Отново за ваксините

  • 1 050
  • 3
 Здравейте Д-р Слънчева, имам бебе на 4 месеца, което досега е имунизирано два пъти с Инфанрих и 2 капки за полиомиелит. Последният път лекарят каза, че вече по каса няма ваксина за полиомиелит. От форума разбрах, че вече по каса има такава под формата на инжекция. Нашият лекар е изписал Пентаксим.  Искам да ви попитам, след като досега детето не е имунизирано срещу Haemophilus influenca, коя ваксина е най-добрия вариант според вас.  Благодаря ви предварително.
Освен това ме интересува капките за нос "Коларгол" от колко месеца на детето може да се използват и в каква концентрация.
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Имате няколко възможности, а Вие ще прецените, коя е подходяща за Вас.
1. Можете да продължите с Инфанрикс(ДТК) трети прием и още два приема с инжекционният полиомиелит. Можете заедно с полиомиелита да направите АТ-Хип ваксина срещу хемоф. инфлуенца.
2. Да направите само един Пентаксим (съдържа ДТК, полиомиелит и хемофилус инфлуенца), защото вие имате два приема ДТК и самостоятелно трети прием с инжекционен полиомиелит съчетан с АТ-Хип. По този начин ще имате два прием на хемохилус инфлуенца.
Виж целия пост
# 2


 Д-р Слънчева, благодаря ви много. Не мога да разбера обаче, след като досега имаме два приема Инфанрих и два приема полио, как ще станат два приема на H. infuenca само с Пентаксим. Може ли пак да ми обясните. Благодаря
Виж целия пост
# 3
Здравейте! В Пентаксима има ваксина срещу хемофилус( това е един прием) и на следващия месец можете да направите сама за хемофилус(Ат-Хип- това е втория прием)- заедно с ваксината за полиомиелит(Имувакс полио) така ще има два приема, което е достатъчно. Реимунизацията е след една година от последния прием.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия