За и против абитуриентския бал?

  • 5 232
  • 93
Дъщеря ми завършва тази година и няма да ходи на бал.Смята тази форма за отживелица и излишно харчена на пари/макар, че те не са проблем за нас в момента/Аз също мисля така , но не съм натрапвала мнение.Бабите и роднини,приятели са леко шокирани от този факт.
Интересно ми е да разбера вие какво мислите по въпроса?
Тези балове дали имат същото значение за децата като едно време?Важно ли е за нас родителите да направим такъв за децата си и защо?
Вие сте.
Виж целия пост
# 1
За мен бала е една много приятно изживяване и отбелязване на края на училищните години. И не само за мен. Най-добре личи отношението към баловете, когато стане средата на май месец и започнат баловете.
Ама то вече всичко взе да се отрича... като едновремешно... сега пък и баловете...
Ами като не искат балове - няма да им се правят. Можеш ли на сила да закараш някой на бал newsm78?
Виж целия пост
# 2
Много ми е трудно да дам категорично мнение. По принцип съм "За" това съучениците да се съберат, да празнуват, да пътуват, да се сбогуват... "Против" съм труфенето, роклите с шлейфове, джиповете до ресторанта, неестествено състарените абитуриенти в неудобни костюми, изхвърлянето и т.н.
Моето мнение обаче не е меродавно. Има хора, за които балът е изключително важно събитие, а бляскавите церемонии - мечта. Не мога да ги съдя, макар да не ги разбирам. Нека празнуват, както решат...
Дъщеря ти е преценила, че не иска да ходи на бал, не виждам нищо лошо. А роднините ще го преживеят...  Simple Smile
   
Виж целия пост
# 3
За съжаление, завърших училище във време, когато беше светотатство да не се ходи на бал. Винаги са ми били противни такива демонстрации и с удоволствие бих го заменила с нещо друго.
Слава богу, поне бяха отминали времената на дългите рокли и грозните високи кокове на главите. Всички бяхме с обикновени официални тоалети, които спокойно обличахме и по-късно при подходящи поводи.
7 години по-късно, брат ми и класа му решиха да не ходят на бал. С предвидените за целта пари си направиха неколкодневен купон на Слънчев бряг. С дънките и китарите. Умрях си от завист!  Heart Eyes
Още няколко години по-късно, наш братовчед отиде с класа си на екскурзия в чужбина - в Прага. Пак вместо бал. Пак им завидях.  Hug
Много рано съм се родила, за жалост...  Cry
Виж целия пост
# 4
Аз пък ходих с голямо удоволствие на моя бал, ние бяхме изключително задружен клас и с голям кеф си се извеселихме на бала! И имам прекрасни спомени! А тази година синът ми е абитуриент и целият им випуск се готвят за бала. Вече знам как ще се събират първо да вземат класната си, после класната им от подгответо, как целият випуск ще ходят за директорката! За тях това хич не е отживелица, те се чувстват едва ли не като първооткриватели на това, толкова ентусиазирано обсъждат сценария.
Как'Сийке, какво значи грозните рокли и кокове - ами че тя модата се мени непрекъснато и това, което сега ти се вижда грозно, някога си е било на мода и си е било красиво!
Виж целия пост
# 5
За. По принцип. Но и идеята за екскурзия също ми харесва... но на тази вълна ще съм отново след многоооо време  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Като майка на тазгодишна абитуриентка съм твърдо за! А и така се кефя, като я гледам дъщеря ми за пръв път от толкова години вместо със скъсаните дънки и вечно голия пъп, с елегантна рокличка и красиви обувки! А и гаджето как с широко отворени очи я гледа, не може да повярва в това прекрасно преображение! Защото, няма смисъл да се лъжем, красивата дреха съвсем не е малко за нас, жените! И не ме лъжете, че никога не сте си мечтали да изглеждате като принцеси, защото просто няма да ви повярвам! Нали и аз съм жена в края на краищата!
Виж целия пост
# 7
Твърдо "ЗА"! Смятам, че това е едно невероятно изживяване, което не може да се замени с екскурзия. Все пак на пътешествие може да ходиш през целия си живот, а веднъж се завършва. На този ден аз се чувствах като принцеса. Изобщо не съм си представяла, че ще е толкова хубаво. Родителите ми също грееха от щтастие. Въпреки, че всико мина като на лента  и покрай еуфорията не помня много, това си е едно от НАЙ силните ми преживявания. Сега чакам следващото - някой ден сватба. Като се замисли човек, един от най-силните му празници е рожденния ден, а все пак си го празнуваме всяка година, а завършваме веднъж. Според мен единствената причина да не се отиде на бала е да не са ти приятни хората, с които си учил... и да не си обичаш грам училището
Виж целия пост
# 8
Хора, приемете, че сме различни. За някои абитуриентският бал не е велико преживяване. И не е вярно, че всяка жена си мечтае да е като принцеса поне за вечер.
Нито съм се контила за бал, нито съм била класическа булка... Не сме еднакви.  Wink
Виж целия пост
# 9
Хора, приемете, че сме различни. За някои абитуриентският бал не е велико преживяване. И не е вярно, че всяка жена си мечтае да е като принцеса поне за вечер.
Нито съм се контила за бал, нито съм била класическа булка... Не сме еднакви.  Wink
Жалко... жалко...
Едно време, в зората на комунизма, майките ни са разсъждавали по този начин... Все си мисля, че много са изгубили...
Виж целия пост
# 10
Кое е жалко, че не разбрах?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
И аз не ходих на бала си.
Имах рокля. Имах и съмишленици- отцепници  Mr. Green Напихме се подобаващо в един тузарски ресторант, после на дискотека докато съмне и така  bowuu
Виж целия пост
# 12
Кое е жалко, че не разбрах?  Rolling Eyes
Е, не скачай, де... Жалко за майка ми, че поради комунистическите си убеждения не е имала право да се почувства жена, само това исках да кажа.... Просто ми стана мъчно за нея, разбираш...
Виж целия пост
# 13
Кое е жалко, че не разбрах?  Rolling Eyes
Е, не скачай, де... Жалко за майка ми, че поради комунистическите си убеждения не е имала право да се почувства жена, само това исках да кажа.... Просто ми стана мъчно за нея, разбираш...
Жалко наистина.
Аз съм с десни убеждения, това ме спасява.
Виж целия пост
# 14
  Аз не ходих на бал в далечната 1993, не ми се ходеше, купоните покрай бала не ги пропуснах, но самият бал категорично отказах да го посетя, въобще не си падам по подобен род забавления.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия