На 6 месеца яде всяко зеленчуково пюре в комбинация с тиква?!?

  • 779
  • 9
Здравейте, момичета! Благодаря предварително за всички отговори, които ще получа!  Hug

Та .. моето Дари е захранено на 4 месеца с оризова каша. Продължихме с морков, картоф и тиква. Откакто въведохме нея, всяко едно зеленчуково пюре го ядем само с добавена тиква. Броколи с ориз и тиква  Shocked Тиквичка с картоф и тиква  Shocked Морков с картоф и тиква  Shocked Само ей такива безумия.  Sick  Допреди месец беше на кърма, АМ не бяхме употребявали, но ми се наложи да влизам в болница и я отбих. Каши яде с голяма охота и единствено изключение - елда, купувам тези на Милупа, а пюретата са на Хип.
Въпросът ми е следният - нормално ли е това положение? Дали ги иска поднесени по този начин, заради сладостта на тиквата? Кога ще й се оправи вкусът?
Страхувам се, че ще започна да въвеждам месните пюрета, ама и тях ли с тиква?  #Crazy
Виж целия пост
# 1
добре де, тя сама ли си слага тиквата във всяко пюре?
защо й ги бъркаш такива? ако ми отговориш, че го правиш защото иначе не ще да яде другите пюрета, ще ти кажа, че отначало всеки нов вкус може да се посрещне лошо, но с времето се привиква и се харесва.
ти сама си я свикнала да яде всичко с тиква, а сега питаш кога ще се откаже. ами когато спреш да даваш тиквата
Виж целия пост
# 2
Започни да намаляваш постепенно количеството на тиквата в зеленчуковото пюре, така че да привикне към вкуса на останалите зеленчуци. Но наистина "постепенно". Не бих опитвала ей така просто- раз-праз- да я махна, само и само да е на моето. Още повече че тиквата, всъщност, си е много полезна и това, че бебето я яде, не е лошо.
Можеш вместо тиква в зеленчуковото пюре да слагаш АМ или кърма. Така пак вкусът на зеленчуците ще се омекоти малко. Пюрето става по-вкусно, а и според мен е по-пълноценно. Моето бебе е яло само млечно-зеленчукови пюрета, никога не съм му правила пюре само със зеленчуци. Пък като му дойде времето опозна "чистия вкус" на "чистия зеленчук".
Виж целия пост
# 3
Позната история Tired Ние сме така. Странното е, че в си хапваше всичко с охота, но скоро боледува с разстройство и повръщане и оттогава проявява претенции и се цупи на всичко, което не е тиква Confused Гледам при всяко ядене, обедно, да има тиква - дори само за застраховка, ако откаже другото. Предполагам при нас е моментно, дано и твоята дъщеричка свикне с новите храни. Peace
Мамите са ти дали вече съвети. Успех!   Hug
Виж целия пост
# 4
Ще мине този период.Моето дете ядеше пюрета само в комбинация с морков.Носът му стана оранжев, но с времето прояде всичко и забрави за моркова.
Виж целия пост
# 5
Доколкото разбрах от въпроса, слагаш тиква, защото не иска да яде пюрета. Ако  е така, постепенно започни да намаляваш количеството на тиквата. А и всеки нов вкус по принцип в началото по-трудно се приема.
Виж целия пост
# 6
Да, нормално е. Щом така иска, така й давай, няма никакъв проблем. Моите племенници бяха така, ядяха всичко със спанак.  Crazy
Виж целия пост
# 7
След като въведох тиквата, просто отказа да яде от другите пюрета, дори и тези, които преди това папкаше с охота. Е, няма да си оставя детето само на тиква и тиква с картоф!

Благодаря за съветите!   bouquet Ще опитам с намаляне на количеството тиква, дано се получи!  Praynig
Виж целия пост
# 8
И ние в нчалото бяхме така, но после замених тиквата с моркови, картофи и я забрави
Виж целия пост
# 9
Изобщо не се притеснявай, това е период и ще отмине. И моята дъщеря много обичаше тиква и нямаше никакъв друг начин да и дам тиквички или карфиол освен да ги смеся с тиква. Давала съм и невероятни комбинации (тиква с карфиол картофи и овесени ядки) #Crazy. Месото и го дадох 4 седмици след като я захраних, така че и то беше включено в невероятните тиквени комбинации. Всъщност всяко нещо трябваше да го смесвам или с много моркови или с тиква за да го яде. Само с моркови обаче не ставаше, те пък запичат и се налагаше да включвам и тиквата в употреба. Ами това премина, дори не мога да ти кажа кога и как защото аз не страдах много от факта че яде невероятни комбинации.  Wink Сега вече яде всичко и без тиква. Даже все още имам няколко бурканчета с тиква в мазето, които така и си останаха. Така че спокойно, всичко ще се нормализира и децата също имат право на предпочитания, дори когато на нас ни се струват странни.  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия