Нормално ли е 9м. бебе все още да отказва сок и вода?

  • 1 327
  • 24
Бебето ми вече не е само на кърма, 2 пъти дневно давам и друга храна, но упорито откзава всякакви течности. Памперсите вече не са така напишкани както преди, а шише и беберон отказва категорично. Пробвах с лъжичка да давам, отново без резултат. Има ли и други като нас?
Виж целия пост
# 1
Маето бебе е на 8 месеца и също не желае да пие вода от биберон, за това аз използвам един трик. Сварявам няколко парченца тиква в повече вода и после му давам да пие от прецедената тиквена вода. Така хем е натурално сладко, хем полезно, хем бебо приема течности  с желание Peace
Виж целия пост
# 2
Аз също не успявах да давам течности с шише, докато един ден когато му миех устичката на чешмата забелязах, че си пийва водата, която тече по пръстите ми. Дадох му в обикновена детска чашка и той си пи, вче едно винаги го е правил  Crazy Разбира се количества не гоним - с това нон стоп цокане няма и защо, а и напоследък бебчо откри каква забава е да си пийне малко, а последната глътка да изстреля в на мама пазвата...
Можеш да опиташ и със сламка - лекичко му стисни сламката, за да му пусне в устичката и да разбере за какво иде реч.

Важно е да предлагаш често водичка, а детенцето ще си пийва колкото има нужда.
Виж целия пост
# 3
Дъщеря ми пропи вода на година и половина а сок след като навърши 2г. Ако кърмиш на поискване детето си набавя нужното количество вода от кърмата.
Виж целия пост
# 4
Благодаря за отговорите ви!  Simple Smile Може би ще взема от тези шишета с мек накрайник и ще пробвам, може и да има ефект. Ще пробвам и с обикновена детска чашка. Плодовите пюренца ги хапва с удоволствите, опитах разредени с мъничко вода през шишето да давам, но имам чувството че нещо биберона го възпира. Някоя от вас доволна ли е от шишетата с мек накрайник, за сламка мисля че ни е рано... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Пламена също е на 9 месеца и до сега почти не пие вода, а сокчета изобщо. Това за сега не ме притеснява...Пробвала съм с магичната чша на Авент, но тя само си игра с нея и близна само няколко глътки. Иначе дадох и от обикновена чаша и тя все едно винаги е пила така...ама съвсем малко количество вода,де Peace
Виж целия пост
# 6
Синът ми пропи вода след 1 годинка. Сок все още не пие.

http://www.babybungalow.com/nunosp10ozgr.html

Ако питаш за чашки от такъв тип - бяха първите, които ползвахме. След годинка започнахме
Виж целия пост
# 7
Да, според мен
е нормално - ние на година и две месеца все още отказваме ... но я кърмя на поискване
Виж целия пост
# 8
Моето гардже вода пропи след годинката (преди това имаше опити за по 10 грама на ден понякога). Сок още не иска.
Виж целия пост
# 9
сина ми все още, почти не пие вода,но памперсите му са обилно намокрени
Виж целия пост
# 10
Нормално е. Моята дъщеря пропи вода на годинка, а сок на 2 години.
Виж целия пост
# 11
Благодаря ви още веднъж! Успокоява ме мен факта, че все още се кърмим и нощем, и си набавя необходимото количество течности, но пишкането ми се струва че не е достатъчно. Може би си внушавам, но щом отказва вода, действително трябва да предполагам, че няма нужда от нея. Дават ми съвети да я подслаждам, но аз не виждам смисъл в това. Коментарите обаче са страшни: Как е възможно да не пие вода? Ми явно е възможно Simple Smile
Виж целия пост
# 12
  Моите мадами от скоро схванаха идеята на сламката и им купих такива чашки със сламка. Скоро ще станат на девет месеца.  Пииват понякога колкото си искат вода. Имам и чаша на Авент, но с нея трябва да са полегнали, затова със сламката им е по-удобно защото си пият седнали, а и мисля че по-лесно си регулират колко да смукнат и не се давят. Все още пият малко, но тъй като сме почти изцяло на кърма не се притеснявам за количеството течности все още  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
И моето бебе е на 9 месеца и отказва всякакъв вид течност   с биберон.Давам му с лъжичка или му правя яденето много по водно от нормално и така си набавя нужните течности. Не се притеснявай и това ще отмине Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Може би логично обяснение на по-малко напишканите памперси е... Че потните жлези на човечето са започнали да функционират по-интензивно и изпаряват по-голямо количество вода през кожата... Още повече, двигателната активност на твоето бебе се е увеличила чувствително в последния месец... Сигурно скача повече, опитва се да ходи, пълзи и прочие такива неща... Това предполага работа на мускулите, съответно - отделяне на топлина и изпотяване... Което не е задължително да е видимо...
Бъди спокойна, ако човечето е жадно, със сигурност ще разбереш... Още повече, че го кърмиш на поискване... Тоест, набявя си необходимото количество вода в идеална консистенция - майчината кърма...
Прочее, и нашата щерка пропи вода на 11 месеца... Брат й не вярвам да е по-долу от нея... Като го гледам с какво отвращение дъвче биберона на шишето с вода... Grinning
А за "страшните" коментари... Всички сме ги чували... Включително изцепката на моя леля... Оперативна сестра в хирургично отделение... Лице с медицинско образование... "Мускулите на бебето се изсушавали, като не пиело вода..." Викам й: "Споко, ще ги изчакаме да се съсухрят съвсем и ще мезим пастърмичка...!" Без коментар...! Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия