Как да отуча детето от памперси през нощта?

  • 7 771
  • 27
Синът ми ще навърши 4 г.през лятото.Много трудно го отучихме от памперсите-и то,защото го пратихме лятото на село и бабата го е държала по цял ден по голо дупе.
Времето вече се стопля и искам да го отуча и като спи да бе ползваме памперс.
Следобед като спи и вечер,се напикава.Постоянно му повтарям,че не трябва така,слагам му гърне до леглото,но още се напикава.Не знам какво да правя,посъветвайте ме.
Виж целия пост
# 1
Ами честно казано при нас нещата станаха някакси много лесно. За 3 дни спря да пишка в памперса през деня. След около 2-3 месеца след много обяснения от моя страна ( тогава беше на 2 години и малко) една нощ реших да махна памперса. Преди това сложих под чаршафчето един найлон, ако се напишка. Първите няколко дни не й давах да пие вода преди лягане и използвах всеки един момент, когато се пробуди през нощта да я подканям да пишка. Тя обикновено го правеше и след около една седмица вече започна сама да се буди, когато й се пишкаше. Е, разбира се, имаше 1-2 провала, но общо взето стана много по-лесно и по-бързо, отколкото аз очаквах.

Така, че просто трябва да решиш кога да го направиш и да се въоръжиш с търпение да обясняваш по сто пъти защо не трябва да пишка в памперса и на чаршафа.
Виж целия пост
# 2
Много е голям за памперси.Моите деца бяха на по две годинки,когато ги свалихме и край.Те сами си казаха,че не ги искат за през нощтта.Изпишквай го през нощтта,като го събуждаш и може да се усети.
Виж целия пост
# 3
Мдааа и аз ще се боря с нощния. Мисля, че ще го маправя по време на ваканцията в яслата.
Виж целия пост
# 4
Много е крив като го събудя през нощта.Сега се сетих майка ми какъв трик е изплзвала за брат ми-изпишвала го е в кофичка от кисело мляко,докато спи.
А вие какво обясянявате-защо не тр.да пишка на чаршафа?
Виж целия пост
# 5
Мами, напишкването нощем сред 3-4 годишна възраст вече изисква консултация с лекар. Иначе няма начин на по-малки деца да се "накарат" да не се напишкват. По принцип при достигане на определена зрелост на нервната система и на пикочния мехур напишкването нощем спира от само себе си. Но ако има някакъв физиологичен проблем - лекарите смятат, че става дума за нарушаване в правилното футкциониране на хормона вазопресин или проблеми в някои от кръстните прешлени на гръбначния стълб- тогава се случва и напишкването.
До колкото имам спомен от лекцията на уролог, която имахме в работата - при доказана енореза ноктурна (така се казвало това нощно пишкане) - прилагаше се цяла програма, детето се буди няколко пъти на нощ, за да пишка, на календар се отбелязват със слънца нощите, в които е било сухо детето и такива неща. Но ставаше дума за деца над 6-8 години.
А сега от моя собствен опит на моето тяло преди......найсе милиона години. майка ми накрая ми беше сложила гадни найлонови гащи, които запаряваха ужасно...и аз сама взех да ставам нощем да пишкам, вместо да го правя в леглото....аз лично имам спомен поне до 4-годишна възраст, че имах този проблем.
Виж целия пост
# 6
Ох, ама да не си мислиш, че го прави нарочно? От обяснения полза няма- дете на 4 години много добре знае къде се пишка. Най- вероятно спи дълбоко и не се усеща, но направете консултация  с нефролог.
Дъщеря ми е на 3г4м и се напикава нощем, понякога и следобед. Махнах нощния памперс и я вдигаме 1-2 пъти да пишка в гърнето( горе- долу знам по кое време). Не я будим, иначе изпада в истерия.
Виж целия пост
# 7
Дъщеря ми е на 4 г. и е с нощен памперс. Аз също се притеснявах, но ме успокоиха, че след 5 г. възраст вече може да е проблем. Напоследък намирам по-често памперса сух. И аз не знам какво да правя, явно лятото ще го махам. Иначе дневния го махнах на 2 и половина някъде... Само че не мога да го махам сега нощния, защото тя опикава всичко и продължава да спи като къпана  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Напикава завивките, зашото спи върху тях доста често. Абе гадна работа... Не мога да не й давам вода вечер както съветват, за мен това си е издевателство. Пробвала съм и да я вдигам като тръгна да си лягам към 1-2 посред нощ и пак се случва да се напикае...

Е, това е.. съвет не ти дадох, ама се оплаках и аз  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
не би ми хрумнало да будя спящо дете..вие не спите ли бе хора?аз си лягам в 10 и ставам в 7,какво става помежду на горния етаж не искам и да знам,ако е нещо особено важно се 1ува и през стените..
изобщо не  намирам за проблемно 3 год,дете да ползва памперс през нощта,всяко нещо си има време,ако не става зна1и си има при1ина,която съвсем на последно място бих намерила за болестна..
Виж целия пост
# 9
Дъщеря ми е на 4 г. и е с нощен памперс. Аз също се притеснявах, но ме успокоиха, че след 5 г. възраст вече може да е проблем.
И Сашо още е с нощния памперс.  Спи много дълбоко. Ще чакам до 5-тата годника, без да го притеснявам. След това ще търся консулт със специалист.
Виж целия пост
# 10
Сина ми изпива преди лягане 2 шишета сок и вода-как да не се напишка нощем? За сега си е с памперс . Не му спирам течностите ,защото ми се струва,че в градината не им дават много,много да пият и ....... ще видим как ще се справяме.
Виж целия пост
# 11
Ели е без памперс вече 4 нощи.Махането му стана съвсем случайно,защото бях забравила да купя първата,а след това и втората вечер. EmbarassedВярно е,че не се чувствах уверена,че и е време,но пък се оказа,че явно е трябвало да взема нещата в свои ръце.Тези 4-ри нощи я изпишквах в 12 и в 3,за да съм сигурна,че няма да се подмокри.Решила съм засега да процедирам така,след това ще я изпишквам само веднъж,докато тя самата не покаже,че може сама да се буди,когато има нужда да се изпишка.Мислех си,че като я взема,за да я сложа на тоалетната чиния,ще се разплаче,но тя си седи там със затворени очи,изпишква си се и си я слагам в леглото пак,като тя продължава да си спи.Това е моят скромен опит.Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Цвети е на 2,8г. и все още и слагам памперс, но става често със сух. Като се постопли ще го махаме и ние. Мисля че децата сами си показват кога е време да им се махне памперса, влияят им много фактори, стреса , вълнението и т.н. И дори да се научи без памперс, също са възможни инцидентни напишквания, но важното е да не им се караме, а да обясняваме с нормален тон. Иначе се травмират. Всяко дете е различно, така че не се притеснявай, опитай да го махнеш и се въоръжи с една от тези подплатени с найлон калъфки за дюшек. Успех!
Виж целия пост
# 13
Остави го без памперс през нощта,но преди това му кажи,че ще спи без него(имам впредвид да го подготвиш с разговори още от сутринта,а не да му кажеш в последния момент).Ако се изпусне през нощта сам ще види,че е мокро и не му е комфортно - според мен е достатъчно голям,за да разбере последствията от мокрото креватче!
Успех! Peace
Виж целия пост
# 14
Моят начин е с обяснение, че памперсите са за бебетата, а големите ходят в тоалетната. Оставих ги сами да станат готови за спане само по гащи. Същото направих и с дневния памперс - точно 1 ден след 2-рия им рожден ден сами отказаха да ползват през деня и си търсиха гърнето (дотогава ги бях слагала само 2-3 пъти, колкото да видят за какво служи). Тогава махнахме и следобедния, но в яслата искат да спят с памперс-гащи, защото не успяват след ставане да ги сложат веднага всички на гърнетата и тогава се изпускат. За нощният реших също да чакам. Кика от 2-3 месеца става да пишка през нощта, а от 2 дни спи без памперс и нямаме проблеми. Ванеса спи дълбоко и рядко се буди през нощта, та още се напишква и сама не иска да пробваме без. Знам, че сама ще ми каже, когато е готова за това.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия