Стоножки...?

  • 49 940
  • 18
Живея в къща и вече на няколко пъти се " засичаме" с тези гадни същества Sick Sick Sick #Crazy
Днес видях една и в спалнята, което вече е върхът #2gunfire
На прозорците има мрежа и просто недоумявам от къде могат да влизат гадините. Моля някой да сподели какви мерки да предприема, че е много отвратително... Sick
Виж целия пост
# 1
за нещо подобно ли става дума?

У нас за месец убихме вече 3. Живеем в това жилище 4 години вече и за пръв път виждам такива гадории. Незнам и аз какво да правя. Страх ме е вече да легна да спя!
Виж целия пост
# 2
Ау, какво е това чудовище бре Sick Ужас! Дали няма да помогне някой универсален препарат срещу пълзящи гадини, от сорта на Райд или нещо такова newsm78
Виж целия пост
# 3
Мисля,че има Райд  против пълзящи тварчета.Потърсете!Изключително неприятни са.
Виж целия пост
# 4
До колкото знам това се нарича скрепя.Появява се когато има влага.По често съм ги виждала на морето с огромни размери.Чела съм , че когато полази човек остават много упорити пъпки.
Виж целия пост
# 5
И у нас периодично излизат такива гнусни твари. Най-много от тях ме е страх. С риск да напиша някоя глупост, защото не съм запозната много, ще кажа това,което ми каза моята приятелка. Тези гадини си имат майка ,нещо като пчелата -майка. Тя никога не излиза по стените. Приятелката ми си маха старото дюшеме и тогава са открили под него една такава гадина, но черна и с доста внушителни размири.Баба и казала, че това е майката. Пак казвам колко е вярно- не знам. От 20 години в нашата къща си излизат такива . Но само през пролетта и лятото и вечер. През деня ги няма. И то през месец може би, не много често. И винаги по една. Онзи ден убих една в детската стая. Райд-ът помага само да убиеш конкретната гадина, но къде да се унищожи първоизточника ? Ще чакам да се включи някой по- компетентен.
Виж целия пост
# 6
...Тези гадини си имат майка ,нещо като пчелата -майка. Тя никога не излиза по стените...
Ти направо ме хвърли в УЖАС!! Ще се побъркам. Ние също сме с дюшеме и наскоро съседа до нас прави ремонт и реди ламинат. Явно смутената мама е решила да смени жилището и е дошла при нас... Наистина излизат вечер или нощем. Тая сутрин станахме супер рано и аз без очила си се разхождам из дневната, когато с периферно зрение мернах на стената някакво тъкмо петно. Но в първия момент реших, че сме я омазали с нещо. Приближих се да видя по-добре от какво естество е петното и косата ми се изправи от ужас при вида на гадината. Shocked  През деня никога не съм виждала. Ще ходя днес да видя дали има някаква отровка, която да ги привлича и да ги мори. Досега 3 съм видяла и 3-те бяха големшки. Кой знае какво чудовище е тогава майката!!
Виж целия пост
# 7
...една такава гадина, но черна и с доста внушителни размери.
Да, аз съм виждала такава гадина.Наистина са доста гадни!И умират ужасно трудно-все едно, че имат някакво твърдо покритие и не можеш да ги смачкаш.Навремето, когато имахме котка у дома, дори тя не посмя да "влезе в битка" с тази гадина.А интересното е, че малки не бяха се появявали...
Виж целия пост
# 8
E, стоножка и скрипя са 2 съвсем различни гадини  Laughing

Стоножката е това на снимката, и е безобидна, повече от 3-4 см не преминава. Докато скрипята е доста опасна, стига и до 20-25 см, най-често е черна с жълти крака, или кафява с жълти крака. Това, което я отличава от стоножката е щипката на края, като при щипалките изглежда. Има доста твърда миелинова обвивка и може да се убие само с нещо много тежко и твърдо - за разлика от стоножката, която и с весник да я удариш, се размазва  Crazy. Доста е бърза скрипята, и ощипването й е доста болезнено (пази боже Praynig) - на мой близък приятел майка му бе ухапана от скрипя по рамото, и то се наду колкото главата й, да не говорим, че я болеше зверски #Crazy Иначе скрипите обичат тъмни и влажни места, най-често под стари дюшемета.  Crossing Arms

Ето една снимка, нарочно не я пускам като снимка, а като линк  Peace

СКРИПЯ  Sick
Виж целия пост
# 9
Мисля, че говорим за различни неща. Това ,за което е писала Джемма и за което пиша аз се казва сколопендра


Упс, Вес вече е пуснала линк.
Виж целия пост
# 10
Моята проятелка каза, че не е това от втората снимката, което е видяла. Видяла е нещо досущ като стоножката, но по-голямо и черно. Не искам дори да си го представям. Бр-рр.
Виж целия пост
# 11
Моята проятелка каза, че не е това от втората снимката, което е видяла. Видяла е нещо досущ като стоножката, но по-голямо и черно. Не искам дори да си го представям. Бр-рр.
Точно като стоножката си изглежда/но е друг вид/, цялата е черна и лъскава, с много твърда хитинова обвивка е. На няколко пъти в градината /след като ровиха от ВиК/ убивахме такива /трудно!/ .
Накъсваш ги на няколко парчета и всяко мърда...Отврат са! А и са много опасни! Сестра ми бе ухапана от такъв мутант на служебното й място, после се наложи да й бият Урбазон в служебната клиника в Завода, там явно нацяло са мутирали покрай отровите...
Ето как изглежда:

Казват се Танзанийски стоножки.
Виж целия пост
# 12
Да ,точно това, което е постнала Сапфира съм виждала и аз. Адски гнусни гадини!
Виж целия пост
# 13
И ние имаме такива чудесии на вилата- от рошавия тип. Нямаме нито дюшеме, нито паркет обаче. Да се чуди човек....досега не сме успели да разберем откъде влизат, но пък и при нас е по различна ситуацията, все пак става дума за къща, в която не се живее постоянно.
А такава твар- от тези дългите и черни- съм намирала и в градината под декоративните камъни, т.е. на открито.

Някой ако открие ефикасен препарат да споделя....
Виж целия пост
# 14
Райд имат спрей за лазещи гадини-върши чудесна работа!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия