До варненки, телефонните измами продължават!

  • 608
  • 10
Мили варненки,
преди време бях пуснала тук тема "За едно шаранче като мен или бъдете бдителни".
Търсих я чрез търсачката, но не я открих, затова пускам тук нова тема.
Днес по обяд ми се обади на домашния телефон същия онзи "тип", който ми звъня преди месеци. Познах го веднага по гласа - та забравя ли се такова изживяване?
 - Здравейте, как сте? (свойски, като отдавнашен приятел)
- Здрасти, добре сме. Кой се обажда?
- Не се ли досети кой е?
- Не, не се сещам, казвам (за разлика отпървия път, когато го припознах веднага).
Веднага последва затваряне на слушалката отсреща. ТОзи път не се звънеше от мобилен телефон, а от блокиран номер.
Предупреждавам ви - бъдете бдителни и се пазете, особено възрастните хора. Тези типове са страшно нагли.
Наскоро са поискали огромна сума пари на дядото на мой познат, като са си послужили с името му и дори с факта, че в момента той е в друга държава. А това знаеха твърде малко хора. Така че, пазете се - мошениците са на свобода и си шетат смело!
Виж целия пост
# 1
И в София ги има. Докато има балъци, ще има и измамници.
Виж целия пост
# 2
В нас се обаждаха 2 пъти за един месец.Егати наглите хора,не си ли отмятат телефоните ,на които звънят #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 3
Аз също съм от София и на мен ми се случи такова нещо.
От началото на разговора имах едно на ум, че може да е такава измама и не бях никак любезна. На всички въпроси и обвинения, че не се сещам кой ми се обажда и че съм забравила роднините си, отговарях, че не съм длъжна да се досещам , а след като той ми звъни по телефона е редно да си каже името. Накрая каза, че се обажда Иван. Аз отговорих, че нямам такъв нито роднина, нито познат и той затвори телефона.
Въпреки това след разговора се почувствах много зле.
Виж целия пост
# 4
И в София ги има. Докато има балъци, ще има и измамници.
Не съм съгласна с това. Измамници във всички области е имало и ще има.
Под "балъци" обаче какво имаш предвид?
Има много възрастни хора, които не дочуват добре, но представяйки се отсрещния за внука им отдалече и че е  в беда и т.н. и т.н., как според теб ще реагира човек? Да не говорим че е достатъчно само да ти "изкарат ума" с някоя вест за катастрофа и т.н.
Но.....няма смисъл да предъвкваме темата, беше поставена преди време все пак и се обсъждаше надълго и нашироко.
Виж целия пост
# 5
О и в нашия град ги има моето свеки замалко да се набута.
Виж целия пост
# 6
Звънят предимно на възрастни хора . На баба ми звънят през 2 дена #Cussing out. Говоря за Варна
Виж целия пост
# 7
Да, гледат в тел.указател номерата да са на възрастни хора.На мен 2 пъти ми звъняха в рамките на 10-тина дена....наглост безподобна, беше и двата пъти един и същи човек, говореше на меко...
Виж целия пост
# 8
Ама в телефонния указател къде пише нещо за възрастта на абоната? Това не го знаех, че може да се информират и за възрастта.
Относно балъците - не можеш просто така да даваш пари на напълно непознати хора и то най-вече в абсурдни ситуации. Най-малкото човек трябва да се опита да звънне на този, за когото са предназначени парите. Измамниците изчезват моментално още при първия опит да ги провокираш - личен опит Simple Smile
Виж целия пост
# 9
И на мен ми се случи.
Звъни телефона,вдигам...
-,Георги Георгиев търся ,(телефона е на името  на свекър ми)
-Кой го търси?-питам аз,
-Един негов приятел,искам  да говоря с него,
-Ами той  живее на друг адрес,да му предам ли нещо?
-Ами дайте ми номера му,
-Кажете кой го търси-ще му предам(казвам аз)
-Не,искам  лично да говоря с него(казва той)
-Не мога да ви  дам никакъв номер,(затворих телефона)
чак   тогава се светнах че е някой от тези терористи  ,добре че нямах номера на свекър ми наблизо-щях да му го дам като нищо. Sick                                                     
Виж целия пост
# 10
Аз съм от Айтос,тука също се случват тези неща.Най-важното обаче е,че тези хора знаят неща,които веднага те карат да се замислиш дали наистина не е някой роднина или познат.100 % имат хора,които ги осведомяват за подробности.На баба ми и се обади един,който се представил за свекър ми искал ваучер за 50 лв спешно.Добре,че се усетила.И много случки има,изобщо страшна работа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия