Трябва ли да събираме пари на децата ?

  • 4 400
  • 73
Каква е вашата концепция? Трябва ли да събираме пари за децата да ги осигурим като порастнат и по този начин да лишаваме себе си от различни удоволствия? Много съм се замислила над тези въпроси, имам си 2 деца и много искам да им дам някакъв старт в живота и същевременно искам и да поддържаме приличен стандарт в момента което си става с пари все пак. Така че за спестявания остава по-малко.
Вие какво мислите, но с уговорката че питам хора с средностатистически доходи които работят, а не богати по рождение или бизнесмени
Виж целия пост
# 1
ако мога ще ги подсигуря с жилище.
бих инвестирала в средното и висшето им образование, но единствено, ако виждам, че осъзнато полагат усилия да се развиват.
пари в брой не бих им дала, а и не бих събирала (икономист съм все пак и съм наясно, че утре парите винаги ще струват по-малко от днес Mr. Green).
ако имах собствен бизнес, сигурно щях да им го оставя в даден момент (ама нямам) Embarassed.
Виж целия пост
# 2
Аз лично още не съм се замисляла по този въпрос.Но на този етап и при тази несигурна икономика по скоро не.Ако имам по-голяма сума да купя недвижимо имущество съм склонна,но да  лишавам себе си и детето си и някоя инфлация да ги изяде,мерси Stop
Виж целия пост
# 3
Аз бих. Имам една приятелка, която се занимава със застраховки и ми каза за една много добра оферта. Смятам като се закрепя финансово да я направя на сина ми. 
Виж целия пост
# 4
Ще им осигурим максимално добро образование, другото да си го осигурят сами. Не смятам да спестявам за коли, апартаменти и други подобни. Не се изживявам като роб и не намирам нищо възпитателно в това да им дам всичко наготово.
Ако мога ще им помагам, но не се чувствам длъжна да го правя.
Виж целия пост
# 5
Мислила съм по въпроса.
Не смятам, че да дадеш на готово всичко на детето си е добра идея. Затова подкрепям горните мнения! Ще вложа пари и усилия да осигуря добро образование. Бих инвестирала в недвижимо имущество, ако имахме излишък от пари.
Смятам, че успехите и постигането на целите са по-сладки, когато сам ги постига човек! Нищо градивно няма в това да имаш всичко и никакви стимули за развитие ...
Виж целия пост
# 6
Нямам намерение да им правя сметки, ако това имаш предвид. Това е най-лошия начин да направиш нещо за тях. Ще им помогна да получат добро образование и после ще им бия шута  да се оправят сами.  Simple Smile. (не в буквалния смисъл разбира се  Simple Smile)
Виж целия пост
# 7
разбира се.
особено, за образование. светът е скъпо място, а възможностите не падат от небето и искат пари.
и за имоти имам амбиция да оставим, но ще видим.
децата ни трябва да имат по-добра основа в живота , от родителите.
това е моята нагласа. готова съм и да се 'лишавам от удоволствия".
Виж целия пост
# 8
разбира се.
особено, за образование. светът е скъпо място, а възможностите не падат от небето и искат пари.
и за имоти имам амбиция да оставим, но ще видим.
децата ни трябва да имат по-добра основа в живота , от родителите.
това е моята нагласа. готова съм и да се 'лишавам от удоволствия".

 newsm10
Виж целия пост
# 9
Мисля, че е необходимо. Най-вече за образование. За жилище не знам, но искам, както нашите родители са ни дали възможност да учим и да не работим докато сме студенти, това да дам и на детето си. Мисля, че си заслужава, а е и постижимо. Сега съм направила фонд "Бебе", мисля, че мога да го продължа като фонд "Дете". Да, лишаваш се от определена сума пари, но си заслужава.
Виж целия пост
# 10
За образование - да, както нашите направиха с мен - ходих на всевъзможни курсове, тренировки,извънкласни дейности екскурзии, сега ми плащат висшето и казаха, че където и да реша да уча магистратура, ще ми я платят. За което - дълбока благодарност (  bouquet ). За апартамент няма да събирам - първо до тогава (след 25 год!!!) ще се обезценят и я за джиесем им стигнат, я не Laughing, второ, аз ще наследя 4 апартамента в Пловдив Crazy, а мъжът ми къща в Етрополе. Ако искат друго място - да се бъхтат сами, няма да ги люлея цял  живот, я Laughing
Виж целия пост
# 11
ДА! Ние й направихме застраховка в Алианц за 20г.
Виж целия пост
# 12
По принцип мисля, че е добра идея по възможност да се събират пари в едно семейство... Не дай си боже някой се разболее по-сериозно или за нещо друго потрябват... А пък, ако - пожелавам всекиму! - всичко в семейството е наред, нека останат за децата, лошо няма!
Виж целия пост
# 13
Ами на мен нашите не са ми събирали пари. То те нямаха и възможност де. Плащаха всички разходи, свързани с училище, до като не завърших средното. До тогава ми отпускаха и дневни, но не много. След това трябваше сама да реша какво искам и да си се боря за него. И това и намирам за правилно, защото така се научих да ценя парите и да се боря.
Но се надявам да видя тук повече мнения, темата ми е интересна    bouquet
Виж целия пост
# 14
В случай, че остават, бих ги внасяла в някакъв фонд за децата. Застраховката е добра идея. Но да се лиша от насъщния, за да им "турим у книжка", ми се струва отживелица.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия