Нещо като - кокошката или яйцето ...?

  • 1 031
  • 17
Такъв се оказа въпроса на един 6 годишен малчуган за мен , а именно "Как диша пилето в яйцето"? Ха , сега де !?! А и не намерих нищо на български в нета да прочета.
Та ако някой знае нещо да ми каже.
Виж целия пост
# 1
По яйцето има дупки, покажи му как като се вари излизат балончета от него... Или недей, току виж помислило детето че вариш пилето живо.
Виж целия пост
# 2
Както бебето в корема на майка си
Виж целия пост
# 3
Както бебето в корема на майка си

Умно , ама според мен неверно.Там кръвта на майката разнася кислорода който тя вдишва.А при яйцето няма кръвоносна система на мама /така си мисля/, а и черупката и вътрешната ципа не са ли проблем за влизане на кислород?
Виж целия пост
# 4
О, Боже!!! Никога не съм се замисляла... Егати въпроса...като: Къде свършва Космоса? Само дето за пилето има отговор, ама за Космоса.... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Eto kakvo namerih i nauchih Simple Smile

http://www.saburchill.com/chapters/chap0035.html

During the last two days the chick inside the egg begins to breathe with its lungs for the first time. To do this it needs an air supply inside the egg shell. At the round end of the egg there is an air space. The chick makes a hole in this air space so that it can now breathe. The chick also calls to the hen through the shell. The hen, therefore, knows that the egg will soon hatch.
Виж целия пост
# 6
Както бебето в корема на майка си

Умно , ама според мен неверно.Там кръвта на майката разнася кислорода който тя вдишва.А при яйцето няма кръвоносна система на мама /така си мисля/, а и черупката и вътрешната ципа не са ли проблем за влизане на кислород?

правилно мислиш, те са птици, не са бозайници.
Виж целия пост
# 7
Дано да ти помогне  33uu:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%AF%D0%B9%D1%86%D0%B5_%28%D1%85% … B0%D0%BD%D0%B0%29
Виж целия пост
# 8
На такива въпроси отговарям - като станеш голям ще разбереш  Crazy
Виж целия пост
# 9
Без да задълбаваш в науката, просто обясни на детенцето, че на пиленцето къщичката му е яйцето и както във вашата къща има въздух и дишате, така и в неговата има достатъчно въздух за него. Засега ще му е достатъчно и логично.  Simple Smile

Иначе бз е намерила обяснението, и аз не знах, така че й благодаря за инфото  Peace
Виж целия пост
# 10
Eto kakvo namerih i nauchih Simple Smile

http://www.saburchill.com/chapters/chap0035.html

During the last two days the chick inside the egg begins to breathe with its lungs for the first time. To do this it needs an air supply inside the egg shell. At the round end of the egg there is an air space. The chick makes a hole in this air space so that it can now breathe. The chick also calls to the hen through the shell. The hen, therefore, knows that the egg will soon hatch.

Това е добро , ама  Mr. Green ми обясни нещата в последните два дни , а преди това като няма ни кръв нито кой да я движи???
Виж целия пост
# 11
Без да задълбаваш в науката, просто обясни на детенцето, че на пиленцето къщичката му е яйцето и както във вашата къща има въздух и дишате, така и в неговата има достатъчно въздух за него. Засега ще му е достатъчно и логично.  Simple Smile


Мдаааа! Ама искам и аз да знам ! А това обяснение вече не ме задоволява  Wink
OFF
Между другото пише мъжа на Ренци , щот си забравих паролата  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
На такива въпроси отговарям - като станеш голям ще разбереш  Crazy

Или - питай татко си.  Crazy
Виж целия пост
# 13
Между другото пише мъжа на Ренци , щот си забравих паролата  Rolling Eyes

Аааа,  Close , ами ако някоя от нас вземе да пита Ренци как е еди кой, еди кой си, пък то все не си ти, а?  Crossing Arms

 Laughing
Виж целия пост
# 14
Децата задават понякога ега ти въпорсите. Моят син като ме попита нещо, което не знам как да му отговоря му казвам ето това
прехвърлям топката на мъжа ми  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия