Отслабване след секцио и при кърмене

  • 13 366
  • 15
Раждах със секцио по спешност и  не бях подготвена да се сблъскам с проблемите покрай него. Моля ви мами, минали по този път споделете опит как отслабнахте след секциото, при положение че кърмите ? Аз откакто излязох от болницата и не мърдам от килограмите нито с грам. Използвал ли е някой медицинския клин Рита от Shop Danet ? Има ли полза ?
Виж целия пост
# 1
Не съм ползвала този клин  Grinning
Родих със секцио по спешност и още със изписването от болницата започнах диета- кърмата ми спря на 40 ден.
Не повтаряй глупавата ми грешка.Спре ли веднъж кърмата - не тръгва.
Кърми си бебчето - килограмите се смъкват - няма за къде да бързаш.
Виж целия пост
# 2
Спокойно ще отслабнеш,всичко е много индивидуално!Аз,не кърма от десетина дена и започнах малко по-строга диета и резултата е налице.Сега кърми пък килиграмите ще се стопят!
Виж целия пост
# 3
Организмът ти първо има нужда да се възстанови, пък ще започнеш и да отслабваш постепенно. Не прави драстични диети, но и не робувай на мита, че ако се тъпчеш, ще имаш повече кърма. Пий повече течности и яж плодове и зеленчуци. Избягвай въглехидратите, но не се лишавай напълно от тях. Повече разходки.
Виж целия пост
# 4
Аз започнах да свалям едва, когато сина ми стана на 10 месеца. И без особени усилия си възвърнах старите килограми след годинката му.
Виж целия пост
# 5
Аз напълнях повече след като родих и се прибрах в къщи. Започнах едно лудо хапване и качих доста килца след секциото. Кърмя 3 месеца и половина и смятам да продължавам да кърмя, но започнах малко да ограничавам хапването- не ям сладко, бял хляб, тестено, мазно и пържено; правя упражнения- преси и велоаргометър. Резултатът вече е видим, започнах леко да се прибирам, а кърмата не ми намалява, напротив, има си достатъчно за бебо. Наистина най-важното сега е бебчо. Не прави драстични диети, постарай се да сваляш постепенно. Лекарите казват, че при секцио, заради направената интервенция, по- трудно се прибира корема и се свалят килцата, но и това ще стане. Успех с килограмите и се наслаждавай на кърменето.
Виж целия пост
# 6
опитай с разделно хранене Peace
Виж целия пост
# 7
Всичко полезно за организма е и добро за фигурата - плодове, зеленчуци, чисто месо. Наблегни и на разходките. Разделното хранене е добра идея.
Виж целия пост
# 8
 Peaceсега има разнообразие от зеленчуци предимно зелени които много са полезни за организма така че плодове салати и разделно хранене добре ще ти се отразят  bouquet
Виж целия пост
# 9
Родих секцио преди 2 години. Тъй като исках да кърмя колкото се може повече време не спазвах никакви диети.Пък и нямаше кой знае какво да свалям.Бях качила само 9 кг. Та като родих веднага спаднах с 4,5кг. Останалите ги свалих докато навърши малката 1год. През лятото пак си влезнах в нормите. Кърми си детето и си гледай здравето .Има време да пазиш диети.
Виж целия пост
# 10
отслабнах постепенно,  вече съм само +2. докато кърмех не отслабнах много, защото при спиране на яденето ми намаляваше кърмата. ще отслабнеш, има време.
Виж целия пост
# 11
Аз отслабнах с упражнения - коремни преси от 20-тия ден и по сериозни натоварвания след втория месец. Не стана бързо. Към 6 месеца си имах килограми за сваляне. Кърмата ми определено не се е влияела от яденето, защото аз ям само вечер по-сериозно, през деня обикновено ми стига кофичка кисело мляко. Имах си кърма 4,5 месеца. Не съм се старала да продължа дълго кърменето, защото си мисля, че 5-6 месеца е максимума, полезен за бебето.
Виж целия пост
# 12
И трите ми раждания са секцио. И трите пъти отслабвах много бавно и никога не достигах до килограмите си преди да забременея. Обаче като тръгна на работа се надявам да се постегна. Сега съм по цял ден на крак, преуморявам се много но нямам сериозно физическо натоварване.
Виж целия пост
# 13
Родих с планово секцио, след което си върнах много бързо килограмите с лека диета и упражнения Peace
Виж целия пост
# 14
Според мен всичко е индивидулно и зависи дали тялото ти е склонно да сваля килограмите или не. Аз родих със секцио и кърмя до ден днешен, на 3 месец си върнах кг., а сега съм -2 кг.от тези отпреди забременяването, не съм пазила грам диета, ям безразборно и в огромни количества, когато сваря.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия