Посъветвайте ме

  • 1 133
  • 24
Здравейте, имам и аз един въпрос. Дъщеря ми е на 3 месеца и малко и е само на кърма. Проблемът е , че е с постоянен запек от 2 месеца насам. На няколко пъти се намесвах, но вече не го правя. Педиатърът ми каза, че кърмата ми може да е толкова добра, че да няма какво да се отдели newsm78. Чудя се дали и стига кърмата, затова вече предлагам 2-те гърди на ядене. По въпроса с пълните памперси, понякога ми се струва, че е пишкала по един път в продължение на 3 часа(на толкова сменям). Това достатъчно ли е или е сигнал, че не отделя достатъчно урина и кърмата не и стига. Друг проблем е че вечер доста плаче. Аз все го отдавам на колики, защото си свива крачетата точно като при колики, а и започва да плаче изведнъж и също така спира...Някои мами ме посъветваха да давам добавка, но на мен не ми се иска, затова се обръщам към вас. Предварително благодаря за отговорите ви Hug
Виж целия пост
# 1
Педиатъра може да е прав. Какво е изаканото - сухо или бебешко нормално? На 3 часа пълен памперс не е малко. Какъв е цвета на урината? Ако се притесняваш, че кърмата не и стига, кърми я по-начесто - първо, че ще ти се вдигне кърмата и второ, че бебчето ще поема повечко кърма  Simple Smile

С тоя запек само добавка ви липсва  Thinking Доколкото знам, повечето АМ докарват запек това е мои извод от мамите около мен.

Ти имаш ли запек? Ако има при теб такъв проблем, с кърмата идва и при бебчето. Яж  по-разхлабващи храни, овесени ядки...
Виж целия пост
# 2
Колко е наддало детето от раждането до сега? Изключи алергени от твоята храна. Наистина е вероятно педиатърът ти да е прав и бебето да усвоява добре кърмата.
Виж целия пост
# 3
Първия месец 800 гр, а втория 1 кг. На 7-ми ще ходя на третата консултация.
Не иска да суче начесто, или ако засуче яде най-много по 2 минути.
Виж целия пост
# 4
Доста добре наддава, а каква е консистенцията на якито- кашева, течна, твърда?
Виж целия пост
# 5
Ами по-скоро кашева, на цвят е между оранжево и жълто. Вечер плаче по около час, час и половина. Правя масажи на кормечето, защото си мислех, че може да плаче от запека, но и масажите не помагат.
Виж целия пост
# 6
Ами тогава това не е запек. При запека са твърди изпражненията. Ако детето не е нервно(освен от коликите) значи всичко е ок. Наддаването показва много добро усвояване на кърмата. Продължавай да наблюдаваш, но не се притеснявай излишно. Успех.
Виж целия пост
# 7
Здравей!
По описанието на ситуацията и аз съм на мнение, че това не е запек-нормално е изцяло кърмено бебе да не ака до 7дена-това означава че усвоява кърмата пълноценно Peace
А иначе за евентуалните колики-спри да пиеш прясно мляко /ако разбира се пиеш/ , също кофти действат газоотделящите храни-те обострят коликите.
Една мама те беше посъветвала да хапваш овесени ядки-само не прекалявай, че са алерген..а иначе мн добре действа на бебка, като изпиеш един  сок круша на "капи" /това изпитано лично Wink/, или пък сини сливи Peace
Успех!
Виж целия пост
# 8
Здравей MTV, всъщност не пия прясно мляко и много внимавам какво ям (никакви газообразуващи храни). Запекът не ме тревожи толкова, колкото дали кърмата ми е достатъчно. За запека пия витамини на ХИП, на някои бебоци много добре им действа, но не и при нас, а и с киви опитах, но пак не се получи.
Някой може ли да ми каже какви са признаците ако кърмата не стига? Както споменах памперсът е пълен, но не всеки път. Винаги е напишкан, но не обилно...
Виж целия пост
# 9
Запекът не ме тревожи толкова, колкото дали кърмата ми е достатъчно.
.........
Някой може ли да ми каже какви са признаците ако кърмата не стига? Както споменах памперсът е пълен, но не всеки път. Винаги е напишкан, но не обилно...


Кърмата ти е достатъчно по мое мнение - едва ли би правила толкова често мастит с празни гърди Simple Smile.
Виж целия пост
# 10
Когато отидеш на следващата консултация и видиш, че бебка е наддала добре ще се успокоиш и ще знаеш, че кърмата й стига  Hug

Моите човечета също не искат да сучат често (за Дани и Ива имай предвид минало време  Wink), а също и папкат за около 2-3-5 минути. Наддават повече от добре, което е и най-добрият показател според мен  Wink

За рядкото изхождане - пробвала ли си да приемаш разхлабващи храни?
Пробвай "натурален" сок от круша или праскова - при нас действа безотказно  Wink

Успех!  Hug 
Виж целия пост
# 11
По всичко личи, че бебка няма запек, а кърмата ти й е достатъчна!  Peace
Но това неизхождане говори, че нещо не е наред. Колкото и добре да се усвоява кърмата, изхождане трябва да има, ако ще и да е по една молекула  Laughing
Наблегни на разхлабващите храни в менюто си! Всичко, за което се сетиш ( и, което не е противопоказно за кърмачки!) Круши, овесени ядки, чаша топла вода с малко лимонов сок сутрин на гладно...каквото и да е. Не прави никакви насилствени опити да я изхождаш.
Виж целия пост
# 12
Благодаря на всички за отговорите Hug
Ще се успокоя като видя колко е наддала бебка последния месец. Тази сутрин памперсът и пак беше празен, т.е почти не беше пишкала от 21 до 9 ч. newsm78
КайРенн bash, ще си поговорим в Южния на биричка Wink
Виж целия пост
# 13
Пробвала ли си да я изпишкваш като сменяш памперса- някои бебето просто отказват да пишкат в памперс и се стискат.
Виж целия пост
# 14
От вчера се наливам с капи круша и няма никакъв ефект при бебка:xarms:
Имам и още един въпрос - счита ли се за изхождане зацапан памперс ( про новородено знам че се счита). Зацапаното беше с големината на монета от 1 лев
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия