Ще ми спрат ли детските добавки?

  • 1 006
  • 10
Април месец подадох годишната декларация за детските добавки.В петък получавам бележка от социалните , че трябва да представим с мъжа ми трудови и осигурителни книжки.За последните нищо незнам ooooh!а вие?имате ли осигурителни книжки?
само да вметна, че бях по майчинство до ноември 2006г (вкл.) и до тогава са ми внасяни осигуровки.След  свършване на майчинството напуснах работа и до този момент не съм работила и не съм се осигурявала(от 11.06г до 05.07г)и за съответния период нямам внесени осигуровки и сега се чудя дали въз основа на тези 6м. от неплащани осигуровки ще ми спрат изплащането на детските newsm78
Виж целия пост
# 1
Не,не би трябвало.Трябва да си представиш трудовата книжка(тя се иска още при подаване на документите).И попълваш декларация,че не си работила/работиш в този период.
Виж целия пост
# 2
Предполагам, че са им необходими за да ви изчислят средния брутен месечен доход. Щом не си се осигурявала, доходът ти е 0 и толкова.
Виж целия пост
# 3
Не,не би трябвало.Трябва да си представиш трудовата книжка(тя се иска още при подаване на документите).И попълваш декларация,че не си работила/работиш в този период.

ами и те незнаят какво искат Close веднъж им трябва трудова книжка, друг път -не Rolling Eyes
а относно декларацията, написала съм Peace
Виж целия пост
# 4
Предполагам, че са им необходими за да ви изчислят средния брутен месечен доход. Щом не си се осигурявала, доходът ти е 0 и толкова.
че той си е изчислен Simple Smileв декларацията където попълвам си пиша колко са ни доходите  за последните 12м. и съм ги изчислила средномесечно Peace
Виж целия пост
# 5
Да, така е и затова е малко странно че и книжки ви искат, ама може да си правят проверки някакви, кой ги знае. Някой много съвестен служител ще ви се е паднал Mr. Green
Виж целия пост
# 6
В осигурителните книжки се нанасят осигуровки по доходи от извънтрудови правоотношения (хонорари от граждански договор). Ако не си имала такива, не е задължително да имаш и такава осигурителна книжка. Представяш им само трудова книжка. Вероятно трябва да се попълни някаква декларация, че нямате доходи от извънтрудово правоотношение. След като си напуснала и си безработна, ако не си се регистрирала в Бюро по труда - вероятно трябва декларация за това.
Виж целия пост
# 7
В осигурителните книжки се нанасят осигуровки по доходи от извънтрудови правоотношения (хонорари от граждански договор). Ако не си имала такива, не е задължително да имаш и такава осигурителна книжка. Представяш им само трудова книжка. Вероятно трябва да се попълни някаква декларация, че нямате доходи от извънтрудово правоотношение. След като си напуснала и си безработна, ако не си се регистрирала в Бюро по труда - вероятно трябва декларация за това.
newsm78Нямам доходи нито от хонорари нито от друго Crossing Arms и за това съм написала Декларация Crossing Arms също и на граждански договор не съм , нито мъжа ми Peace
Ще ходя днес да ги питам какво аджеба искат Close
А мъж ми е ЕТ , но няма осигурителна книжка-самоосигурява се.да не би за него да искат такава newsm78
Виж целия пост
# 8
Осигурителните книжки бяха само за ЕТ-тата, но мисля, че от 2000 година вече няма такива. В тях трябва да се внесат и заверят осигуровките. Да не би защото мъжът ти е ЕТ да ви ги искат?
Виж целия пост
# 9
Осигурителните книжки бяха само за ЕТ-тата, но мисля, че от 2000 година вече няма такива. В тях трябва да се внесат и заверят осигуровките. Да не би защото мъжът ти е ЕТ да ви ги искат?

знам ли ги Rolling Eyesдо сега не са му искали такава осигурителна книжка Simple Smile от НОИ ли се дават или?
Виж целия пост
# 10
Осигурителните книжки бяха само за ЕТ-тата, но мисля, че от 2000 година вече няма такива. В тях трябва да се внесат и заверят осигуровките. Да не би защото мъжът ти е ЕТ да ви ги искат?

знам ли ги Rolling Eyesдо сега не са му искали такава осигурителна книжка Simple Smile от НОИ ли се дават или?

Най-вероятно точно за това я искат. Взема се празна книжка от НОИ (подава се молба, мисля), попълва се и се заверява пак в НОИ. Но как ще ви заверят за тази година хич не знам??? Заверки се правят за изтекъл период, след подаване на годишната данъчна декларация - там има 2 страници за осигуровките, които отиват в НОИ и те по тях сравняват данните между постъпления и задължения).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия