Има ли мами,работещи в детска ясла?

  • 4 326
  • 30
Понеже ми предлагат работа/като завеждащ детска ясла/ме интересува най-вече заплащане,работно време,условия и т.н.Ако има мами,работещи в тази система моля да споделят.Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Заплащането е не повече от 230-250 лв., работи се на смени -1-ва, 2-ра и междинна.
А ако ти предлагат място за Старша сестра в ясла - заплащането няма кой знае каква разлика, но си редовна смяна .
Виж целия пост
# 2
Завеждащият не изпълнява ли директорските функции?  newsm78
И как така предлагат, без конкурс, без нищо...  Thinking
Виж целия пост
# 3
Естествено,че е с конкурс,но си мислех,че заплащането е по-високо.
Виж целия пост
# 4
Приготви се да напълнееш на тази работа.
Точно мислех да пускам тема да питам някой виждал ли е слаба лелка в ясла и защо децата ни винаги  като си тръгнат от ясла са освирепели от глад.
Виж целия пост
# 5
Ако е за старша сестра мястото-малко ще й е трудно да напълнее, освен календари и листи да яде в дирекцията... Grinning
Виж целия пост
# 6
Точно мислех да пускам тема да питам някой виждал ли е слаба лелка в ясла и защо децата ни винаги  като си тръгнат от ясла са освирепели от глад.
Ооо, моя като ходеше на ясла и 3-те лелки бяха кльощави, чак изпити Wink
Виж целия пост
# 7
Приготви се да напълнееш на тази работа.
Точно мислех да пускам тема да питам някой виждал ли е слаба лелка в ясла и защо децата ни винаги  като си тръгнат от ясла са освирепели от глад.

Това истински ме вбеси, но ще се постарая да запазя самообладание и само ще ти кажа, че в градината на моята дъщеря плащам 1лв. на ден. И за тези пари трябва не само да я хранят доволно, но и да я гледат. Ти ми кажи каква храна успяваш да дадеш на детето за левче. И въпреки това децата ги хранят. Аман от фолклори.
Виж целия пост
# 8
      Хайде да говорим с факти, а не кой какво чул. И аз се начетох тук на нещица  и когато детето тръгна на ясли  сериозно се притеснявах. Нямало е защо.
    1.   От сестрите  / не са лелки,  ама карай/  няма дебели, напротив.
    2.  Ако детето не се е нахранило следобед ми казват и ми дават закуската, опакована.
    3.  Въпреки клюките, че не дават вода за да не сменят памперси , детето не е жадно.
    4.  За моя най- голяма изненада не плаче, когато отива в яслите,  казва едно Чао  и  Дуфффф вътре.
     Не, не е частна яслата. Не съм дала и стотинка отгоре. Веднъж съм им занесла  Кола, защото са ми симпатични и детето ми се усмихва.
Виж целия пост
# 9

Това истински ме вбеси, но ще се постарая да запазя самообладание и само ще ти кажа, че в градината на моята дъщеря плащам 1лв. на ден. И за тези пари трябва не само да я хранят доволно, но и да я гледат. Ти ми кажи каква храна успяваш да дадеш на детето за левче. И въпреки това децата ги хранят. Аман от фолклори.

Не само 4е ме вбеси,разтреперах се,Fairy.Ще замъл4а
офф
Виж целия пост
# 10
Ако е за старша сестра мястото-малко ще й е трудно да напълнее, освен календари и листи да яде в дирекцията... Grinning

Би трябвало да се храни в кухнята. Първо, длъжността й изисква да опита храната, преди да се сервира на децата. Същото важи и за директора на ДГ/Завеждащия яслата.
Второ, персоналът има право да се храни, ако си плаща. Някъде може да не го спазват, но мисля, че сега се следи строго за това.
Вярно, злоупотреби винаги може да има. Въпрос на контрол от шефа.
Виж целия пост
# 11
Приготви се да напълнееш на тази работа.
Точно мислех да пускам тема да питам някой виждал ли е слаба лелка в ясла и защо децата ни винаги  като си тръгнат от ясла са освирепели от глад.
Малко офф: Това е една шегичка май  Mr. Green Нашите сестри са като фиданки. Дъщеря ми не само е нахранена, ами дори е преяла, защото не иска да вечеря. Почти всеки ден отива с желание на яслата, а събота и неделя се сърди защото не я водим.
Сестрите са нвероятно мили и отзивчиви. Те научиха Вики да не ходи с памперс, за което съм им благодарна.
А сега по темата. По наблюдения на нашата завеждаща( директорка) мога да кажа само за работното време - отива към 8:00 и си тръгва към 13:00
Виж целия пост
# 12
Както винаги - изместихме темата. Дайте и аз да вмъкна две приказки. Диде, ти не ги ли пита за заплащане и работно време? Щото аз като ходя да си търся работа, първо това ги питам, а пък после вече те ме питат какво мога  Grinning.  Предполагам, че заплатата е от порядъка под 300 лева, защото става дума за държавно учреждение, а работата доколкото знам е на редовна смяна.
Да работиш в ясла си е доста тежка работа, ще ти кажа, независимо дали си завеждаща, сестра или лелка. Аз с две трудно се оправях, като бяха малки, а какво остава за 20. Въпрос на предпочитания, в нашата ясла имаше една леля Добринка, децата я обожаваха и тя ги обожаваше. Майките се избиваха да молят завеждащата децата им да са при нея.
А и беше съвсем слаба - смятате ли, че с толкова много щъкащи във всички посоки дечица някой може да напълнее?
Виж целия пост
# 13
И аз ще се изкажа малко в страни от темата, но да ви светна - лелките си плащат, за да ядат от храната, предназначена за деца. Моя близка е лелка в ясла и мога да твърдя със сигурност, че им удържат, мисля, че по 25 лв на месец, ако се запишат като бройка за храната.
Истината е, че повечето деца или са злояди, или просто не искат да ядат в яслата и за това се прибират гладни.

Най-ми е чудно защо си давате децата в ясли, като мислите лелките за такива чудовища?!?
Виж целия пост
# 14
Завеждащ детска ясла не е ли различно от лелка... newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия