Ваксина срущу Хепатит А???

  • 698
  • 1
Мили мами, искам да чуя вашето мнение за ваксинатата срещу Хепатит А? Възползвахте ли се от нея и ако да на каква възраст имунизирахте детето? Моето бебче е на 1 и 6 месеца и мисля да го имунизирам този месец,но прочетох, че не бива да се слага преди детето да е наваршило 2 години. Това малко ме стресна, защото нашия педиатър каза, че няма проблем да я сложим този месец, а за следващия даже говорихме да сложим ваксина срещу виросен менингит? Какво е вашето мнение за тези ваксини???
Виж целия пост
# 1
доколкото знам Хаврикс/това поне е масовата ваксина срещу хепатит А/ действително се прилага след 2 годишна възраст.Мисля,че е добре да се имунизират децата срещу хепатит А,защото този вирус се предава по фекално-орален път ,т.е. мръсни ръце, а при малки деца в детски колективи е трудно да се поддържа стриктна хигиена.От друга страна у нас болеста е широко разпространена/за съжаление поради лоши социално-битови условия на живот и липса на здравна култура/ и вероятността детето да е стане контактно на хепатит А е респ. по-голяма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия