Синузит и бременност

  • 14 567
  • 10
Моля ако някой има идея за оправяне на синузит през трети месец на бременността, да ме посъветва. Миналата седмица изкарах грипа, вследствие на който явно сега пък развих синузит. За съжаление нещата се влошават с всеки изминал ден, а личната ми лекарка само се вайка, че заради бременността не можела да ми изпише НИЩО, така че помощ от нея нямам. Гинеколога ми пък си е изключил телефона.
Имам силни болки особено от едната страна - боли ме около носа, челото, даже зъбите. Дишам трудно. Иначе гърлото ми е ОК, там нямам проблем.  
Предварително благодаря за отговорите.
Виж целия пост
# 1
Колкото и странно да звучи - молска сол в торбичка, нагорещена, колкото можеш да търпиш и слагаш на синусите. Пази очите. Освен това морска сол разтворена във вода /студена/ и си капеш вместо капки за нос. Сок от един лимон с вода и мед - пиеш по няколко пъти на ден. Успех.
Виж целия пост
# 2
Цитат на: Tess
Моля ако някой има идея за оправяне на синузит през трети месец на бременността, да ме посъветва. Миналата седмица изкарах грипа, вследствие на който явно сега пък развих синузит. За съжаление нещата се влошават с всеки изминал ден, а личната ми лекарка само се вайка, че заради бременността не можела да ми изпише НИЩО, така че помощ от нея нямам. Гинеколога ми пък си е изключил телефона.
Имам силни болки особено от едната страна - боли ме около носа, челото, даже зъбите. Дишам трудно. Иначе гърлото ми е ОК, там нямам проблем.  
Предварително благодаря за отговорите.

Знам че помага нагрята морска сол, сложена в торбичка или кърпа. Можеш да си ушиеш и да си я напълниш. След това я загряваш във фурната до температура, която да е поносима за кожата ти. Добре е да пазиш очите. Слагаш я на носа или на синусите и стои докато изстине. Вреда няма да имаш....а мисля че ще ти помогне.
Желая ти скоро да се оправиш.
Виж целия пост
# 3
Повтаряме се, но явно сме писали по едно исъщо време. Grinning
Виж целия пост
# 4
Разбирам те напълно. В момента и аз съм така. Аз съм в 8г.с. освен това имам и бебе, което трябва да пазя да не се разболее. Направи си възглавнички пълни с морска сол, затопляй ги във фурната и ги поставяй върху синусите. Внимавай да не са много топли за да не се изгориш. Облекчава, но не веднага. Има и едно нещо, но е доста гадничко- сок от лук да си капваш в ноздрите, но да знаеш много е гадно. Ако не можеш, нарежи лук и го сложи да ври във вода, прави си инхалации над него, докато не ти се втечнят секретите. Това е значително по поносимо. Знам от баба и други рецепти, които на мен много ми помагат. Всичките са изпитани върху мен и бебка. За синузита най-помага, ако има кой да ти избие прясно масло, слагаш си парченце, колкото грахово зърно и лягаш, можеш да си слагаш толкова често, колкото искаш,защото за разлика от лука не щипе, много облекчава. Зная и други все бабини, но в нащо положение само това може. Wink Ако искаш още...само кажи. Прекъсвам да не ставам досадна Wink Успех!
Виж целия пост
# 5
Освен лука, който вече са ти казали е много ефикасен, аз си слагах топчета (колкото грах) захаросан мед в носа. Малко пари, но веднага изхвърчат медените сополки Wink Всичко пада и е безвредно. Grinning Успех и бързо оздравяване Grinning
Забравих да пиша - буташ ги колкото може по-навътре - до стеснението. И не лягай веднага, че ще се нагълташ с мед Wink
Виж целия пост
# 6
Ассинка е права
И  за лука съм съгласна - върши чудесна работа
Ако ти се вижда прекалено драстично посъветвай се с хомеопат.
Има подходяща терапия в твоя случай и с такива средства, но тя се изписва индивидуално.
Казвам ти го защото при първата бременност имах и аз доста тежък синузит.
Виж целия пост
# 7
Момичета, много ви благодаря!

Това с лука някой ме беше осъветвал и вече го опитах вчера - правих си инхалация над него, но изглежда съм доста зле и при мен не подейства.

Но тази вечер ще съм първа писта с топлата морска сол - имам си вкъщи - и с медените топчета в носа. Утре ще пиша за резултата!

Сега се двоумя дали да ида на един преглед при УНГ или да изчакам до утре и да видя как ще ми подействат процедурите довечера.
Виж целия пост
# 8
michel, а на теб ти желая бързо да ти минава и също бебчето ти да не го хване и да е здравичко:)
Виж целия пост
# 9
Tess, моята лекарка ми беше препоръчала капки с морска сол, на Д-р Тайс са, но в момента не си спомням как се казваха. Май "Алергол" или нещо от сорта. На мен поне ми помагат доста. Под формата на спрей са, но не са чак толкова неприятни. Е сутрин като стана имам чувството, че съм смъркала сол, но поне мога да си поемам въздух през нощта. Другите, които ми предписа бяха "Стеримар" - пак с морска сол, но не успях да ги намеря в аптеките.
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Vilione
Цитат на: Tess
Моля ако някой има идея за оправяне на синузит през трети месец на бременността, да ме посъветва. Миналата седмица изкарах грипа, вследствие на който явно сега пък развих синузит. За съжаление нещата се влошават с всеки изминал ден, а личната ми лекарка само се вайка, че заради бременността не можела да ми изпише НИЩО, така че помощ от нея нямам. Гинеколога ми пък си е изключил телефона.
Имам силни болки особено от едната страна - боли ме около носа, челото, даже зъбите. Дишам трудно. Иначе гърлото ми е ОК, там нямам проблем.  
Предварително благодаря за отговорите.

Знам че помага нагрята морска сол, сложена в торбичка или кърпа. Можеш да си ушиеш и да си я напълниш. След това я загряваш във фурната до температура, която да е поносима за кожата ти. Добре е да пазиш очите. Слагаш я на носа или на синусите и стои докато изстине. Вреда няма да имаш....а мисля че ще ти помогне.
Желая ти скоро да се оправиш.

Подкрепям,баща ми го прави същото и има ефект!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия