Стимулиране на овулация

  • 20 534
  • 22
Привет момичета!
 Hug
Интересува ме следното: има ли начин да се стимулира овулация посредством храни, билки, диети? newsm78
Аз съм в период на неовулиране (причина - повечко мъжки хормони), обаче като четох по форума се оказа, че май все пак имам от т.нар. цервикална слуз, която ми се появява на 1-2 месеца. Това доколкото разбрах е началото на ову-то или греша  newsm78

В този ред на мисли, има ли начин да се стимулира овулацията?

Дано да ме разбрахте, че май не го обясних много добре.

 Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 1
Не знам отговора на въпроса със стимулиране на овулация, но пък ще ми е интересно да прочета мнения по въпроса Simple Smile

За цервикалната слуз - тя по време на (или ден преди) овулацията наподобява белтък на яйце (сурово).

Следиш ли си базалната температура?
Виж целия пост
# 2
Не знам отговора на въпроса със стимулиране на овулация, но пък ще ми е интересно да прочета мнения по въпроса Simple Smile

За цервикалната слуз - тя по време на (или ден преди) овулацията наподобява белтък на яйце (сурово).

Следиш ли си базалната температура?


Не си следя базалната температура, но смятам да започна в най-скоро време. А относно цервикалната слуз - разбрах, че има такова нещо от форума  Hug и следя вече кога ще се появи. Това са моите начини за следене на ову-то.

Виж целия пост
# 3
Методът за определяне на овулация чрез следене на цервикалната слуз не е с голяма надеждност. Не мога да си спомня къде, но съм чела че и при ануволаторни цикли се получава характерна та ЦС, а овулация реално няма. Пробвай с мерене на базална температура няколко цикъла, а най-добре е да правите фоликуметрия.
Успех!
Виж целия пост
# 4
Интересува ме следното: има ли начин да се стимулира овулация посредством храни, билки, диети? newsm78
Виж тук : http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=7457.0
Виж целия пост
# 5
Аз имам ЦС без да имам овулация (доказано е липсваща). Така че от опит казвам, че това не е критерий, че наличието на такова нещо означава непременно овулация.
Виж целия пост
# 6
Ами zнам, че жените с наднормено тегло понякога имат проблеми с овуто. Това се дължи на високия холестерин. Не ме питайте каква точно е връzката с хормоните, но има такава. В книгата " българска енциклопедия на народната медицина и zдравето " на проф. Мермерски пи6е при беzплодие да се пие сок от моркови. Предполагам zаради витамин А. А съм чувала, че витамин а и е се пият до ову.  newsm78
Виж целия пост
# 7
в прочутата аптека на ул. Поп Богомил в София се продават смески от билки за стимулиране на овулацията. момичетата ги хвалят, не знам доколко са добри наистина.
не пречи да опиташ.

цервикалната слуз е вторичен белег за фертилни дни, не е категорично доказателство за наличие на овулация.
Виж целия пост
# 8
Цервикалната слуз не е никаква гаранция за нищо, доста е несигурна. Пробвай с мерене на температурата, както и билките от аптеката на "Поп Богомил".
Виж целия пост
# 9
Цервикалната слуз не е никаква гаранция за нищо, доста е несигурна. Пробвай с мерене на температурата, както и билките от аптеката на "Поп Богомил".
Как се казват тези билки?аз съм от провинцията,от къде мога да си ги купя,в Пловдив няма ли?
Виж целия пост
# 10
Изобщо не съм сигурна за това което ще кажа, ама май във въпросната аптека може да се обадиш и да си ги поръчаш по пощата (ако не бъркам аптеките де).

Нека мацките от София кажат Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Точно така е Верити. В линка който съм дала по-горе го има адреса и телефоните и там са писали момичетата, че може да се поръчат билките по пощата.
Виж целия пост
# 12
Следене на овулацията с ЦС за мен лично е живо тото. Аз така и не я излових кой ден, кога и т.н.. Според мен изобщо не е надежден метод. Дори мерене на БТ не е сигурен метод. Можеш да си купиш тестове за овулация за ориентация, но най-сигурно си е фоликуметрия.

От билките нямам впечатления.
Виж целия пост
# 13
иаз съм с нередовна овулация,а за съжалениенаскоро разбрах,че инхабинБ ми е много занижен.изписаха ми ДНЕА и селен(антиоксидант)д-р ми каза да ям мед,яица,зехтин,масло и изобщо храни които да ми повишат холестерола
Виж целия пост
# 14
7days zехтина сваля холестерола, обикновеното олио може и да го качи, но zехтина и маслините ги дават zа сваляне на холестерола.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия