Разтопен найлон върху стъклокерамичен котлон

  • 2 916
  • 6
Моля Ви, помагайте! Как да почистя котлона от разтопения найлон??? Пробвах със стандартни препарати, обаче уви - стои си...
Виж целия пост
# 1
Много , много неприятно. Не ми се е случвало, но точно заради чистенето се разочаровах от тези колони.
Единственото което се сещам е леко да загрееш котлона, да сложиш препарата да постои и с лопатката, която върви с котлона. Успех.
Виж целия пост
# 2
Не е страшно и на мен ми се е случвало. Изчакай да изстине и след това го намажи с препарат за керамични котлони. След няколко минути забърши с влажна, а след това и със суха кърпа. Ако все още е останало нещо го избутай с пръстите на ръката си- когато е изстинал найлона няма никакво желание да остане на котлона и ще си отиде лесно. Най- важното е да не се опитваш да го премахнеш докато котлона е топъл, защото може да се размаже на по- голяма повърхност и да стане много тънък слой и ще ти е много по- трудно.
Дано да стане и успех!

ПС Аз лично нямам никакъв проблем при почистването- след всяко готвене, при което нещо е пръскало или извирало почиствам с Медикс за керамични котлони. Като нова е, а готвя всеки ден.
Виж целия пост
# 3
Благодаря Ви!
И аз до сега не съм имала проблеми! Тази апликация с найлона я заварих като се прибрах от работа - мъжа ми се е "опитал" да си почисти, след като си е "готвил".....
Виж целия пост
# 4
  мъжа ми се е "опитал" да си почисти, след като си е "готвил".....


 Joy Големи са сладурчета нашите момчета! Моя е същия. Дълго време се чудих дали е финт, за да ме накара само аз да върша определени неща, но сега виждам, че просто си е такъв. Да са ни живи и здрави, пък и никой не е съвършен. Аз свикнах да се развеселявам от такива  "опити". Лека вечер! (и безаварийна) Grinning
Виж целия пост
# 5
Да,похваля и моя мъж.Сутринта слага да свари яйчица на котлона и отишъл в другата стая и познайте.Само се смях от сърце.
Виж целия пост
# 6
 Joy Joy Joy Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия