До американските мами и не само

  • 1 040
  • 11
Здравейте,

имам едно питане, което от известно време ме "мъчи"  Thinking ...

Тъй като представите ми са, че в САЩ естествено е по-разпространено от Европа, бихте ли ми разказали (за който знае) какво значи да живееш в trailer, roulot, или както там се нарича .... Въпросът ми е провокиран не само от Д-р Шепърд от "Анатомията на Грей", който живее в нещо такова.
Какво знаете за този вид "местоживеене"? Разпространено ли е при вас? Има ли съществени предимства или може би е присъщ на определена прослойка от обществото (вероятно с по-ограничени материални възможности)?

Да ви кажа честно, безпокоя се сериозно за близък приятел, на който му е дошла идея да си вземел земеделска земя и да си пльоснел каравана отгоре и да си живеел така  Thinking
На мен някакси не ми го побира главата  Thinking Crossing Arms, вие как си представяте живота в такова нещо? Аз не съм била никога дори на къмпинг, че да мога да си представя  newsm78
Не крия, че съм загрижена, семейството има малко дете  ooooh!

Моля който знае повече, нека сподели!
Виж целия пост
# 1
Ако имат начин да топлят вода и да ползват тоалетна - какво им пречи да живеят така. Стига климата да е подходящ и да не е доживотно.
Сещам се за индианците. Нали са живяли в палатки на земята.
Виж целия пост
# 2
вале, не знам, ама макдрийми има уникално местоживеене.
в тази караванка  май не липсва нищо - човека е сред природата и май има всички съвременни удобства.
не знам къде му отиват отпадъчните води ( и др. работи), но сигурно е измислено. Mr. Green

сега се сетих, че имах една позната в минеаполис мисля беше,  която живееше с мъжа си в лодка. после май се позамогна и се премести на сушата.  Joy
Виж целия пост
# 3
Въпросът ми е провокиран не само от Д-р Шепърд от "Анатомията на Грей", който живее в нещо такова.

Аз се сещам и за Мел Гибсън в Смъртоносно оръжие  Grinning

Запознахме се с едно семейство пенсионери в предния град, в който живяхме, но те бяха в по-луксозния вариант RV, като онзи, който караше ДеНиро в Meet the Fockers. Имаха всички удобства, като в по-малка къща.
Доста паркинги за трейлъри има тук, но като че ли са главно сезонни.
Тук по-разпространени са mobile homes.
Виж целия пост
# 4
Въпросът ми е провокиран не само от Д-р Шепърд от "Анатомията на Грей", който живее в нещо такова.

АДоста паркинги за трейлъри има тук, но като че ли са главно сезонни.
Тук по-разпространени са mobile homes.

Би ли разказала повече за тях?
Виж целия пост
# 5


Това са тип къщи, строени от винилни плоскости. Има различни разновидности, някои са малки, други грамадни с много стаи.
Цели паркове има с такива къщи. В тях живеят предимно пенсионери, защото са много по-евтини. Примерно, ако масивна къща в района, с 3 спални, струва средно около $230 000, мобилните са на цена $20 000 до $100 000 (за по-луксозните).
Дойде ли ураган обаче, това са първите постройки, които могат да пострадат и да ги няма след това. Confused
Виж целия пост
# 6
Имам едни познати, които живеят точно както иска да направи твоя приятел. Имат миниранчо. Само, че не са в трейлър,  а в mobile home. И двамата със сигурност имат 6 цифрени заплати.  Но така им харесва и нямат намерение да си сменят дома. И дете даже имат.

Друг един познат прави mobile homes. При тях най-евтините са от около $ 80 000. Но имат и луксозни, които стигат до $ 180 000 - те са с паркет, теракота, последен модел кухни, а някои даже с големи веранди. Те ги сглобяват от плоскости, слагат ги на колелца и ги превозват до местонахождението им. Някои са даже обзаведени. И бизнеса им си върви - значи са популярни.

Виж за трейлърите нямам много инфо. По нашите ширини това са бедняшки местенца.
Виж целия пост
# 7
Имам едни познати, които живеят точно както иска да направи твоя приятел. Имат миниранчо. Само, че не са в трейлър,  а в mobile home. И двамата със сигурност имат 6 цифрени заплати.  Но така им харесва и нямат намерение да си сменят дома. И дете даже имат.

Друг един познат прави mobile homes. При тях най-евтините са от около $ 80 000. Но имат и луксозни, които стигат до $ 180 000 - те са с паркет, теракота, последен модел кухни, а някои даже с големи веранди. Те ги сглобяват от плоскости, слагат ги на колелца и ги превозват до местонахождението им. Някои са даже обзаведени. И бизнеса им си върви - значи са популярни.

Виж за трейлърите нямам много инфо. По нашите ширини това са бедняшки местенца.

Аз бях чела статия за тях. Обясняваха, че били много по-качествени, защото били произведени в контролирана среда и т.н. и всичко пасвало точно. Довода им беше " ако си купувате кола, ще отидете да си я вземете от магазина сглобена, където всичко е контролирано или ще искате да дойдат да ви я "построят" на място" Simple Smile
Мъжа ми и той е запален по скъпите модели такива Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Много ви благодаря за отговорите!

Дали тези мобайл хоумс имат някакъв европейски аналог? Да сте виждали по Европа такива? Аз лично не, но може просто да не съм обърнала внимание.  newsm78
Виж целия пост
# 9
Мое наблюдение и отношение по въпроса:trailer-мизерно съществуване.За да си го докарал до там да живееш във фургон(защото това си е един trailer),не е на добре...

RV-е един луксозен(или недотам,зависи ор $)автобус.Наема се,обикновено за семейни ваканции.Някои и притежават такова чудо...За други се е наложило да живеят в такова....

mobile home-обяснено е подробно вече...няколко класи над предходните...номадска работа си е,според мен....

 Случая на МакДрийми-като на филм:)))При него положението е повече "как живея,а не къде"...Нали не сте забравили,че земята върху която е фургона ,е негова,собствена!Местонахождението й не беше никак лошо Mr. Green,а и той уж е там временно,да види накъде духа вятъра...или докато евентуално оглави клиниката...после ще застрои земята....(около 10-я сезон,примерно).
Ей такива  работи...
 donna volante ,ако приятелят ти е авантюрист,нека опита...Ако се е подлъгал по филма(и е без необходимите средства,да си се настани в къщичка,когато му писне),да не го прави(според мен).
Виж целия пост
# 10
Много ви благодаря за отговорите!

Дали тези мобайл хоумс имат някакъв европейски аналог? Да сте виждали по Европа такива? Аз лично не, но може просто да не съм обърнала внимание.  newsm78
В Англия е пълно с тях. Там живеят предимно пенсионери- купили си къща на млади години, изплатили заема и накрая продали къщата на пъти повече от това дето са платили в началото. Купили си мобайл хоме за по-евтино и с останалите пари обикалят света. Laughing
Същите са като на снимките, дето е показала Кейси. По-касно ще намеря и ще покажа.
Виж целия пост
# 11
donna volante ,ако приятелят ти е авантюрист,нека опита...Ако се е подлъгал по филма(и е без необходимите средства,да си се настани в къщичка,когато му писне),да не го прави(според мен).


ами той си пада луда глава, но също и жена му  ooooh!, но съм убедена, че дори филма не е гледал  Thinking, само че все сменят квартири под наем и все нещо не им харесва ... а имат бебе, тоест тия вечни пренасяния не са комфортни. Аз донякъде ги разбирам, защото и на мен ми е писнало да се занимавам с простаци-съседи или простаци-хазяи ... ама той само с калкулатор ходи и смята, жива енциклопедия по цените на жилищата е станал .... протестира против всички и всичко ... ами то предвид колко струват жилищата тук и кой само може да взима заем ....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия