как да ходим на гърне

  • 1 570
  • 31
дъщеря ми е на 1г. и 6 м. и не мога да я науча да сяда на гърнето ,когато има нужди.тя го ползва за игра и като я събуя плаче.майка ми ,ми каза ,че много съм закъсняла-тя ме била научила отрано и аз много се притеснявам и не знам как да науча моята дъщеря. моля дайте ми съвет,кога е нормално да се отучат от памперсите! 
Виж целия пост
# 1
Споко,ние сме по-големи и още не го правим в гърне.
Виж целия пост
# 2
Аз моя започнах да го слагам на гърнето на година и 10 месеца, и то, защото ми бяха казали, че за яслата трябва да не се напишква (което се оказа, че не е вярно, де). В началото и той не разбираше за какво е гърнето, аз го натискам да седне, той не ще и се сърди, но се научи  след месец и после почти не ми се е напишквал Grinning
Няма страшно, не се бой!
Виж целия пост
# 3
Големия започнах да го изпишквам на 11м., от тогава го слагах и на гърне. Свикна бързо.
Сега малката не иска да го види, а аз не бързам. Чакам момента, в който ще е готова за това. Предлагам й, вече разбира, но не иска. Другият месец мисля да я оставям малко време без памперси, та да разбере какво е да си напикан, но не се знае дали ще постигна нещо с това.
Виж целия пост
# 4
И ние имаме проблем с гърнето.Но аз не бързам,малкия вече знае ,че в гърнето се ака,защото го слагам,когато успея да го хвана преди да я е свършил в памперса.И сега го питам ако има ако да сядаме на гърнето и той не се противи.Но за пишкането не иска.Лятото мисля да махна памперса и да настоявам по-сериозно.Ще се научат няма хора които са здрави и да не са научени.Важното е да не се шашкаме Laughing Hug Joy Hug
Виж целия пост
# 5
И аз мисля лятото да съм по сериозна с махането на памперса - сега е на 2.2м. Нищо не казва, седи си насрана и мълчи. Хем ходи на ясла.
Виж целия пост
# 6
Не си закъсняла изобщо. Аз лично тепърва започвам. Смятам, че детето трябва да разбира, за да започне да се приучва на гърне. Моя успех засега е само сутрин, но пък всяка сутрин след ставане от сън. След максимум месец мисля тотално да махна памперса у дома, а като се постопли още и навън ще го махна и така ще се учим в движение. Като свикне денем без памперси ще започна да боря и нощтния. Не бързам за никъде и не смятам да насилвам детето. Тя когато е готова ще си проличи. Както и със всичко останало досега, като се започне от захранването, нощното хранене и т.н. Просто се води по детето и това е.
Виж целия пост
# 7
Синът ми започна да сяда известно време, след като махнах памперса.( година и 5-6м) Искаше само на тоалетната чиния. И сега предпочита там.
Виж целия пост
# 8
Махнахме го като навърши 2, за около седмица. След още толкова махнах и нощния /просто се будеше суха/ Много ни помогна едно съседско детенце, което явно я впечатли и за седмица както вече казах, с много желание от моя и нейна страна стана. Изчакай детето да ''узрее''! Успех!
Виж целия пост
# 9
Мисля че майка ти в известна степен е права. Деца които са сложени по-рано на гърне го приемат много лесно. На 1.6 год. с голяма вероятност ще ти го откаже, поне такива са моите наблюдения над различни деца. Тези които са сложени по-късно, обикновено приемат гърнето след 2-2.5 години. Според мен най-добре е да го скриеш и като го позабрави пак да опиташ. При всички случаи не бива да става с рев и плач от нейна страна, нито с налагане от твоя. След като си чакала толкова време, се налага сега да проявиш търпение.
Виж целия пост
# 10
Дъщеря ми махна памперса през деня на почти 2 години и 4 месеца. Нощен й слагах след като заспи за около месец, сега  е без. Случват се аварии два-три пъти в месеца, ако не се е изпишкала преди да си легне.
На година и няколко месеца майка ми я подканяше, да сяда на гърне, но малката отказваше, оставена по гащички пишкаше, събуваше ги и продължаваше да играе. На 2 години и 2 месеца реши че е  много забавно да стои на гърне и вечер след градина седеше по 2 часа, носеше си го до някоя играчкаи си играеше или разглеждаше книжки и съответно свършваше и някоя работа в гърнето. После пак отказа да сяда. Когато се научи я бяхме оставили по гащички, един -два дни пишка в гащите, но след това започна да си прави всичко в гърнето, казва има пиш, ако взема си гърнето събува си панталоните, гащите и чорапите и тогава сяда. Нас ни вика да я избършем, когато е готова.
Виж целия пост
# 11
И моята дъщеря е на 1г и 6м, но не мисля, че съм закъсняла. Вече разбира, когато аз съм в тоалетната, казва, когато започва да ака, но не съм я насилвала да сяда на гърнето. Понякота сяда с дрехите и казва пиш. Но ако е без дрехи плаче и не иска да стои. Мисля да чакам сама да прояви желание. Моето мнение е, че не просто трябва да я науча да седи на гърне, а да контролира нуждите си и да казва за тях. А за това е още малка. Имам познати деца на 2 години, които седят на гърне от 6-месечна възраст, но все още са с памперс, не казват, а просто майките са се тренирали в постоянно сваляне на памперс през час.
Виж целия пост
# 12
Смятам, че детето трябва да разбира, за да започне да се приучва на гърне. Не бързам за никъде и не смятам да насилвам детето. Тя когато е готова ще си проличи.Просто се води по детето и това е.


 newsm10 newsm10 newsm10
Така си е!При нас гърнето беше голям ужас,докато не израстна малкия-тогава сам прояви желание и интерес.Пусках теми,исках съвети и накрая се отказах.Всяко нещо - с времето си!Пък и така не е толкова травмиращо за детето според мен!
Виж целия пост
# 13
Аз малката от шест месечна я слагам на гърне. Хванли сме си режим и акаме сутрин след закуската. Като стане от гърнето гледа вътре и казва А-А.  Случват се да се наака, но е рядко. За пишкането не съм пробвала, защото е малка още, но смятам лятото да се пробваме да махнем памперса. Но при всички положения подкрепям мнението, че децата не трябва да се насилват и сами ни диктуват какво да правим.

Виж целия пост
# 14
Не се тревожи, ще се научи - ако не сега, по-късно. Защо не опиташ да я сложиш направо на тоалетната - на детска дъска. И Калина не щеше и да чуе за гърне, но на детската дъска много й хареса и бързо се научи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия