мастни точки по лицето

  • 4 712
  • 15
Как се преборвате с тях?

Какви пилинг маски използвате и как да разбера какъв тип е моята кожа на лицето?
Един козметик ми каза че е суха кожата ми, а друг че е мазна.
Виж целия пост
# 1
Как се преборвате с тях?

Какви пилинг маски използвате и как да разбера какъв тип е моята кожа на лицето?
Един козметик ми каза че е суха кожата ми, а друг че е мазна.

Това, което може да е напълно вероятно е кожата ти да е мазна към комбинирана. Това,което мога да ти кажа , ако имаш познат консултант на орифлейм да ти даде, има едни стикери /не мога да се сетя за точната дума/,които определят кожата. Аз съм посещавала много козметици,ходила съм на лекар,но ... Sad Да не те разочаровам,но се иска много постоянство и голяма грижа. От пилинг маски кожата ми става още по-зле. Сега ползвам една краставична маска отново на орифлейм. Иначе съм ползвала Гарниер,кожата ми стана зле и се възпали, Clean i Clear но всяка кожа е специфична,ти трябва да видиш на теб какаво точно ти понася и да го ползваш. Като не трябва да забравяш,че сутрин го миеш с гел, след това почистване с лосион,нанасяне на крем и вечер същото. Simple Smile Дано съм ти помогнала малко.
Виж целия пост
# 2
  Мисля,че такива точки(имаш пред вид мастни пори,нали?) се почистват от козметик.Същия би трябвало да прецени каква ти е кожата:суха или мазна.
  В някои салони козметици работят в екип с дерматолози.Защо не се обърнеш към някакъв подобен салон?Така най-добре ще  диагностицират състояние и типа на кожата ти и ще те посъветват как да се грижиш за нея.
Виж целия пост
# 3
Според мен ivros има предвид така наречените милиуми  Thinking - нещо като мастни кисти под кожата, които изглеждат като малки бели топчета с големината на главата на топлийка.

Много пъти съм питала, но никой дерматолог не ми е препоръчал ефикасно мазило против тях - те просто се появяват.  

Могат да се махнат, като с игличка се бодне мястото, за да може да излезе топчето, но в домашни условия това крие риск от възпаление и разнасяне на проблема в други участъци от кожата. Освен това, милиумите често се появяват на много деликатни места - по клепачите, опасно близо до очите и не е подходящо да се опитва човек сам да ги маха. Току виж, вместо да изпише вежди, избол очи (в буквалния смисъл). Най-добре е от време на време да се посещава козметик, който има специални инструменти за премахване на милиуми. Те пак се появяват, но поне за някакъв период проблемът се решава.
Виж целия пост
# 4
Според мен ivros има предвид така наречените милиуми  Thinking -

 PeaceИ аз така мисля.Само на козметик.Те имат инсулинови игли,с които ги премахват.Не боли,и не оставя никакъв белег.
Виж целия пост
# 5
Няколко пъти съм си махала малки милиуми сама вкъщи /с игла/ но не препоръчвам на никого, защото наистина има голям риск от инфекция. Слава богу, при мен не се получи  Whistling
Виж целия пост
# 6
Аз имам 2 от няколко месеца точно под окото...
Тъкмо се чудех как да ги махна. Не ми пречат, но кожата ми е като на миниатюрни бабунки там  Sick и се дразня от наличието им...

А някаква идея от какво се получават?
Виж целия пост
# 7
А някаква идея от какво се получават?

Ако ти е мазна кожата и при недостиг на витамин Е. И на мен от време на време ми излизат и ми ги маха единствено дерматоложката. На майка ми й ги маха козметичката и почти винаги й излизат пак на същото място. На мен не. Не знам дали е от това, че ми ги маха лекар или просто кожата ми е такава.
Виж целия пост
# 8
Т.нар. милиуми са си неприятни. Преди година и нещо имах 1-2, които ми изчезнаха след като ползвах един крем на Avene - Antirougeur. Аз всъщност го ползвам през зимата, защото от замръзване и размръзване на кожата, ми се пукат капиляри понякога. Не е някакъв голям проблем, не са и толкова много, но....нали трябва да сме красавици - не мога да ги оставя така. Та като се мазах с този крем в продължение на четири-пет месеца, някак си ми се махнаха и двата милиума. За мен беше супер - двоен ефект. Може да е и случайно, но аз го свързвам с ползването на крема.
Иначе - само козметиците трябва да ги махат. Peace
Виж целия пост
# 9
Махам ги само при козметик Peace
Виж целия пост
# 10
Имала съм такива,но понеже нямам време да ходя на козметик, а и честно казано малко ме е страх да ми пипат лицето ,сама се заех с тях . Всяка седмица си правех почистване на лицето - пилинг с тоалетни трици и парна баня ,като ги редувах и така незнайно как  / в смисъл,че не можах да забележа точно кога/ ,но изчезнаха  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
Имам от години. Питала съм вече хиляда козметички и всички казват, че няма как да се предодврати появата. Махам ги сама с игла вкъщи. Кожата ми е комбинирана към суха. Вече толкова ми е омръзнало от тези гадини, че само чакам да открият някакво средство за контролирането им
Виж целия пост
# 12
И аз имам Sad , не са много, но ме дразнят. Също не рискувам да се оставя в ръцете на козметик за да ги махне, но честно казано си правя редовно маска и забелязвам, че постепенно излизат на повърхността на кожата и сами падат.... проблема е че след време пак се появяват на други места. Вероятно това е нещо свързано с храносмилателната система или начина на живот...
Виж целия пост
# 13
И аз имам Sad , не са много, но ме дразнят. Също не рискувам да се оставя в ръцете на козметик за да ги махне, но честно казано си правя редовно маска


тази маска повлиява ли им да се махат сами и ако да - ще я споделиш ли?
Виж целия пост
# 14
Маската не е правена - купена, ползвам я по принцип два пъти в седмицата...но ако забравя - по-рядко. Според мен ефекта е следния - маската сваля повърхностния слой мъртви клетки и след време (не мога да кажа точно колко) тези мастни точици излизат на повърхността и сами падат. Както вече казах, установявам че се появяват отново на друго място.
ето я маската :
http://www.marykay.com/skincare/classicbasicskincare/10419100/10 … 9100/default.aspx
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия