Съвет за салата ?!

  • 2 363
  • 13
Здравейте момичета Hug,
Скоро мъжо има имен ден и аз започнах да правя планове за салатите. Замислила съм една салата и снощи я  направих за проба  Mr. Green. Та...салатата включва:
Пресен лук
Вътрешната част на една маруля/ беше огромна Shocked/
1 шепа царевица
4 рулца от раци /нарязани по-едро/
1 голям домат /нарязан на кубчета/
риба тон /около 1/2 кутия/

Салата излезе много вкусна, но нещо ми липсва някакво сосче или дресинг newsm78 , овкусих я само с олио, сол и лимон. Вие какво слагате към такива салати?

П.С пропуснах ще слагам и кротони, ама снощи нямах време да ги правя Laughing
Виж целия пост
# 1
Две салати, които много харесваме напоследък:
Спанак нарязан на едро, каперси, малко печени орехи на едро ги овкусявам с лимон и зехтин, отгоре настъргвам обилно със синьо сирене.

Втората е от настъргани сурови тиквички, моркови, ябълка \от киселичките\ и копър. Овкусявам  с зехтин и лимон.
Да ви е сладко  bouquet
Виж целия пост
# 2
Ти ме разби  Laughing и спанака ли е суров, или е бланширан?
Иначе първата салата ми допада и ще я пробвам, само с какво да заменя синьото сирене, че не го обичам, с краве става ли?
Незнам дали ще им допадне на гостите, но аз правя толкава много салати, че мога да си позволя да рискувам....все пак говоря за купон поне от 25 човека Laughing
Виж целия пост
# 3
Може да направиш майонезен сос (майонеза, кисело мляко, черен пипер и сол) или само майонеза.
Виж целия пост
# 4
Да,  спанака е суров. Аз също бях изненадана \приятно\. В заведението, от което я копирах я предлагат и със сирене фета, но на мен по ми допада със синьо сирене.
Каперсите могат да се заменят с авокадо....
Виж целия пост
# 5
вместо лимон  - оцет. салатата от марули ми е безвкусна с лимон
Виж целия пост
# 6
Аз бих направила млечен сос- кисело мляко, скилидка чесън, черен пипер,  сол, копър
Виж целия пост
# 7
Момичета мерси за предложенията  Hug

Довечера ще експериментирам eat  малко съм с резерви за киселото мляко в комбинация с риба тон /да не взема да гътна половината гости Shocked/
Ще пробвам комбинация от майонеза+лимонов сок+чер. пипер+копър+ чесън и ще докладвам.
За съжаление не ползвам оцет, но който иска си слага  bouquet
Виж целия пост
# 8
Аз бих направила млечен сос- кисело мляко, скилидка чесън, черен пипер,  сол, копър
И аз бих ти препоръчала този сос!
Виж целия пост
# 9
.....  малко съм с резерви за киселото мляко в комбинация с риба тон /да не взема да гътна половината гости Shocked/
...
За съжаление не ползвам оцет, но който иска си слага  bouquet

не се притеснявай от комбинацията кисело мляко и риба...нищо няма да ви стане  Laughing...само ще ви е много вкусно  Wink

за оцета- слагай лимон ,аз също го избягвам и предпочитам лимона
Виж целия пост
# 10
За зелени салати и салато от зеле много често правя следния сос:
- кисело мляко
- соев сос
- олио
- лимонов сок
На външен вид, по-скоро на цвят не го докарва много, но пък на вкус е разкошен.
Виж целия пост
# 11
Ето и една от любимите салати в къщи научена от свеки  Laughing
Нарязани печени чушки / имаме такава туршия/ една консерва царевица, маслини и мнооого копър. Става хубава и като сложиш и консерва червен боб. Овкусявам я с оцет, олио и сол. Ммммммммм
Виж целия пост
# 12
Ама съвсем забравих да се отчета ooooh!

Направих го соса, но малко по-различен....майонеза+закв.сметана /вместо кис.мляко..ама е почти същото Laughing/+лимонов сок+сол+копър
Стана разкошно, а и супер много се върза соса и с пилешките пържоли, с които поднесох салатата

Още веднъж благодаря за съветите момичета Hug
Виж целия пост
# 13
Ей браво, важното е гостите да са били доволни и добре нахранени  hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия