САЛАТИ И ОТСЛАБВАНЕ

  • 63 186
  • 70
 Simple Smile На последък много се говори за това, че моделите и актрисите си поддържали фигурите със САЛАТИ.  Дори чух, че Маги Желязкова каза на Десислава, че като била бременна била на диетолог, който и казал да яде салати на корем и че от това не се напълнява.

Такаааааааа.............сега е сезона на салатите. Някой от вас отслабнал ли е със салати/сигурно в тях има и малко нарязано месо и са БЕЗ майонеза/ ????
 
Споделете опит моля.

Моя приятелка роди момиче и я изписаха от болницата с тегло 53 кг. До като беше бременна в 9-я месец я попитах как така изглежда толкова добре и няма грам залепен за тялото и, и майка и ми отговори че ядяла почти само салати.....
Виж целия пост
# 1
Аз от много хапване на зелена салатка много обичам салати,преди две седмици такъв обрив си докарах,че една седмица не можах да се оправя. #Cussing outЛекарката веднага ме попита:А случайно да си хапвала зелена салатка?
От многото нитрати,препарати и други неща с които обработват зеленчуците ,направо ни тровят.Така,че внимавайте! Confused
Виж целия пост
# 2
Даааа.......за това се купуват само по-малки марили, по-малки домати и т.н.
Виж целия пост
# 3
Имам приятел, който преди години за няколко месеца свали доста кирограми и каза, че ял само салати. Не съм го разпитвала по-конкретно, но предполагам, че все пак трябва да не се прекалява със сиренето в шопската, както и с зехтина или олиото.
Иначе аз преди време за 1 седмица смъкнах 2-3 кг., като се хранех само с по 1-2 малки зелени салати дневно/имах и някои малки прегрешения/, разнообразявах ги и с малко риба тон, но не слагах никаква мазнина, само лимон и сол, но след тази седмица все още не ми се яде зелена салата.
Ще следя с интерес темата.
Виж целия пост
# 4
Аз миналото лято свалих 6 кг за 1 месец като ядях само домати с мъничко сол и солети /по макс. 2 пакетчета на ден/.  Даже като ме питаха каква диета пазя казвах домати и солети, това е моята диета.
Виж целия пост
# 5
Аз миналото лято свалих 6 кг за 1 месец като ядях само домати с мъничко сол и солети /по макс. 2 пакетчета на ден/.  Даже като ме питаха каква диета пазя казвах домати и солети, това е моята диета.

обожавам салати и солети.... Crazy
мога само това да ям....
а да,и кисело мляко сутрин.... Crazy
Виж целия пост
# 6
100% действа това със салатите. Ако има и някакво разнообразие, например 1 ден на зелева салата, 1 ден на салата домати+краставици, 1 ден зелена салата  и т.н. няма да омръзва  Crazy
И все пак мисля, че трябва да е някаква жега за да мога да издържа на такова меню  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
ако може таратор и краставици само да мине за салата то мога да кажа че като бях бременна - миналата зима само това ми се ядеше и нищо друго не можех да погледна- качих 5 и свалих 6 кг за бременността
но пък може и да е от друго - просто началното ми тегло беше над всяка разумна граница зо забременяване
но това се издържа само ако наистина нищо друго не ти се яде
сега например не мога Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Със салати се отслабва страшно много...моята племенница така стопи и задържа години наред килцата...сега има 3 деца и е много слаба..НО : без сол и подправки...само малко зехтин,заради масноразтворимите витамини,които иначе няма да се усвоят от организма,ако няма мазнинка някаква...но за сол-забравяте....Хрупате като коза...НО се свиква...за сметка на това коли4ествата са -на корем...А пък ако и намерите кой да ви ги реже,екстра!  Но аз само на салатки никога до сега не съм карала...все ми се мушва и нещо друго в устата.../ами като все зяпа тая уста...как не.../
Виж целия пост
# 9
Аз си хапвам всеки ден по над кг. салати и така си поддържам теглото.  Peace
А за отслабване, включвах към тях и риба или сирене.
Виж целия пост
# 10
Отслабва се, но и при тях не трябва да се прекалява с количествата и съставките... Ако караме само на зелена или зелева салата просто няма начин да не отслабнем. Но ако си направим голяма купа с много различни съставки (зеленчуци все), това си е едно стабилно хапване, не по-различно от чиния с манджа например. Това показва моят опит, де. И смао на плодове да карам, ако са голямо количество - не отслабвам!
Виж целия пост
# 11
Със салати се отслабва страшно много...моята племенница така стопи и задържа години наред килцата...сега има 3 деца и е много слаба..НО : без сол и подправки...само малко зехтин,заради масноразтворимите витамини,които иначе няма да се усвоят от организма,ако няма мазнинка някаква...но за сол-забравяте....Хрупате като коза...НО се свиква...за сметка на това коли4ествата са -на корем...А пък ако и намерите кой да ви ги реже,екстра!  Но аз само на салатки никога до сега не съм карала...все ми се мушва и нещо друго в устата.../ами като все зяпа тая уста...как не.../
Солта е нужна на организма!!![

Има си минимално количество сол, което всеки човешки организъм трябва да приема ежедневно!

Съгласна съм, че прекомерната употреба е МНОГО ВРЕДНА, обаче солта си е необходима за организма =

А ето и една статия по-подробна:

В далечните времена, когато на земята се установяват примитивните форми на живот, в природата съществува баланс между натрий и калий. Но безспирните дъждове “измиват” натрия от почвата. Древният човек с всички сили се старае да запълни тази липса. Така той открива каменната сол. Днес хората са се научили да се сдобиват с готварска сол по различни начини – от земята, от солените езера и морета, и др. Независимо от метода на обработка и размера на солните кристали, които ние купуваме от магазина, химическата форма на солта е една – NaCl – натриев хлорид.

Сол за здраве
Балансът между водата и солта е в основата на съединителните тъкани на човешкия организъм – в основата на живота. Като цяло в организма на възрастен човек има около 3.5 kg различни минерални соли. Натриевият хлорид е крайно необходим за нормалното кръвообращение и снабдяването на клетките с хранителни вещества. Именно солта е тази, която се използва в много от физиологичните разтвори за рехабилитация на пациентите по време на тежки боледувания или след операции.

За здравия човек ежедневно са необходими 10-15 g сол. Имайте предвид, че само 3.5 g се съдържат в хляба. Така останалото количество можем да си набавим с порция ядене, подсолено при кулинарната обработка. Излиза, че едно 4-членно семейство консумира пакет от 1 kg сол за 1.5–2 месеца. Статистиката обаче сочи, че в Европа това потребление е два пъти по-високо. Лекарите категорично заявяват, че солта е “бавен убиец”. Прекомерното й количество задържа вода в организма и кара бъбреците и сърцето да работят с повишена енергия.
Американски учени са открили във веригата на ДНК ген, който отговаря за усвояването на солта от организма. Според тях, при хората, които имат този ген, 1 g сол повишава налягането с 5 единици. Ако той е повреден, възниква повишена потребност от много солена храна и ако тя не бъде набавена, може да се появи хипертония. Следователно не всички хора имат нужда от допълнителна сол – само тези, чийто ген е видоизменен.
С възрастта организмът все по-трудно се освобождава от излишъка на сол, която се отлага в ставите, жлъчния мехур, по стените на кръвоносните съдове. Кръвта става по-гъста, в следствие на което се получават тромбози, раздразват се нервните окончания и това предизвиква невралгия, повишава се очното налягане и може да се появи глаукома. И това не са всички неприятности, които могат да възникнат вследствие на нарушението на водно-солевия обмен. Впрочем, недостигът на сол води до не по-малко тежки недъзи: понижава се кръвното налягане вследствие на което се развива сърдечна недостатъчност, влошава се работата на бъбреците и започва общо отравяне на организма. Излиза, че формулата на здравето е проста – 15 g сол на ден и нито грам повече!

Копирано от тази тема:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=35779.msg721364

НИТРАТИТЕ
Ето и още полезна информация : "Нитратите представляват соли на азотната киселина, натрупани в зеленчуците вследствие на неправилно използване на минерални торове при отглеждането на културите. Под въздействието на микрофлората в устната кухина и червата те се превръщат в много по-силно токсични нитрити, които притежават канцерогенни свойства. Освен че възпрепятстват пренасянето на кислород до клетките от кръвта, при попадане в стомашно-чревния тракт нитритите се съединяват с амините – вещества, съдържащи се в дима и някои хранителни продукти като яйца, бира, зеленчуци, и образуват канцерогенните нитрозамини. Последните разрушават безпощадно определени витамини и разстройват функциите на щитовидната жлеза. За предпазване от опасните вещества е необходимо поглъщането на повече количество витамин С и ограничаване на тютюнопушенето.
    Доказано е, че най-много нитрати се напластяват в зелевите и зелените листни растения. Допустимата нитратна доза за човешкия организъм е 0,5 мг, при превишаването и проблемите със здравето са ви в кърпа вързани.
    Симптомите на нитратното отравяне са гадене и повръщане, разстройство, придружено с болки в корема, кожни обриви, зачервяване, сърбеж, лишейовидни образувания. Възможни са оплаквания от главоболие, нарушено зрение. Понякога изтръпват и различни части на тялото.
    За да си спестите подобни здравословни неприятности, постарайте се да сведете до минимум присъствието на нитратите в менюто ви. Ето как можете да го направите:
    • При приготвяне на салати накиснете зеленчуците около 10-15 минути в студена вода, след което изплакнете с топла.
    • Преди варене разрежете картофите, морковите и цвеклото на четири части и ги накиснете 10-15 минути в хладка вода, а след това ги сварете и сгответе в чиста вода.
    • Нитратите не се разпределят равномерно в суровите зеленчуци – в картофите и краставиците те са по-близо до повърхността, а в зелето и морковите – в сърцевината. Ето защо за предпочитане е първите да се белят, на зелето да се отстранява кочанът, а на морковите да се отрязва около 1 см от дръжката.
    • Имайте предвид, че при замразените зеленчуци не е констатирано намалено съдържание на нитрати.
    • При варените картофи нитратите се понижават с 80%, в готвеното зеле – със 70%, а във варените моркови – с 60%.
    Радиоактивните вещества най-често се крият в многогодишните бобови култури, в стъблата и листата на кореноплодните. От градинските зеленчуци най-рисковани са грахът, зеленият фасул, бобът, а най-чисти – грудките на картофите, краставиците, доматите, репичките, зелето, салатното цвекло, морковите. От ягодоплодните пък най-малко радиоактивни са горските ягоди и малините. Повече опасни вещества поглъщат червеното френско грозде, касисът. Най-сигурни са плодовете със семена и костилки като ябълки, круши, вишни, сливи.
   
    За прочистването на организма от радиацията, попаднала в него, трябва да се консумират храни, които спомагат за бързото изхвърляне на пагубните вещества и предотвратяват повторното им натрупване. Специалистите съветват да наблягате на белтъците и морската храна. Полезни за целта са изварата, сирената, месото, рибата, яйцата, водораслите. Млякото и млечните продукти са богати на калций, който намалява концентрацията на стронций-90. Калият, който изобилства в цвеклото, сушените кайсии, стафидите и орехите, пък стопява съдържанието на цезий-137. Натуралните сокове, богати на витамини, също благоприятстват изхвърлянето на радиоактивните вещества. Чудесна работа вършат и пектиновите вещества, които се съдържат в ябълките, крушите, сливите, малините, вишните, гроздето. #

    • Избягвайте увехналите зеленчуци, старайте се да са пресни. Нека не престояват дълго в хладилника, особено ако са в найлонови опаковки, тъй като идеалните условия за превръщането на нитратите в нитрити е именно отсъствието на въздух.
    • В никакъв случай не купувайте недоузрели плодове и зеленчуци, особено богатите на каротин, които се продават като ранозрейки.
    • Предпочитайте зеленчуци със светлозелени листа. Внимавайте със спанака и цвеклото, които приютяват изключително много нитрати. Задължително ги подложете на допълнително очистване, като ги накиснете и измиете обилно.
    • Не използвайте повторно водата, в която сте варили зеленчуци. Не претопляйте супи, тъй като така се увеличава концентрацията на нитрати.
    • Не забравяйте, че нитратите и нитритите се използват в консервната промишленост. Затова винаги обръщайте внимание на срока за годност върху етикетите на консервите.
    • Консумирайте зеленчуците с лимон, който възпрепятства превръщането на нитратите в нитрити и формирането на нитрозамини.
    • Преди употреба измийте усърдно зеленчуците и отстранете горните слоеве листа.
  bouquet
Виж целия пост
# 12
Блатодаря от сърце geleva, страхотна работа.  202uu
Виж целия пост
# 13
Представям ви книгата: "Еating in the Raw" (Да ядеш сурово).

Няма я в България но в Америка и Канада е "хит". Написана е от Керъл Алт - супермодел и актриса, известна в България с филми като "Жена на честа", "Венчана за насилието", "Амазонка" и др.
Керъл Алт е на 44 години, изглежда страхотно и НЕ е ВЕГАН, нито ВЕГАТАРИАНКА. Четох статия-интервю с нея на испански и сега ще ви преведа нещо и ще синтезирам от цялото интервю.





Taкa изглежда  на 44 години


Части от интервюто:

"...Не съм нито Вегетарианка , нито веганка. Ям сурови плодове, зеленчуци, салати, шейкове, фрешове. Позволявам си да ям сирена и мляко но без пастюризация, също така риба, италианско карпачио/италианска салата от сурови меса/. Това ми излиза много по-евтино, чувствам се много по-добре и най-после ям спокойно и колкото си поискам без да пълнея. Какъв смисъл има да си като Доналд Тръмп и да караш скъп мерцедес, ако не ти остава дълго да живееш?!"
Как започна всичко?
"Бях в Латинска Америка на снимки и там имаше 1 момиче на 17, което беше много хубаво и много жизнено. Непрекъснато веселеше хората около себе си с веселия си нрав, а аз "звездата" която печелеше милиони бях отпаднала уморена и все си повтарях: "така е като съм на 34...". На нея и даваха прашки, а на мен ми се налагаше да се крия зад камъните като ме снимат. Чувствах се отчаяна, отпусната, уморена, пиех лекарства за сън, а после кафе за събуждане + лекарства за повреден стомах. С трудност поддържах теглото си 56 кг. при ръст 1.78м. и всяка изминала година ми ставаше все по-трудно и по-трудно да го поддържам.

След снимките отидох при свекърва си на едно много отдалечено място. Никой не знаеше телефона там. Мислех си за брат ми който почина млад и остави 3 деца сирачета. За баща ми който почина през 1985г от рак, за майка ми която също изгубих, а сега и самата аз се чувствах зле. Седнах и започнах да се моля на Бог. Молех се какъв е смисъла да ме направи известна ако не мога да помогна на себе си и на хората, които обичам. Минаха няколко дни и телефона, който не бях дала на никой позвъня. Обади ми се приятел и ме помоли за помощ за сестра си, която искала да си направи мастектомия, понеже била болна от рак и ракът вече се разпространил из цялото и тяло. Помоли ме да използвам връзките си  за да може да и запише час при лекар, който успешно лекувал рак при много от пациентите си."
Виж целия пост
# 14
Определено салатите са полезна и здравословна храна.Отслабва се  и то доста. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия