Първи преглед при бременност

  • 35 057
  • 20
Здравейте,
Преди две седмици разбрах че съм бременна. Много съм щастлива, но наред с това в главата ми възникват безброй въпроси и притеснения. Следващата седмица ще ходя на лекар. Бих искала да попитам вие в коя седмица направихте първият преглед и как мина той, какви изследвания ви правиха и т.н. Благодаря ви.
Виж целия пост
# 1
Честито и леко бременеене:))))

За първи път отидох на лекар 5 дни от закъснението. Видя се само една малка точица, колкото да потвърди резултатите от теста. 3 седмици по- късно вече успяха да видят малко повече.
Не са ми пускани никакви изследвания все още, но по принцип всеки лекар си решава сам за себе си кога. Трябва да ти се направи кръвна картина, урина, васерман, спин, кръвна група и вагинален секрет. Мисля, че това беше всичко, но доктора си знае най- добре Grinning

Успех!
Виж целия пост
# 2
Ами аз го направих 2 дена, след като разбрах че съм бременна - в 5г.с. Тогава ми направиха вагинален преглед и ми казаха след една седмица да отида на ехограф и да ми направят картон. Така в 6г.с си видях "точката".
Виж целия пост
# 3
Бях в 5 г.с., 2-3 дни от закъснението, погледна ме и каза, че трябва да отида след една седмица, след една седмица ми каза същото и повече не стъпих при него. Отидох при друг - вече в 3 месец.
Лека бременност!
Виж целия пост
# 4
До 3 месец ще те гледат на ехограф. изследвания ще ти правят в 4 месец чак.
Виж целия пост
# 5
Аз отидох на лекар два месеца след като разбрах, че съм бременна.
Виж целия пост
# 6
Първи УЗ: 7 дни след закъснението Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 7
И при мен някъде 7 дни след закъснението - тогава се видя плодния сак. След още една седмица отидох и вече се видя живичко ембрионче. Още тогава ми пуснаха всички изследвания и ме записаха в женската консултация (става дума за поликлиника).
Виж целия пост
# 8
Аз отидох една седмица от както ми закъсняваше и при преглед на ехограф установиха бременност в 6 г.с..Първият преглед ми беше на ехограф по мое желание,но е индивидуално при всеки-в зависимост от лекаря и от пациента разбира се.Ако искаш да не ти правят вагинален преглед ги помоли да те видят на ехогрф и това е.
Картон ми направиха когато бях във 3м. и ми направиха и първите изследвания тогава-кръв,урина /пълна кръвна картина,кръвна група и т.н./.
Виж целия пост
# 9
На мен ми направиха всички кръвни изследвания в 7-ма г.с. На ехограф ще ходя на 7-ми март за първи път...  Sad
Виж целия пост
# 10
Аз отидох в Шейново около 10 дни след закъснението. Предварително питах по тел. какво включва прегледа (други жени ми говореха, че вагиналния преглед толкова рано можел да предизвика аборт). Гледаха ме на ехографа и се установи 7 г.с., виждаше се плодния сак. И ми дадоха час за 12 г.с. да се запиша в консултацията и чак след това ми пуснаха другите изследвания.
Виж целия пост
# 11
Втория месец от бременноста.
Виж целия пост
# 12
Около три седмици от закъснението - 7г.с. Получи се така, понеже преди това бяха коледни и НГ празници, пък аз вече си знаех, че съм бременна и се чувствах добре. Така че на ехографа се виждаше не точка, ами ясно петно Simple Smile

Първите изследвания (кръв и урина) ги правих преди две седмици.

Късмет и леко бременеене! Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Ами при мен даже още не беше почнало образуването на плоден сак. Оплодената яйцеклетка беше по тръбите та след една седмица отидох за да ми кажат че почва образуване на плоден сак. След още една седмица видяхме точицата и после мисля че след още две и сърдечната дейност. Общо взето рано беше.
Виж целия пост
# 14
Бях в 7 г.с. като отидох за пръв път на лекар. Гледа ме на видеозон и потвърди бременността Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия