Ако "срещнете спомен" на улицата...

  • 2 042
  • 32
 Ако срещнете на улицата свой учител от детствотото си, който видимо не ви е познал ще го заговорите ли? Изпаднах днес в доста нелепа ситуация...Познах я веднага, г-жа Рогачева преподаваше ми до 3-ти клас мисля   Laughing Много ми стана мило като я видях, изобщо не беше променена и реших да я спра. Трябваше да се сетя още преди да го направя, че едва ли ще ме позная ама на...пет часа обяснявах как се казвам и с кого съм седяла на първия чин Embarassed Както и да е, едва ли някога ще я срещна отново, но се радвам че се случи днес
Виж целия пост
# 1
Точно тази от нач. у-ще не бих спряла. Другите, повечето - да. Особено от гимназията, нищо, че бая тормоз ни хвърлиха Grinning
Виж целия пост
# 2
През лятото срещнах другарката си по френски и бивша класна до 8 клас. Тя люшкаше на една люлка внучката си, аз на съседната - дъщеря си. Познахме се и двете... тръгна да ми кима. Изобщо не й обърнах никакво внимание. Презирам тази жена Sick и колкото и да я срещам, няма да й издам звук Sick.
Иначе има учители, които съм харесвала, но не съм ги виждала, а може и да не ги позная.
Виж целия пост
# 3
Моите също бяха другарки.
Последно срещнах тази по
математика от училището
до 7 клас. Позна ме. Даже
се закани да ми дойде на
сватбата. Бяхме приятели
със сина й от детската градина.
Виж целия пост
# 4
Учител - да, разбира се.
Виж целия пост
# 5
Някои се правя, че не ги виждам, но те ме разпознават и ме спират.  Whistling
Виж целия пост
# 6
Без значение дали ме е познал
или не,винаги спирам.
Приятни или не,всеки от тях
ме е научил на нещо,което
да ми бъде от полза в живота.
Възхищавам се на хората с
тази професия!
Виж целия пост
# 7
Не знам, зависи. Мисля, че на такива неща се реагира интуитивно.
На 10-годишната среща на класа ни присъствах на доста конфузна ситуация - класната не можа да разпознае и не можа дори да си припомни най-амбициозната ни съученичка, която вече правеше добра кариера, но физически се беше променила до тъжна неузнаваемост. И на съученичката, и на класната им стана кофти, а май и на нас.
По ирония на случая си спомних мой разговор със същата сученичка, десетилетие и нещо по-рано. Учителки коментираха в наше присъствие завършили гимназията ученици (като че ли най-способните и най-палавите се помнят), и въпросната съученичка въздъхна: "дали и нас ще ни помнят така някой ден и ще говорят за нас". Явно опасението й, че ще бъде забравена, се беше сбъднало.
П.п. И понеже самата аз съм била учителка, си задавам въпроса, какво ли ще е, ако човек, когото не разпознавам, ме спре, и започне да ми разказва, че е бил мой ученик, и аз не мога да се сетя, пък не дай си боже да е бил примерен и изпълнителен ... бих се почувствала неловко и виновно, че не си спомням (това що народ се е изредил пред очите ми оттогава насам едва ли е оправдание).
Това лято в България обаче от раз се разпознахме с една учителка от основното училище, тя даже не ми е преподавала и не можах в първия момент да се сетя коя е, супер мила среща беше. Но както вече казах, тези неща стават интуитивно.
Виж целия пост
# 8
Приятни или не,всеки от тях
ме е научил на нещо,което
да ми бъде от полза в живота.
Ако си научил от този другар, какво е често унижение, какво е да ти стрижат косата, че не била вързана и какво е да ти се намаля поведението с 2 единици, без да си направил нещо и без да те предупредят дори, мисля че можеш да го подминеш преспокойно, пък дори и да му сложиш един крак да се поотъркаля по земята.
Лозунгите не всякога са актуални.

И в скоро време всички ли ще почнат да пишат в стихотворна форма? Модерно ли стана Crazy? Лиска почна, пък като се заредиха....
Виж целия пост
# 9
Приятни или не,всеки от тях
ме е научил на нещо,което
да ми бъде от полза в живота.
Ако си научил от този другар, какво е често унижение, какво е да ти стрижат косата, че не била вързана и какво е да ти се намаля поведението с 2 единици, без да си направил нещо и без да те предупредят дори, мисля че можеш да го подминеш преспокойно, пък дори и да му сложиш един крак да се поотъркаля по земята.
Лозунгите не всякога са актуални

Дори и от тези"другари учители" има на какво да се научи човек.Все пак живота не е застлан
само с "цветя и рози".На всеки етап от живота,човек трябва да се съобразява с някои правила.
Аз също не съм забравил шамарите от директора пред целия Учком и няколко учителки,унижението да те острижат пред цялото училище защото косата ми е по-дълга от допустимото,и разбира се категоричният ми отказ да я подстрижа поне малко над раменете.
Да,в живота има и трудности.Някои от тях се научих да преодолявам още в училище,разбира се с помощта на добрите и лошите учители.Някой някога е казал,че "Това което не ни убива ни прави по-силни" - много е прав.










Виж целия пост
# 10
STORM 64 харесва ми как разсъждаваш Wink.
Иначе и аз наскоро подминах една Госпожа,не че я мразех,но просто тя ме погледна и "нищо" не видя в мен. Rolling EyesТя беше с внучката си,аз със сина си,но следващия път като я срещна ще й се обадя-Сторм ме вдъхнови Laughing.
Виж целия пост
# 11
Тази от първите класове няма да я позная самата аз. И съответно няма и да я спра.
Тези от по-късните години - да, бих ги спряла. Има за какво да си поговорим. А и те си ме помнят - аз съм си все същата  Mr. Green.
Даже с класната ни се виждаме периодично да пием по кафенце. Чуваме се.
Определено имаме теми за разговор. Peace
Виж целия пост
# 12
   Разбира се ще я спра и пак зависи от спомените, които е оставила у мен, защото съм имала и учителки не точно тип възрожденки Stop Като цяло съм склонна да пресека цялата улица и пак да заговоря човека Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
Точно това ми се случи преди две години, другарката от първи до трети клас я видях на улицата и я спрях Crazy Веднага ми каза: Здравей Весела  Wink Аз съм Велислава, поправих я, тя не се разсърди каза точно така беше   Mr. Green Зарадва ми се очевидно и аз на нея  Peace
Виж целия пост
# 14
Да, ще го спра и ще го заговоря. Дори и да не ме е познал - ще се представя. Hug
Пазя много хубави спомени от почти всичките си учители. Peace
Само тази, по биология, от средния курс, ако я видя - нито ще спра, нито ще я заговоря! #2gunfire
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия