мислите ли че вкусът на кърмата ви има връзка с храната която поемате?

  • 1 275
  • 20
аз лично си мисля че има някаква връзка между храната която поемаме и кърмата която произвеждаме Laughing ( звучи всеедно сме крави)-преди време пих една чаша бира и после усещах миризмата и вкусът на кърмата си като на мая,а кърмата ми винаги е била леко сладка Simple Smile поне редовно си е кусвам baby_neutral
 
вие как мислите,забелязва ли ли сте нещо такова?
Виж целия пост
# 1
Когато съм яла портокали на дъщеря ми дъха ухае на тях, усетих го още когато беше новородено бебе, тогава няма как да е яла или пила подобно нещо Simple Smile
Виж в библиотеката има статия за "смешното мляко" (мисля че така се казваше), много е интересна.
Виж целия пост
# 2
Не само мисля, но съм и убедена.
Виж целия пост
# 3
То си е доказано че кърмата поема вкуса на храната която ние ядеме, не е въпрос.
Виж целия пост
# 4
Че има връзка е ясно, не случайно в периода на коликите кърмачката се слага на диета, за да облекчи болките на бебчето. От много отдавна обаче не съм се лишавала от нищо, а мойто кърмаче никога не е проявявало претенции за вкуса на кърмата Grinning
Виж целия пост
# 5
Сигурна съм ,че има връзка.
Много се смях ,когато размразявах Коледната кърма Joy направо си миришеше на свински пържоли.

А една моя позната изхвърлила около два литра кърма ,понеже и миришела ...едното бурканче на едно ...другото миришело на друго ... Thinking
Виж целия пост
# 6
Със сигурност - да! Бих ти препоръчала да избягваш лютиво и чесън. Иначе доколкото са ми казвали от лук се увеличава кърмата (не знам дали е истина). Мисля си също, че от храната, която поема майката се определя и качеството на кърмата. Аз поне се мъча да избягвам храни с консерванти и оцветители, а също и сега излезлите краставици и домати.
Виж целия пост
# 7
когато все още бях кърмачка (допреди 7-8 месеца) отидохме със съпруга ми на почивка за 2 дни  без малката. В бързината си бяхзабравила помпата. Щях да експлоадирами, поревах си даже. И  понеже не можех да се цедя ръчно (така и не се научих) тате се зае с тази задача. Каза ми, че вкуса на кърмата от едната гърда е значително по-сладък от другата.  Така, че теорията Ви е доказана  Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Да, определено!
Синът ми предпочиташе яко чеснова, в последствие чесъна в храните му е любим и до сега. Grinning
Виж целия пост
# 9
Бих ти препоръчала да избягваш лютиво и чесън.

Защо?

Виж целия пост
# 10
Най-вече се усеща, когато съм яла чесън, толкова е смешно, някакъв дребен бебешор а миришеее  Mr. Green Иначе вече шест месеца се кърмим, дай боже да може и още доста, но на мен кърмата да не ми я приближават  Sick не съм способна да я помириша, а камо ли да я вкуся  Crazy
Виж целия пост
# 11
Да на скоро хапнах риба и устата на Плами скоро и тя взе да мирише на риба Mr. Green
Дори и баща му усети Laughing
Виж целия пост
# 12
аз лично си мисля че има някаква връзка между храната която поемаме и кърмата която произвеждаме Laughing ( звучи всеедно сме крави)-преди време пих една чаша бира и после усещах миризмата и вкусът на кърмата си като на мая,а кърмата ми винаги е била леко сладка Simple Smile поне редовно си е кусвам baby_neutral
 
вие как мислите,забелязва ли ли сте нещо такова?

Доколкото знам е научно доказано, че наистина има връзка. А също така бях чела някъде, че кърмачетата възприемат по-лесно новите храни, когато започне захранване, защото те вече са свикнали на различни вкусове. Докато дечицата на АМ са свикнали на един единствен вкус.
Въпреки това, не съм забелязала моето мъниче да има различен дъх - винаги има сладък дъх - може би защото прекалявам с шоколада май! Хе хе
Виж целия пост
# 13
Препоръчах да не се яде чесън и люто, щото лютото дразни стомаха, а пък от чесъна се получават киселини. Предполагам, че може и на бебето да окаже влияние. Аз не смея да пробвам.
Виж целия пост
# 14
Препоръчах да не се яде чесън и люто, щото лютото дразни стомаха, а пък от чесъна се получават киселини. Предполагам, че може и на бебето да окаже влияние. Аз не смея да пробвам.

Индивидуално е май. Аз хапвам доста лютичко и пикантно, но не съм забелязала да се е отразило на бебето. Не е имала колики и не е протестирала срещу кърмата  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия