Ешерихия Коли

  • 9 287
  • 37
Днес получихме изследванията на очен секрет(мои и на Мирела).Понеже малката много често получава конюнктивит(от ноември 4 пъти),а аз подозирам,че при мен е хронично вече решихме да направим изследване.Бях сигурна,че на мен нещо ми има,а за нея не очаквах въобще.Да,обаче....изненада  Shocked На нея и откриха Ешерихия коли -някаква бактерия,за която било нетипично да засяга окото.Аз се усъмних да не би да са объркали моето с нейното изследване.Увериха ме,че било абсурд и ми направиха някакъв тест с лентички за по сигурно.5 минути стоях с тия ленти в очите-беше ужасно.Резултат нормален-на едното око 30,а на другото 15 каквото и да означава това  Thinking За мен решиха,че е някаква алергия и ми изписаха противоалергично лекарство,а за малката-Ciloxan collyr(или collyn)не се чете добре  Thinking
Дали да не повторим изследването?Чак в понедалник ще може обаче и после докато стане....пак отива към края на седмицата.
Имал ли е някой такъв проблем.Всякаква информация ще ми е от полза.Притеснена съм Sad  Благодаря ви предварително
Виж целия пост
# 1
Но това е бактерия, която живее в червата
много странно какво прави в окото
аз лично за пръв път чувам за такова нещо и честно да ти кажа - повече го отдавам на мръсните ръце на лаборантката!
почти абсурдно ми звучи да има такова нещо в окото
задължително повторете изследването
Виж целия пост
# 2
На същото мнение като Тони съм. Големия ми син имаше такова нещо преди години и наистина е стомашна бактерия. Освен ако има и такава за очите пък ние да не знаем. Иначе се проявява с разтройство и повръщане.
Виж целия пост
# 3
Повторете изследванията!
Тази бактерия се развива в стомаха, но за да стигне там минава през ръцете или храната.
Много малко вероятно е да се е рзвила в очите, но не е и изключено. Ако детето е пипнало окото с мръсни "заразени" ръце и тогава да е имало и други предпоставки за развитието на е-коли.....
Желая ти успех и дано се окаже, че са объркани резултатите, че тази гадост трудно/бавно се лекува  #Puppy dog - знам от личен опит
Виж целия пост
# 4
да не са ти дали изследвания на урина? e-coli, ОК, ама в урината може да ги има, в очите:thinking: не мога да кажа Thinking
 
Лично на Ади изолираха Хемофилус Инфлуенце от окото, след масовия стафилокок (тя беше със запушени слъзни канали).

И нещо много важно, понеже познавам капките за очи Ciloxan(затова си позволявам да го кажа)
 Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation недей да капеш Ciloxan, ако не ти е ги е предписал изрично ОФТАЛМОЛОГ Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation
Виж целия пост
# 5
и още нещо - много  важно как и кой е взел секрета от окото.
Виж целия пост
# 6
Миналата седмица взеха на Мирела гърлен секрет заради случаи на скарлатина в детската градина.Аз я заведох при педиатъра.Изследванията са о.к. на гърлото.Може ли да има на очите само или и в стомахчето има?Тази очна лекарка нищо не ми обясни  Sad Какви изследвания трябва да направим още ?
Виж целия пост
# 7
Секрета го взе очен лекар,както и същият предписа капките.Изследванията са направени в лаборатория ЛОРА.
Виж целия пост
# 8
значи Очен лекар в видял изследванията и Очен лекар е предписал - Ciloxan?
a oчния секрет за изследване кой го взе?
Виж целия пост
# 9
Същият лекар
Виж целия пост
# 10
писали сме по едно също време. Wink

е очната лекарка имаше ли съмнения за истиността на излседването?
тя нормално ли при e-coli, изолирано от окото?
Виж целия пост
# 11
Аз доколкото знам (ама не съм лекар все пак Simple Smile) тези бактерии се изолират най-често от урина, вагинален или анален секрет
и затова си мисля, че в лабораторията са сгафили с лоша хигиена и е хубаво да се направи наново изследването
а лекарката като видя този резултат не и ли се стори странно ? какво каза ?
Виж целия пост
# 12
Лекарката ме увери,че резултатите са абсолютно точни.А аз съм си патила от разни лаборатории и не вярвам също.
Като бях бременна ме изкараха,че съм носител на австралийски антиген -хепатит В #Shocked Резултатите се оказаха неверни,ама как се бяхме притеснили.... ooooh!
В понеделник ще отидем за повторно изследване в друга лаборатория.
Много благодаря за съпричастността.Страшно сте мили  Hug
Виж целия пост
# 13
Цитат на: PrincesaDundesa
Лекарката ме увери,че резултатите са абсолютно точни

Ако работи в същата клиника - ясно защо Simple Smile и най-верояно и затова не е реагирала особено ...
абе идете наистина в някоя друга лаборатория...
аз съм почти убедена, че лаборантката е била с мръсни ръце.....
Виж целия пост
# 14
Цитат на: T o n i
Цитат на: PrincesaDundesa
Лекарката ме увери,че резултатите са абсолютно точни

Ако работи в същата клиника - ясно защо Simple Smile и най-верояно и затова не е реагирала особено ...
абе идете наистина в някоя друга лаборатория...
аз съм почти убедена, че лаборантката е била с мръсни ръце.....


Много се надявам да си права  Praynig
Виж целия пост
# 15
Цитат на: T o n i
Цитат на: PrincesaDundesa
Лекарката ме увери,че резултатите са абсолютно точни

Ако работи в същата клиника - ясно защо Simple Smile и най-верояно и затова не е реагирала особено ...
абе идете наистина в някоя друга лаборатория...
аз съм почти убедена, че лаборантката е била с мръсни ръце.....
 А за ръценте на майката никой не казва нищо Rolling Eyes Ще се окаже, че лаборантката е бъркала с мръсни пръсти в дупето и после в очите на детето Grinning
Виж целия пост
# 16
повтори ги в Cibalab, ако искаш.
Виж целия пост
# 17
Цитат на: Anonymous
Цитат на: T o n i
Цитат на: PrincesaDundesa
Лекарката ме увери,че резултатите са абсолютно точни

Ако работи в същата клиника - ясно защо Simple Smile и най-верояно и затова не е реагирала особено ...
абе идете наистина в някоя друга лаборатория...
аз съм почти убедена, че лаборантката е била с мръсни ръце.....
 А за ръценте на майката никой не казва нищо Rolling Eyes Ще се окаже, че лаборантката е бъркала с мръсни пръсти в дупето и после в очите на детето Grinning

 newsm34

 Ми,най-вероятно детето е бъркало някъде и не е задължително да е било нечие дупе Bulb А майката(в случая моя милост )следи най-щателно за чистотата,но детето посещава и ясла,така че не може да се каже със сигурност кой точно му е бъркал и дали въобще така е станало.А ти госте, като нямаш какво смислено да кажеш защо не се  #2gunfire
Виж целия пост
# 18
Не е нечувано да има коли бактерии в окото. Проверете отново, но има случаи на възпаление на окото в резултат от инфекция с ешерихия коли.
Виж целия пост
# 19
Да, и за мен Cibalab е добра лаборатория
дайте, ако искате там
дано наистина да е грешка
пиши после какво става.....

ПП: това за бъркането в дупетата и очите няма да го коментиратм въобще! просто е гнусарско!
Виж целия пост
# 20
Днес сутринта се обадих на педиатъра с молба да повторим изследването на очният секрет и ако има нужда да се направят и други изследвания.Отговори ми,че няма нужда от такива и че щом бактерията била една не било възможно да е външно замърсяване.В този момент се сетих за нещо ,на което очният не обърна внимание:На изследването пише:е-colli-значително  И  s .aureus -оскъдно Thinking Тогава ,тя склони да повторим изследването.Резултатите ще излязат обаче чак другата  седмица,за съжаление точно празниците улучихме  Sad Да слагам ли обаче капките?Педиатърът ме притесни като каза,че може да се хронофицира,ако има нещо ....От друга страна ако ги давам ,а пък няма нищо.... Sad
Виж целия пост
# 21
s .aureus нали знаеш, че е стафилокок ? най-гадния мисля...
а за капките...по-скоро не...
всъщност не знам... - ако са както при антибиотиците - в смисъл не трябва да се прекъсват....
не знам..
прави най-добре каквото тя ти е казала Simple Smile

ПП: Стискам палци да е имало грешка в изследването !
Виж целия пост
# 22
Добре де, защо не се консултираш с друг лекар. Отиди и питай какво може да ти каже за тези резултати, от кога са симптомите и какво са ти предписали. Ако не ти е познат не  казвай какво са предписали само попитай за мнение. Аз поне така правя ако не съм сигурна - за щастие имам голямо доверие на моята педиатърка и не ми се е налагало да подлагам на съмнение нейно мнение  Grinning
Тъкмо така ще си по спокойна че взимаш правилното решение слагайки или неслагайки капките.
Ако искаш мога на лични да ти дам координатите на нашата лекарка ако си от София - тя ще ти обърне внимание и ще ти обясни подробно.
Виж целия пост
# 23
а ние си имаме Е-колий в гърления секрет.Изследвания правихме в 3 различни лабораторий и това ме озадачава-къде бактерия от червата ще попадне и в гърлото?По инфо на 4 педиатърки не трябва да се притеснявам и да не предприемам нищо.Ние доста дълго се носихме с едни стафилококи в гърло и нос,че вече не ми се пише като се сетя.

Дано и при вас всичко е наред.
Виж целия пост
# 24
Излязоха резултатите от второто изследване.Няма да повярвате!Ешерихия коли-няма,нито е-ауреус,но пък има друг стафилокок-МОРАКСЕЛА КАТАРАЛИС  #Shocked Цилоксан не съм давала.Педиатърът каза,че е възможно окото да се е самопочистило Thinking Антибиограмата на второто изследване показа ,че бактерията ще се повлияе от Бисептол и  Confused (другото го забравих),но педиатърът каза,че не е нужно да давам лекарства за сега.Ще ми даде направление за детски офталмолог и да видим той какво ще каже  Thinking Дали пък не е просто запушен слъзен канал?За сега обаче трябва да изчакаме ,защото малката кукла е болна с температура и не е добре да я влачим по болниците. ooooh! пък и антибиотик започнахме днес  Whistling Вече ще  Crazy   Едвам издържам .Препоръчайте добър детски офталмолог    Sign Exclamation
Виж целия пост
# 25
Уф, тоя стафилокок за пръв път го чувам ...
но е супер, че онез другите гадини ги няма
дано да оздравеете бързичко  Praynig  Praynig  Praynig
а за детски офталмолог  - тук Лиорена ще каже.. това е в нейната част....
обаче виж какво намерих (дано да разбираш английски)!
http://www.emedicine.com/med/byname/moraxella-catarrhalis-infections.htm
и по-специално имам предвид това
Although the commensal status of M catarrhalis in the nasopharynx is still accepted, the organism is a common cause of otitis media and sinusitis and an occasional cause of laryngitis. M catarrhalis causes bronchitis or pneumonia in children and adults with underlying chronic lung disease and is occasionally a cause of bacteremia or meningitis, especially in patients who are immunocompromised. Bacteremia can be complicated by local infections such as osteomyelitis or septic arthritis. M catarrhalis is also associated with nosocomial infections
Виж целия пост
# 26
за детски офталмолог, като майка преживяла запушени слъзни канали, стафилококи в очни секрети, сондиране на запушени слъзни канали в Детска очна клиника на Медицинска Академия, и изобщо един "полуспециалист" по запушени слъзни канали, да, мога да насоча за офталмолог, само ми пусни ЛС.
Виж целия пост
# 27
за информация виж  и това за всеки случай:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3875
Виж целия пост
# 28
Тази сутрин бяхме на преглед при д-р М.Облашка.Използвах първият удобен случай след боледуването на Мирела,макар,че още е с кашлица и хрема.Толкова е млада и красива д-р Облашка  и вече -доцент!Клиниката е страхотна.Отношението перфектно!Посрещна ни с малката усмихната,весела ,прояви внимание и съпричастност.Само погледна оченцата на Мирела(едното доста сълзеше)и веднага отсече:тя е със сериозен конюнктивит!  #Shocked това ме изненада,мислех си че само запушване има.Уведомих я за последните изследвания ,но решихме да направим пак микробиологичен секрет.За разлика от другите лаборатории,лекари и т.н.т. резултатът ще стане вдругиден,а не след седмица!За да не губим време   обаче до тогава все пак ни изписа познайте кои капки -Цилоксан  Confused Ами то на горкото ми дете какво ли не му капахме до сега,та жената имаше ли много избор?Все пак имало още две възможности за капки. Confused Показа ми как да правя масажите за отпушване на каналчетата и ми обясни,че задължително трябва да атакуваме много здраво и хремата(аз за сега лекувам с цитросепт).Обясни ми,че като има сополки детето веднага се качва нагоре към очичките,но на въпроса ми защо се проявява това при моето дете не можа да ми отговори,за мое съжаление  Sad Сондиране няма да се наложи,защото запушването не е от самото раждане,а е възникнало наскоро.Сега ще правя масажи по цял ден,ще мъча детето с гадните капки(пищи ужасно и вика,че я боли-направо ми се къса сърцето) Praynig Моля се най-после лечението да помогне и очичките да оздравеят.И никога повече да не се появява гадният конюнктивит.

Лиорена,благодаря ти,че ме насочи към д-р Облашка!  friendship   remybussi

Тони ти май също се оказа права за моракселата-явно от нослето се качва нагоре Sad Благодаря ти за инфото!  remybussi
Виж целия пост
# 29
Цитат на: PrincesaDundesa

Лиорена,благодаря ти,че ме насочи към д-р Облашка!  friendship   remybussi


Тя е страхтен човек! Много е внимателна и мила всеки път.
Аз лично много я харесвам.
Няма за какво да ми благодариш.
 Wink
Успех и бързо да се оправяте!
 Simple Smile
Виж целия пост
# 30
ух, че неприятно...
поне можеш да си спокойна, че сте в добри ръце ! Simple Smile
стискам палци Мирелка бързичко да се оправи Simple Smile
Виж целия пост
# 31
Да информирам как върви лечението Simple Smile.Може да е от полза на мамите с деца с  подобен проблем.Днес бяхме отново  на преглед при д-р Облашка.Наистина не съм срещала лекар ,толкова компетентен и да обърне такова внимание.Има подобрение относно запушването на канала,но не трябва да спираме с масажите дори и да се реши проблема.Явно просто са по-тесни каналите на очичките и по-специално дясното.Имат отношение и алергиите в случая.Мирела беше с атопичен дерматит.Облашка каза,че може да очаквам,не че непременно ще се случи,но е възможно да имаме проблеми през периода на цъфтежите на някои растения сега през пролетта. Praynig да не се  случи За сега няма да се предприема друго лечение,но ако се наложи ще ни предпише противоалергични капки.Сондиране може и да се наложи,но процентът за такава вероятност е много малък-3 %.Въпреки всичко сега съм спокойна,защото както каза Тони сме в добри ръце Simple Smile
Виж целия пост
# 32
Супер, че има подобрение Simple Smile
продължавайте все така Simple Smile и никакви пролетни алергии ! Simple SmileSimple Smile
Виж целия пост
# 33
PrincesaDundesa, какво ви каза лекарката за тази бактерия?
Днес взех изследвания на гърлен секрет на Мони и са изолирали МОРАКСЕЛА КАТАРАЛИС.  Sad Изследванията са от миналата седмица (без да има някакви симптоми). От вчера сме си вкъщи, защото дребосъчка има конюктивит. Не знам дали са свързани нещата...
Виж целия пост
# 34
PrincesaDundesa, какво ви каза лекарката за тази бактерия?
Днес взех изследвания на гърлен секрет на Мони и са изолирали МОРАКСЕЛА КАТАРАЛИС.  Sad Изследванията са от миналата седмица (без да има някакви симптоми). От вчера сме си вкъщи, защото дребосъчка има конюктивит. Не знам дали са свързани нещата...

Всеки пътк с хремата идваше и конюнктивита.Ешерихията така и не се доказа,но мораксела имше,а това е носен стафилокок.Абсолютно е възможно щом го има в гърло или в нос да е и в очите.Направете секрет задължително и за очичките.Сутрин се ходи ,без да са мити очичките.Само така ще си сигурна,че е изписано точното лекарство.  bouquet Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 35
Какво знаете за МОРАКСЕЛА КАТАРАЛИС в носен секрет?
Виж целия пост
# 36
Уф, тоя стафилокок за пръв път го чувам ...
но е супер, че онез другите гадини ги няма
дано да оздравеете бързичко  Praynig  Praynig  Praynig
а за детски офталмолог  - тук Лиорена ще каже.. това е в нейната част....
обаче виж какво намерих (дано да разбираш английски)!
http://www.emedicine.com/med/byname/moraxella-catarrhalis-infections.htm
и по-специално имам предвид това
Although the commensal status of M catarrhalis in the nasopharynx is still accepted, the organism is a common cause of otitis media and sinusitis and an occasional cause of laryngitis. M catarrhalis causes bronchitis or pneumonia in children and adults with underlying chronic lung disease and is occasionally a cause of bacteremia or meningitis, especially in patients who are immunocompromised. Bacteremia can be complicated by local infections such as osteomyelitis or septic arthritis. M catarrhalis is also associated with nosocomial infections

Тук в темата  е инфото.Чети цитата,от 2-ра страница е.
Виж целия пост
# 37
zdraveite!tva mai be6e edinstevnata stranica v koqto nau4ih malko pove4 e za e-colite!ami predi vreme smi vzeha vaginalen sekret i dneska rezultatiute sa na lice-s e-coli sam  Sad.ytre sam na doktor no vse pak iskam da rtazbera malko pove4e otnosno tezi bakterii a ni6to ne moga da namerq..nqmam i ideq kakvo predtsvqlvat a mnogo se strahyvam..t.t s kakvi antibiotici se lekuvat...opasno li e zarazno li e?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия