За пилешки пържоли от бут?

  • 43 177
  • 21
Моля ви дайте идеи как да ги направя вкусни за утрешният ни семеен празник.Искам да ги сложа в някаква марината за известно време и ще ги пека на фурна.Чудя се обаче какви подправки и нещо по специално като идея има ли newsm78
Нямам време да се ровя в една по една рецептите и ще се радвам да дадете някоя идейка.
Знам че се писа за пилешкото,но да питам пак Grinning
Виж целия пост
# 1
Пилешки пържоли със сос
Осоляваш ги и ги нареждаш в тавичка.
Заливаш ги с 1 ч.ч.бира и доливаш в вода, така че да ги покрие.
Разпределяш върху пържолките около 1/2 - 1 пакетче масло.
Печеш - първо с кожичката отдолу, после ги обръщаш с кожичката отгоре и пак ги понамазваш с масло.
Ако се изпари течността от тавичката, доливаш вода, така че в края на печенето да остане сос - поне до половината от пържолките. Този сос е много приятен на вкус. За гарнитура можеш да сложиш картофено пюре или картофена салата и да залееш със соса.
Месото става много крехко, защото се пече в бира (алкохола винаги прави месото по-крехко) и не е необходимо предварително да се накисва в марината.
По същия начин правя и пилешки бутчета, както и пиле, нарязано на порции.
Виж целия пост
# 2
Аз ги кисна с тъмен соев сос, малко лимон, и ги поръсвам с една подправка с чесън  и червен пипер  Crazy
Виж целия пост
# 3
Ако ти се занимава, можеш да ги навиеш на рулца с някаква плънка. Аз ги правя като първо ги начуквам хубаво от към обратната на кожата страна, редя по едно рачешко рулце нарязано на лентички, кисела краставичка, кашкавал, морков (въпрос на фантазия и на това, с какво разполагаш в хладилника). 'Съшивам' рулето с по едно шишче, пека в иенска тава с капак, като наливам малко бира при рулцата.
По прицип печенено на пилешко месо с бира дава една много приятна крехкост и пикантност на месото, няма нужда от предварително мариноване дори.
Виж целия пост
# 4
 Мила Дес предлагам ти една много вкусна изпитана рецепта:

   Пилешко филе с гъби и топено сирене
 
за 4порции ти е необходимо:

  около 1кг.пил.филе
             300-350гр.пресни гъби или 1буркан стерилизирани
             1бр.топено сирене в черво
             чер.пипер,сол
 Приготвяне:Ако е необходимо парчетата филе се разцепват с остър нож на две.Поръсват се със сол и чер.пипер и така престояват 15-20мин.
       В тефлонов тиган се запържват от двете страни до златисто.Изваждат се.
       В същия тиган се задушават гъбите.
       Филетата се нареждат в тавичка,върху тях гъбите и най-накрая-топеното сирене ,нарязано на парченца или кръгчета./пръсват се в/у другите продукти./
       Сипва се вода едва колкото да покрие всичко.
       Пече се в дилна фурна около 30мин.до сгъстяване на соса до желания от теб.

   Сервира се с гарнитура по желание./Картофено пюре,ориз с ъс зеленчуци,пържени картофи/
Виж целия пост
# 5
По принцип на всички пилешки пържоли /от гърди или от бут/ им слагам соев сос, олио, горчица, чили и съвсем малко ракия или водка. Вместо чили може и кетчуп. Държа ги около 2-3 часа, като 2-3 пъти ги разбърквам, за да поемат от съставките от всичките страни.
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви на всички страхотни идеи сте ми дали  bouquet  bouquet  bouquet
Мисля да ги запека с бирата по предложението на Еделвайс,а всички останали рецепти ще си ги запиша и изпробвам в най-скоро време Grinning
Виж целия пост
# 7
Моята марината е:

лимонов сок
капки зехтин
пресован чесън
много малко черен и червен пипер
Виж целия пост
# 8
Правя следната марината:

Сока на един лимон
2/3 с.л. зехтин/олио
5/6 с.л. соев сос
малко ром
черен пипер
Виж целия пост
# 9
Ако ще ги приготвяш на фурна махни кожата. Иначе аз ги приготвям така: наръсвам ги  със светъл соев сос обилно и черен пипер на вкус!.Стават страхотно крехки и им трябва само половин час в тази марината.Когато са готови преди да ги сервираш намажи с масло.  Лесно и вкусно!   chef
Виж целия пост
# 10
Аз ги натривам с подправки и зехтин. Оставям ги за поне за час преди да ги приготвя.
Виж целия пост
# 11
Мариновам ги във вино, соев сос, кетчуп, лук, чесън, мед и лимон. Звучи странно, но стават страхотни!  Peace
Виж целия пост
# 12
Аз ги мариновам в соев сос+зехтин и лимонов сок, престояват 1  час - това ако ги пека на скарата. И правя един трик-слагам ги след това за 20 минути във фризера, за да се стегнат и както са изстудени/полузамръзнали ги мятам на нагорещената скара. Образувалата се коричка от високата Т*, не позволява на соковете да изтекат навън-стават много сочни и крехки.
Виж целия пост
# 13
Аз ги мариновам в соев сос+зехтин и лимонов сок, престояват 1  час - това ако ги пека на скарата. И правя един трик-слагам ги след това за 20 минути във фризера, за да се стегнат и както са изстудени/полузамръзнали ги мятам на нагорещената скара. Образувалата се коричка от високата Т*, не позволява на соковете да изтекат навън-стават много сочни и крехки.
Сапфира ,това е страхотно.
Моят мъж страшно много ги обича по този начин ,но не сме ги оставяли във фризера да се стегнат. Thinking
Ще пробвам и този начин.

Мариновам ги във вино, соев сос, кетчуп, лук, чесън, мед и лимон. Звучи странно, но стават страхотни!  Peace

Тиле и аз много обичам маринатите с вино.
Когато приготвям свинско задължително маринатата ми е от червено вино ,чер.пипер,соев сос,чубрица,олио/зехтин,куркума.
Виж целия пост
# 14
Дими, пробвай моята, надявам се да ти хареса!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия