За Магне В6

  • 10 203
  • 20
Здравейте момичета, вчера ми изписаха това лекарство, защото имам безболезнени и редки контракции, ама малко се притеснявам да го пия.Като прочетох листовката - пише, предупредете лекаря си, че сте бременна или правите опити за забременяване.Не пише в прав текст че е вредно, но аз съм в четвъртия месец и взех много да се триумя дали да го почвам...Моля ви, ако някоя от вас  го е вземала да сподели как действа и дали сте доволни.
Виж целия пост
# 1
това да не е някакъв вид магнезий?Защото подобни такива изписват при контракции,аз пиех Магнерот,виж какво пише в упътването под състав.Обади се на доктора да го питаш.Или може би това са обичайните и задължителни предупреждения от производителя
Виж целия пост
# 2
Мислиш ли, че док би ти изписал нещо, което би навредило на плода?

Във всяка листовка май пише подобни неща за презастраховка, аз за това спрях да ги чета.
Виж целия пост
# 3
Това си е магнезий с витамин Б. Естествено е да се застраховат, особено що се каксае за бременост. Аз пих също, нищо лошо не се е случило нито на мен, нито на бебка Peace
Виж целия пост
# 4
И аз съм пила магнезий, само че Магнерот. Няма страшно.
Виж целия пост
# 5
пила съм но след 6м. След като са ти го изписали значи има защо Wink
Виж целия пост
# 6
И аз пиех МагнеБ6 - това е магнезий с витамин Б6. Изписаха ми го точно заради контракции, но при мен бяха болезнени.
Според мен докторът ти го е изписал за всеки случай. Ако се притесняваш да го пиеш обсъди с него дали можеш без това, а пък като станат болезнени или по-чести контракциите тогава да започнеш да го пиеш.
Виж целия пост
# 7
Не се притеснявай. Щом лекаря ти го е изписал-няма страшно. Когато аз бях бременна и имах малко болки,гинекологът ми изписа лекарство(не мога да ти кажа как се казва,защото не помня),което като отидох в аптеката,аптекарките не искаха да ми го продадат,защото било противопоказно за бременни. Наложи се да се обадя на гинеколога ми по GSM-а пред тях, за да се убедят че той не е объркал лекарството. Представяш ли си? А бе ужас! Така че бъди сигурна, лекарят си знае работата.
Виж целия пост
# 8
Както са ти казали това е Магнези + витамин Б6, който помага за по-доброто усвояване на магнезия.
ето ти и статия http://www.bg-mamma.com/site/content/view/363/37/
аз пих точно Магне Б6 от 5-ти месец някъде до 35 г.с. 3х1
Виж целия пост
# 9
Както и другите мами са писали - това е магнезий -> отпуска маточната мускулатура и по този начин честотата и силата на контракцийте (пък било то и неболезнени) намалят, а успоредно с това намалява и възможността за спонтанен аборт.

Според мен трябва да го пиеш, довери се на лекаря си и не рискувай!  Hug
Виж целия пост
# 10
Както и другите мами са писали - това е магнезий -> отпуска маточната мускулатура и по този начин честотата и силата на контракцийте (пък било то и неболезнени) намалят, а успоредно с това намалява и възможността за спонтанен аборт.

И аз пия това лекарство и съм много доволна. Моята лекарка ми го предписа.
Не се притеснявай!   bouquet
Виж целия пост
# 11
Благодаря за отговорите! Аз поначало съм много страхлива и като взема да чета листовките, направо се побърквам!
Kristen, и на мен ми се е случвало в аптеката да не искат за ми продадат нещо, защото било противопоказно.Просто да се чуди човек на кого да вярва!Наистина се надявам, че докторката има основание да ми го изпише иначе е за  #Cussing out
Виж целия пост
# 12
И аз съм приемала Магне Б6.Започнах го в началото на 4-ти месец до 6-ти месец.Имах контракции преди това,но не болезнени и док ми го предписа.Не се тревожи.Сега си имам едно здраво и сладко момченце.Пожелавам ти лека бременност и най-милото бебче на края!
Виж целия пост
# 13
Това е един от най-добрите магнезиевосъдържащи препарати. Пила съм го и с двете брэнности заради контракции, скъсена шийка. Mасово се изписва магнезий за задържане.
Според мен заради магниезия преносих и двата пъти, въпреки проблемната ми втора бременност и големите бебета.

Общо взето - доволна съм че го пих.
Виж целия пост
# 14
малко се отклонявам от темата-но ако може да запитам само нещо

Аз съм с контракции от 4-ти месец  и пия магнери4-преди 2 седмици ходих на лекар и той ми изписа магнери4 да пия по 6 хап4ета на ден.Сега уж нямам контракции-амо по 1-на ,2-ве някой път.В смисъл чувствам се добре-обаче сега съм в 6-ти месец-
До края на бременнсоат дали ще пречи ако пия по 6 хапчета магнерич на ден ???????? newsm78
То няма да е до последно де ами до 8-мия месец newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия