Дали дерматолог би помогнал?

  • 794
  • 13
нещо много пъпки ми излизат от кремовете и не знам вече какво да ползвам. от както почнах да се "грижа" за кожата си,тя стана в пъти по зле. явно правя нещо не както трябва. допреди година и половина имах само леки мимически гънки, и беше дехидратирана, не бях получаала пъпки от години, бях нехайна към нея и нищо ама нищо не й правих- нито слънцезащитен, нито почистване, нито хидратиране- само я измивах вечер с хладка вода. имах тук таме някоя черна точка, но дотам. сега кожата ми изглежда  хидратирана, но е много възпалена, оправя се само когато не я мажа с нищо- дори слънцезащитният, който е специално за мазна кожа уж, я дразни. оправя се когато спра всички мазила и почиствания, но тоава пък почва да опyва леко, а и ме е страх да не полагам някакви грижи за нея. ползвам много леки хидратиращи продукти и леки почистващи продукти. и доста съм ги сменяла... та препоръчайте дерматлог, или ако сте имали подобен проблем споделете.
Виж целия пост
# 1
Консултирай се с дерматолог и купувай само медицинска козметика. Явно имаш чувствителна кожа.
Виж целия пост
# 2
Вероятно дерматолог би помогнал Simple Smile! Hug
Не съм имала чак такива проблеми, но и аз забелязвам, че понякога от много грижи вместо да имам хубава кожа, имам пъпчива и зле изглеждаща, както в момента.
Положението ти може да се дължи на неподходящи продукти, но и на някакъв дисбаланс в организма, така че най, ама най-добре е да се съветваш с лекар. За съжаление не мога да ти препоръчам, но ще следя темата, ако някой препоръча бих го посетила и аз Simple Smile!
Виж целия пост
# 3
Може би не си улучила правилната козметика. Все пак е добре да отидеш на дерматолог.
Виж целия пост
# 4
благодаря ви момичета. аз доста сменям козметиката и още не мога д анамеря своето. единствено не пъпчасвам от крема на талодерма, белият, но той пък, струва ми се, не е достатъчен за хидратиране. от нощния им за мазна кожа си пъпчасвам кат пич.
А кожата ми не е толкова мазна, защото наистина без козметика нямам проблеми с омазняване, и започнах да ползвам козметика с цел хидратация и някакво елементарно подхранване
не бих искала да имам ранни бръчки, но и пъпки не ме блазнят.
 а някой да има инфо за добър дерматолог от софия?!
Виж целия пост
# 5
Офф, ще ме прощавате, че само я бутам тази д-р Албена Ангелова, ама наистина е много добра! Само да видя, че някой пита за дерматолог и я пиша. Embarassed Мацка, в 29 поликлиника е. 0899 41 91 81 .
Виж целия пост
# 6
Офф, ще ме прощавате, че само я бутам тази д-р Албена Ангелова, ама наистина е много добра! Само да видя, че някой пита за дерматолог и я пиша. Embarassed Мацка, в 29 поликлиника е. 0899 41 91 81 .
а къде се намира 29-та поликлиника?
Виж целия пост
# 7
Офф, ще ме прощавате, че само я бутам тази д-р Албена Ангелова, ама наистина е много добра! Само да видя, че някой пита за дерматолог и я пиша. Embarassed Мацка, в 29 поликлиника е. 0899 41 91 81 .
а къде е таз пол. мерси много!!!!
Виж целия пост
# 8
Първата или втората пряка в дясно след кафе "Калипсо" в Емил Марков.
Виж целия пост
# 9
много ти благодаря- веднага след празниците ще и звънна !!
Виж целия пост
# 10
И аз си мисля,че проблема е за дерматолог. Имам позната много добра лекарка,която винаги ме е спасявала от всички проблеми с кожата. Някой ако се интересува да ми пише на ЛС,ще му кажа как да се свърже с нея.
Виж целия пост
# 11
Освен консултацията с дерматолог - спри да сменяш козметиката.
Виж целия пост
# 12
Вероятно козметиката, която използваш, е агресивна към кожата ти. И аз имах подобен проблем преди няколко години. Постоянно се мацах с какво ли не, исках всичко да изпробвам, е не става. Просто си смених козметиката с медицинска, отделно освен дерматолог посетих и гинеколог за хормонални изследвания, и така успях да овладея проблема. Сега вече не си позволявам да се мацотя с поредното прехвалено чудо на козметичната индустрия, пък и не ми липсва.
Виж целия пост
# 13
И аз така, допреди няколко години почти не използвах крем. В един момент ми подариха по някакъв повод много скъп и луксозен комплект дневен-нощен-за очи - и за седмица се изприщих като пръв пубер!! Отидох на кожен лекар и най-същественото, което тя ми каза тогава, беше: имаш хубава кожа на лицето, така че за тебе разликата в качеството на най-евтиния и най-скъпия крем не е от значение. От голямо значение обаче е това, че МНОГО СКЪПИТЕ КРЕМОВЕ ПОЧТИ СИГУРНО СА СТАРИ!!!
Така че оня комплект го изхвърлих и оттогава си купувам по един крем невен за 90стотинки, мажа се с него след баня и проблеми нямам!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия