Пликчета за замразяване на кърма?

  • 1 853
  • 15
Мили мами с опит, моля да ми помогнете и обясните, какво представляват пликчетата за замразяване на кърма, от къде мога да си набавя и дали са ефикасни?
Виж целия пост
# 1
Авент имаха такива, но ги спряха от призводство, ако не се лъжа. Можеш да замразяваш в стерилизирани бурканчета от пюре или от каквото се сетиш. Аз дори ползвах бутилчиците от Куинс.
Виж целия пост
# 2
Във форума съм чела, че стерилни шишенца от аптеката също вършат работа.
В нашия град незнам къде мога да си намеря пликчета. Sad
Виж целия пост
# 3
Ако си от София, пликове за замразяване на кърма преди месец гледах в един детски магазин срещу 20та поликлиника в Борово. Но са доста скъпи. Аз лично замразявах в контейнерчета за стерилна урина - има едни от 75 мл и едни от 120 мл, но трябва да питаш в аптеките защото на повечето места се продават такива от 15 мл.
Успех  Simple Smile.
Виж целия пост
# 4
Аз преди около 4 месеца питах във всяка аптека и бебешки магазин за тези пликчета, но ми казаха, че са спряни от производство и затова ползвах стерилни чашки по 75мл (тук са 40ст.) и контейнерчета на Авент по 180мл (10 броя са 20 лв. - малко скъпи идват).
Виж целия пост
# 5
Във всяка аптека продават контейнерчета за стерилна урина. Има от 75мл и 100мл. Струват около 30-40 ст. бройката. Когато ми се е налагало замразявах кърма в тях.
Виж целия пост
# 6
Аз ползвах на Playtex, но си имах и шишетата. http://shop.danet.bg/advanced_search_result.php?keywords=playtex … 7&x=5&y=5
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви, за тези контейнерчета за урина съм чувала, но успях за сега да открия само тези по 15 мл, ще търся от големите. За сега замразявам в бурканчета от пюре, но заема доста място.
Виж целия пост
# 8

Имам същите пликчета, но ми ги пратиха от Америка, чудесно е, че вече ги има и у нас. Доволна съм от тях.
Виж целия пост
# 9

Не можах да разбера, дали не можа само пликчетата да си купя без шишета? newsm78

Имам същите пликчета, но ми ги пратиха от Америка, чудесно е, че вече ги има и у нас. Доволна съм от тях.
Виж целия пост
# 10

Не можах да разбера, дали не можа само пликчетата да си купя без шишета? newsm78

Имам същите пликчета, но ми ги пратиха от Америка, чудесно е, че вече ги има и у нас. Доволна съм от тях.

Значи става дума за това http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=3164&osCsi … af5b31faf21d29297. Принципно това се водят стерилни пликове, които се слагат в шише. Изключително практични и удобни са за кърма. Ако си направиш и сметката с тези стерилно контейнери за урина по аптеките 100 бр * 30 ст, ще ти излезнат 30 лв, а тук 100 бр ти излизат 8.50 + доставката, значително по-евтино и удобно.
Виж целия пост
# 11
Аз също ги гледах тези пликчета на Playtex в Данет , но не разбрах как се използват и за какви шишета иде реч newsm78
Някой може ли да обясни по-подробно Embarassed
Виж целия пост
# 12
На опаковката им пише, че са за шишета Playtex Premium 4 oz/118 mL или Playtex Original Nurser 4 oz/118 ml. Дали стават и за по-масовите шишета тук? newsm78

За закрепянето - доколкото разбирам пликчето се слага в шишето и отгоре се захваща с биберона.

Видях, че от същата марка има и пликчета за многократна употреба.
http://shop.danet.bg/product_info.php?manufacturers_id=124&p … af5b31faf21d29297
Виж целия пост
# 13
ох много са хубавки тези - нямаше ги като ми трябваха на мен обаче , аз търсих ли търсих авентските да си намеря - но уви нямаше и от тях вее а бяха с много хубава стойка за подреждане във фризера
за ефикасното - според мен ще са много по удобни и по евтинки от варианта който избрах аз - в контейнери авент  Crazy , не че съм замразявала много но пак малко отмалко за да не изхвърлям това което изцедя в началото като ми се препълваха гърдите
Виж целия пост
# 14
Шишетата се продават отделно -на Playtex. Самото шише е като другите, но без дъно. Торбичката се закрепва на гърлото и се завинтва с биберона. Ето такова трябва да е шишето http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=3192&osCsi … af5b31faf21d29297
Не се вижда добре на снимките, за съжаление апарата ми е счупен и не мога да снимам. Удобно е доста, не се налага да миеш и стерилизираш шишето. Вадиш торбичката с готова кърма и бам в бутилката.
За това дали стават и за друга марка шишета - защо не. Стига да се съобрази размера на гърлото и обема на шишето с пликчетата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия