С какво се занимават 2,5г деца?

  • 1 119
  • 14
Все по-често ми се случва да купувам на дъщеря ми играчки,които не са за нейната възраст.Явно нямам усет и продавачките не ме насочват правилно.
Помагайте,мами,с какво се занимавате и играете вкъщи?
Виж целия пост
# 1
А защо не избереш нещо заедно с детето, то ще ти подскаже най-добре кое му е интересно.
А иначе преди година най ни бяха интересни конструкторите /и на двете Simple Smile /, ама от тези по-сложните, не просто кубчета, които имат и покривчета за да се строят къщи, а сега - пъзелите, отново и на двете, даже съпругът ми се шегува, че ще ми купи специален пъзел лично за мен.
Виж целия пост
# 2
пластелин,рисуване с каквото попадне,лепене /апликации, пъзели,маскиране,кукло-занимавки,всякакви "наужким" неща-гладене,готвене,каране на кола
ние играехме много и на цветове,противоположности,животни и пр
нашата дъщеря не се заиграва много сама,всичко описано е забава ако ние сме наоколо..само с водни бои като рисуа не ни кара да помагаме,но тях ги дадох след 3г
Виж целия пост
# 3
Вие до тук май говорите все за по-големи деца.Моята дъщеря е точно на 2год.и 5 месеца и в момента най-интересно и е да играе с куклите си.Представя си например,че е докторка,учителка или нещо от този сорт и така си се занимава.Не съм сигурна,че с апликации,пластелин и такива други занимания ще се справи съвсем сама.Но не отричам,че ще и е забавно да се цапа и маже.В общи линии за тази възраст е най-подходящо според мен нещо,с което да и е забавно.Моята си умира и за плюшени играчки,макар,че те са май за по-мънички дечица.
Виж целия пост
# 4
Ще слядя темата, че нещо и моите идеи са на изчерпване. Поомръзнали са й някои играчки и съм ги прибрала.
Сега много обича да бута кукленска количка с кукла в нея, да кара колело, малко, което по-скоро не върти педали, а се изтласква от земята(у дома има място), обича да ми вади всички купи и купички, да ги реди по масата и пак да ги прибира. А най-много обича да си играе с батко си( та помисли си Wink) - да се борят, да си ритат топка, да карат камиона, да пеят, да разглеждат книжки, той понякога й чете и т.н.
Виж целия пост
# 5
Самуил е на 2г. и 4 мес.
Вече четвърти месец не съм купувала играчки. Старите са прибрани, защото не се интересува от тях. Играе основно с 4 метални колички.
Заедно рисуваме, редим пъзели,  пръскаме се с водни пистолети, играем баскетбол...
Виж целия пост
# 6
Най-много обича да й четем книжки - знае ги наизуст всичките и ги казва едновременно с този, който й чете. Също обича да играе с конструктора си, да ритаме топка, да "рисува", развозва бебчетата си в количка из къщи, но като цяло не обича да играе много на кукли.
Общо-взето е постоянно завряна в нас и държи да ни подражава във всяко нещо, което правим... ooooh! Това май се оказва най-интересното занимание  Wink
Виж целия пост
# 7
В последно време дъщеря ми се е вманиачила да рисува.Освен на моливите и пастелите,понякога обръща внимание на мозайката,още по-рядко на конструктора.Чета и приказки.Играе си и с малки метални колички-паркира ги в една кутия от обувки,ремонтира ги,пълни ги с бензин...но най-много обича да е навън Grinning
Виж целия пост
# 8
Абе моя още няма 2 и половина ама... Занимава се с какво ли не, предимно с коли и животни. Конструкторите и пъзелите не го влекат (но е характерно за темперамента му), обича да му рисуват и да разглежда енциклопедиите с животни да му правят форми от пластелин и т.н. За нещастие не обича да му четем, но обича да му разказваме приказки. Често се случва да ги измисляме в движение.  Crazy Говори по телефона, мъкне плюшените играчки от стая в стая. Обича да играе с други хора обикновено, ритаме топка подаваме си количките, разглеждаме заедно енциклопедиите с животни и ми обяснява кое животно какво е и с какво се храни (няма значение, че аз съм му обяснявала това) кара ме да му рисувам, акули, риби, коли, камиони и т.н. Не обича много самостоятелните игри, но се заиграва и сам понякога. Обича да помага с готвенето и миенето, хем игра хем и за мен помощ, давам му пластмасови купички примерно (нещо не чупливо) да ги прибира и т.н., да ми носи щипки да ми подава прането, минава с прахосмукачата (често не може да я мръдне де), чисти със стирката и т.н. Той се чувства полезен и щастлив, че помага.  Wink
Виж целия пост
# 9
и ние се занимаваме с какво ли не - рисуване (купих специално бои за рисуване с пръсти), пластелин, много си играе с колички и камиони (всякакви), четем книжки, много танцува. и аз като много се чудих, но за мой късмет намерих една книжка, издадена може би 80-те години - как се правят играчките, има страхотни идеи (бях напълно забравила за "бабо, дай огънче"Simple Smile), но има и много неприложими вече в нашия "съвременен" свят игри. успех.
Виж целия пост
# 10
Точно на тази възраст до захласване играеше или на магазин - тя е продавачката, а аз и всичките й кукли, мечовци и останалите гумени и плюшени играчки се изреждаха да купуват; или на "раждане", аз бях бременна тогава - пак всичките играчки се събираха, слагаха ми се на корема, завиваха се с едно одеало и тя беше лекарката, която ми вадеше бебетата от корема  Laughing
Също - на "бабо, дай огънче", "пържоли" и "пиу-пиу-вранке" - на това последното голям смях падаше.
А навънка - буташе едно пате на колелца или ровичкаше из пясъка с една лопата...
Виж целия пост
# 11
Синът ми е на 2 год и 3 мес, и основните му занимания са:да си подрежда колите,камионите и рейсовете в редица,да рисува,да разглежда списания с коли и да гледа анимационни филмчета.
Виж целия пост
# 12
Пъзели,мозайка,четене на мн.книжки,гледане на мн.филмчета,ровене в пясъка/навън/,разнасяне на играчки с камион вкъщи,количка за кукла,ама с Мечо Пух вътре,опити за оцветяване в книжки за тази цел предвидени,магнит.дъска с магнит.букви и цифри,скачане в-у леглото ми,колички и влакчета също мн.обича и май ще купувам,макар че е момиче.Обича да мете,да полива цветята,да простира,да подрежда дрехи в скрина и т.н.Аз обаче й стоя над главата,когато върши домак.работа,че може и беля да стори.
Виж целия пост
# 13
Ще слядя темата, че нещо и моите идеи са на изчерпване. Поомръзнали са й някои играчки и съм ги прибрала.
Сега много обича да бута кукленска количка с кукла в нея, да кара колело, малко, което по-скоро не върти педали, а се изтласква от земята(у дома има място), обича да ми вади всички купи и купички, да ги реди по масата и пак да ги прибира. А най-много обича да си играе с батко си( та помисли си Wink) - да се борят, да си ритат топка, да карат камиона, да пеят, да разглеждат книжки, той понякога й чете и т.н.
Същото е и при нас, особено с купичките,умира да ги изважда всичките и да се прави, че готви на куклите
Виж целия пост
# 14
Занимава се с всичко, но най-малко с играчките си. Голямо желание има да "помага" - носи ми изпраните дрехи една по една да простирам, носи си мръсните дрехи в пералнята, хвърля салфетките в кофата, носи на морското свинче краставици и т.н, като всичко това е с тичане и голям ентусиазъм. За едното "Браво" е готов на всичко.
Но когато се занимава сам е ужас - къса вестници и списания на такива парченца, че нямат събиране просто. Взема сапуна, издълбава частички от него и ги лепи по холната маса. Разглобява чаени свещи и се опитва да им натъпче фитила обратно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия