За болничните, отново!

  • 1 037
  • 20
Вече определено ми писна, вече  е май месец, а нямам преведени пари от болничния за февруари.Взех да се питам аз къде живея и за какво се боря.После искали да има повече деца, че прираста бил нисък ами какъв да е, дете без пари гледа ли се?Нямаше на кого да се оплача, благодаря че Ви има Hug
Виж целия пост
# 1
Вече определено ми писна, вече  е май месец, а нямам преведени пари от болничния за февруари.Взех да се питам аз къде живея и за какво се боря.После искали да има повече деца, че прираста бил нисък ами какъв да е, дете без пари гледа ли се?Нямаше на кого да се оплача, благодаря че Ви има Hug
Аз какво да кажа,като моя работодател не ми е занесъл болничния в НОИ още за януари??? newsm78
Виж целия пост
# 2
Не може така. Нещо трябва да се направи. Никой не обръща внимание. А тези майки, чиито мъже не работят или взимат малко пари, как да се справят с отглеждането на едно дете?
Виж целия пост
# 3
Съгласна съм с вас.Този нов метод с болничните е голяма глупост.Аз изкарах късмет,че съм в болнични от декември месец и съм заварено положение и ми изплащат болничните от работа и майчинството ще ми го изплащат от там.
Виж целия пост
# 4
Какво можем да направим, към кой трябва да се обърнем? Това за мен е пълна гавра с народа. Това само в България може да го има #Cussing out. Дано се направи нещо по въпроса-това не може да продължава.
Виж целия пост
# 5
Някой компетентен по въпроса да ни насочи към кого да се обърнем за помощ, аз постоянно стоя по два, а сега три месеца без да ми преведат и стотинка от НОИ
Виж целия пост
# 6
Най-добре говори със счетоводителката на фирмата да направи справка дали всичко с болничния е наред. Напоследък чета, че има доста хора, при които проблема с неизплащането е свързан с грешка или пропуск в самия болничен лист. По принцип ако има такъв проблем би трябвало да го върнат на фирмата, но все пак една проверка не е излишна.
Виж целия пост
# 7
Провери първо в счетоеодството на работодателя ти кога точно са предстваили болничните листове в НОИ - вземи за по-сигурно входящите номера от НОИ. После се обади по телефона във вашето РУСО и провери защо не са ти преведени обезщетенията.
Виж целия пост
# 8
И аз чакам от февруари да ми бъде изплатен болничен и работодателя все ме лъже че бил внесъл осигуровките но не е и сега немогат да ми пуснат болничен за цял месец
Защото от февруари до април са три месеца и можело да не съм осигурена. Close
Виж целия пост
# 9
И аз чакам от февруари,бях в болница,не за раждане,а за операция..и още си чакам...
Виж целия пост
# 10
Ами, всичко си ми е наред с болничните, плюс това работя в здравно заведение и няма как да не е изряден.Знам само че към 2-ро, 3-то число на месеца внасят осигуровките и касиерката носи болничните в НОЙ.А какъв е проблемът немога да си обесня.Днес ще носи за март болничните , а акога ще си получа парите и аз незнам вече.Луда работа
Виж целия пост
# 11
На мен все още не ми е излатен болничния от ЯНУАРИ. Оказа се, че счедоводителките от моята фирма са изпратили всички документи навреме, но от НАП са изгубили дискетата с информацията и не са я предали в НОИ  #Cussing out
Виж целия пост
# 12
Присъединявам се към вас и аз съм потресена от тази простотия с изплащането на болничните. Тези където примат законите не им дреме за нас обикновенните хора, ето на мен болничния лист за 45-те дни преди раждане ми е от 27.04 и заради забавянето на изплащането мисля да седя на работа до 15.05.
Виж целия пост
# 13
Ами, всичко си ми е наред с болничните, плюс това работя в здравно заведение и няма как да не е изряден.Знам само че към 2-ро, 3-то число на месеца внасят осигуровките и касиерката носи болничните в НОЙ.А какъв е проблемът немога да си обесня.Днес ще носи за март болничните , а акога ще си получа парите и аз незнам вече.Луда работа

Значи ви изплащат заплатите /съответно превеждаг осигуровките/ за по-предишния месец. Тогава и за обезщетението ще чакате повече.
Ако нма проблем със самия болничен лист, може да не са подали необходимата информация в НАП или в нея да има грешка.
Виж целия пост
# 14
И аз съм в такова положение - имам болничен от края на февруари началото на март, осигуровките са платени още миналия месец /знам защото аз ги плащам/, но в петъка случайно разбрах че счетитата не са ми занесли още болничния в НОИ  #Cussing out #2gunfire
Кажете сега какво да правя и кой е виновен  Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия