Първа менструация след раждане...отслабва

  • 3 179
  • 10
Здравейте!
От както съм родила /на лентичката се вижда - преди месец/, започнах да ограничавам храненето, разбира се с цел отслабване. Имах да свалям 9 - 10 кг.
Като казвам ограничавам, имам в предвид наистина свеждам до минимум, като съм нетърпимо гладна залъгвам с нещо дребно. По този начин успях да сваля 4кг. И спрях със свалането, т.е просто не свалям повече, каквото и да правя.
Това беше обяснението, което всъшност предхожда основният ми въпрос, а именно -
Възможно ли е това, че не изчаках да ми дойде първата менструация, за да започна диета, да пречи по някакъв начин на процеса на отслабване?
Или може би все още хормоналните нива след раждането не са влязли в нормалните си параметри и това да влияе на отслабването?

П.п - не кърмя и пих хапчета за спиране на кърмата след раждането. Може би това е важно в случая.
Виж целия пост
# 1
здравей от мен.първо искам да ти кажа 4е с гладуване до никъде няма да q докара6 с слабеенето. гладуването може само да ти навреди.когато гладува6 организма запазва максимално хранителни запаси от всяко приемане на храна.това е инстинкт на тялото за самосахраняване. при нередовно хранене или гладуване тялото не знае кога 6те е следващия прием на храна и затова се запасява с пове4е енергия и извли4а вазможно най много от всеки прием което по никак на4ин не помага да отслабне6 а по скоро ти вреди. по добре се храни редовно но здравосоловно -без мазно пържено намали въглехидратите и 6те види6 4е 6те има по добър ефект.задалително яж закуска за да може метаболизма да ти се засили о6те  на4алото на деня.както писах гладуване само може да ти навреди на дравето но не и да ти помогне да отслабне6(или поне ефекта няма да е траен).
Виж целия пост
# 2
От гинеколог знам, че 6 м след раждане и то ако не кърмиш (иначе е повече), менструацията не е нормална и има всякакви аномалии.
Виж целия пост
# 3
От гинеколог знам, че 6 м след раждане и то ако не кърмиш (иначе е повече), менструацията не е нормална и има всякакви аномалии.
Така е.
Виж целия пост
# 4
А това пречи ли на отслабването?
Изобщо имат ли връзка, това ми е въпроса?
Виж целия пост
# 5
Вивиан ,аз имам сходен проблем!Само 4е съм родила ве4е преди по4ти 8 месеца!Цикъла ми не е редовен,един месец ме пропусна,не кърмя и се бях по6а6кала!След раждането за месец свалих докато кърмех 4 кг,но после се запо4на с нередовния цикъл ,хормоните играят....и не свалям ве4е или ту сваля 2 кг и след време ка4а отново.Хапвам както преди,не прекалявам!Най-гадното е 4е хормоните ми играят яко,искам да отслабна,имам да свалям доста кг натрупани по време на бременността.Дали да не отида на ендокринолог? Thinking
Извинявай 4е се намесвам в темата с въпрос,но луднах.
Виж целия пост
# 6
Няма нищо, ще се радвам, ако някой ни обясни повече по въпроса.
Виж целия пост
# 7
Вивиан, не се притеснявай, бебчето ти е само на 1 месец. всичко ще се оправи, нормално е. не е проблем, че не си чакала първата си менструация, тя може да дойде и след няколко месеца. ще свалиш кг, имай търпение, защо ти е да става рязко. ето, свалила си 4 кг, трябва да стане постепенно.
Виж целия пост
# 8
Вивиан, не се притеснявай, бебчето ти е само на 1 месец. всичко ще се оправи, нормално е. не е проблем, че не си чакала първата си менструация, тя може да дойде и след няколко месеца. ще свалиш кг, имай търпение, защо ти е да става рязко. ето, свалила си 4 кг, трябва да стане постепенно.
И аз мисля 4е няма място за притеснение!Имай търпение!
Виж целия пост
# 9
Благодаря ти, Аурора Hug много си мила Blush

Днес имам някакво съвсем леко кръвотечение, дали това не е менструално? Не съм сигурна, дано не го пропусна, защото имам изписани противозачатъчни от първият М newsm78
Виж целия пост
# 10
Започнах да се поуспокоявам, защото от вчера карам на Лунната диета и съм малко в минус на килцата.
Да не стане беля с хормоните, това ми е притеснението.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия