Колко време се пече агне ?

  • 17 413
  • 30
Момичета, колко време се пече 13кг агне пълнено, моля ви за отговор Praynig Hug  bouquet
Виж целия пост
# 1
6-7 часа. зависи от много неща, най вече от фурната.
Виж целия пост
# 2
Зависи и в какво ще се пече?  newsm78
Но, колкото по-дълго се пече, толкова по-добре.  Laughing
Виж целия пост
# 3
В електрическа фурна, вентилаторна печка в тава Rolling Eyes
Ох, благодаря ви, дали не може 4 часа и на колко градуса, да стои ли фолиото или без него да се пече....уф, съвсем се побърках, дадоха ми едно агне да напълня и изпеча, всичко си направих както трябва, ама това печене ме обърква, а именника чака по обяд да го занесем Confused
Виж целия пост
# 4
за жалост времето е недостатъчно. само ще батисате жувотното. агне се пече на не много силна фурна. принципа е да се докара като при фурна на дърва. от висока температура към ниска. маже се често със соса или с отделна марината от масло, бяло вино и биричка.. в случая на малкото време е по добре май фолиото да седи върху агнето. пробвай на констатна температура и после махни фолиото да се запече на силна фурна.
абе ще стане, ако малко закъснееш тамън ще са ударили две ракии и ще са гладни. докладвай после как е станало. подходи оптимистично към проблема, ръгай агнето във фурната и вземи една вана, и си направи маникюр. важното е ти как ще се чувстваш. агнето така или инак ще се изяде.
Виж целия пост
# 5
ок, благодаря , ще пиша после какво  е станало  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 6
за жалост времето е недостатъчно. само ще батисате жувотното. агне се пече на не много силна фурна. принципа е да се докара като при фурна на дърва. от висока температура към ниска. маже се често със соса или с отделна марината от масло, бяло вино и биричка.. в случая на малкото време е по добре май фолиото да седи върху агнето. пробвай на констатна температура и после махни фолиото да се запече на силна фурна.


Правилно, печи с фолиото на по-силна фурна, но ако можеш завий плътно с фолиото да се задуши хубаво вътре. И към края махни фолиото да се запече отгоре. Ще стане, е няма да етолкова вкусно като на слаб огън, но пак ще е добре.
Виж целия пост
# 7
аз викам да го пече на 180 с вентилатор и фолио, а.
Виж целия пост
# 8
аз викам да го пече на 180 с вентилатор и фолио, а.

може, ама фолиото да е плътно завило тавата, че да се задуши.

Аз за слаба фурна имам 120-150*най много, след първначалното загряване на 220-250*

ПП: А дали ще мине буболина да изчете докрай,а  Laughing
Виж целия пост
# 9
ще мине, тепърва ще почнат притесненията..........има да го поглежда през 10 минути хайванчето в тавата.........
не знам що така сме възпитани ние, българките. требе задължително да можем да готвим за да сме желани жени, да се етаблираме. после кат станем 100 кила от правене на манджи се тръшкаме.
имам една приятелка, шефка на клон на доста известна банка в софия е. като се видим, все някакви буркани мъкне, рецепти си менкаме.........
по белия свят нейни колежки тенджера не са видели от по 10 години и вместо да спретнат една яхниика на домочадието, след бачкане се юрват по фитнеси и масажи.
мамка им и мъже, те са виновни за всичко Mr. Green
Виж целия пост
# 10
След като махнеш фолиото изключи вентилатора за да не го изсуши.
Виж целия пост
# 11
след тези размисли на глас, дано не мине скоро, че ще прочете и ще зареже агнето на мъжо да го пече  Laughing  hahaha

Буболина, винаги можеш да се оправдаеш с форума, насреща сме   bouquet
Виж целия пост
# 12
аййййййййййййй, гениална идея. кажи, че сме ти дали грешна рецепта Twisted Evil
Виж целия пост
# 13
Аз предлагам, ако не стане, да ни замери с него. Пък ние не бързаме, ще го доопечем...  Whistling Mr. Green Joy
Виж целия пост
# 14
Аз предлагам, ако не стане, да ни замери с него. Пък ние не бързаме, ще го доопечем...  Whistling Mr. Green Joy
Точно!
Ама нека първо го поопече поне 6-7 часа де!  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия