? за каша Слънчо

  • 9 689
  • 19
предварително се извинявам ако темата се повтаря и отегча някой,но търсих с търсачката но нищо не намерих.

та значи захранила съм дъщеря ми с плодово и зеленчуково пюре.сега искам да и въведа каша следобяд.
купих на слънчо млечна каша,бананово-ябълкова без варене.не пише с глутен ли е не е ли.само че е за деца над 4 месеца.
и да питам дали я подходяща като за начало.ако не е каква да взема.и въобще всякакви съвети за кашите.
благодаря
Виж целия пост
# 1
Нашата педиатърка препоръча да захраня с каша, която не съдържа плодове. Аз започнах с оризовата на Фризокрем. После Иво ядеше основно "Слънчо"-много ги харесваше.

А за "Слънчовите" каши-ако на опаковката е снимана пшеница-значи има глутен, въпреки че не пише изрично.
Виж целия пост
# 2
Аз бях захранила с плодово, после със зеленчуково и като мина един месец дадов банановата на Слънчо. Яде я, но кашата като цяло не й е от любимите неща. Сега давах и бананова на Хумана - пак същата работа, яде, но без желание Thinking  А и после иска да си дояжда с мляко.
Виж целия пост
# 3
Мисля, че точно тази е с глутен. На Слънчо без глутен са бананова, прасковена, морковена и още една зеленчукова - забравих каква беше. Аз захраних с Ориз и царевица на Блевит-безмлечна, като вътре слагах от адаптираното мляко, което хапва бебка.
Мими не хареса въобще банановата на Слънчо, предлагах я няколко пъти, но не  Sick
Виж целия пост
# 4
много благодаря-добре че попитах.
на кутията има пшеница,значи е с глутен.
ще купя друга или ще изчакам консултациите.нали бяха забранени и аз реших да действам на своя глава.
Виж целия пост
# 5
Пише отзад на кутията. Поне на моите е така. Аз съм виждала само бананова без глутен от плодовите каши...
Виж целия пост
# 6
ми изчетох я от всички страни тази кутия още в магазина ама нищо не пише Laughing
Виж целия пост
# 7
Ако пише, че в състава има пшеница-значи има и глутен.
Виж целия пост
# 8
Значи, за глутена - ако има нарисуван задраскан клас пшеница отпред на кутията, значи няма глутен. Ако съдържа глутен, въобще няма нарисувана пшеница.
Сигурно съвсем си се объркала от толкова обяснения дали има или няма нарисувана пшеница.  Crazy Тогава просто погледни отзад на кутията - то си пише съдържанието, а под него пише дали съдържа или не глутен.
Виж целия пост
# 9
ох,много съм сляпа прочетох за 10-ти път и видях че пише че има глутен.
отивам да се линчувам Laughing
Виж целия пост
# 10
Пише-пишееее Wink. Отпред на кутията има червено кръгче с пшеничен клас - зачертан=> няма глутен. Банановата на Слънчо няма. Бананово-ябълковата е с глутен (липсва такова кръгче отпред) и описанието в страницата на "Слънчо" :
"Бананово-ябълкова
Предназначение: За деца над 4 месечна възраст
Съдържание: Пшенично, оризово и овесено брашно, сухо пълномаслено мляко, захар, натурално бананово пюре, натурален ябълков концентрат и витамините A, D, E, C, B1, B2, B6, B12, фолиева киселина, CaD – пантотенат, PP.
Енергийна стойност на 10 g сух продукт: 415 kcal / 1735 kJ."

http://svishtov.com/sluncho/bg/ - като идеш на "продукти" може да разгледаш всички.
Не гледай много- много месеците, по-скоро чети съдържанието, за да можеш да прецениш дали това искаш да го даваш в този момент на детето си.
Аз започнах с банановата на Слънчо, но я спрях, защото има сухо мляко. Според мен е по-добре да се започне с безмлечна (Нестле-оризова, примерно), а към нея да се добавя адаптирано мляко.
Виж целия пост
# 11
Привет! Аз започнах захранването с плодово пюре, след това зеленчуково, а от една седмица пробваме и каши. Първо взех Фризокрем - царевица и ориз, след това и бананова на Слънчо, но още не давам каша всеки. Бебката ги яде с удоволствие, но тя каквото не съм й дала, това не е яла с кеф.
Виж целия пост
# 12
И аз не препоръчвам кашите Слънчо като първи именно защото съдържат обикновено пълномаслено сухо мляко, а не адаптирано. Особено, ако захранвате по-рано (преди 6 месец) според мен са неподходящи. Освен всичко са и доста сладки. Не искам да обидя никого  Wink , лично мнение.
Успех в избора
Виж целия пост
# 13
Цитат на: Ellypr
Освен всичко са и доста сладки.

Според мен пък въобще не са сладки.  Rolling Eyes Леко сладникави просто. А зеленчуковите пък изобщо. Не знам вносните как са, почти не сме купували.
Виж целия пост
# 14
Цитат на: petty
Цитат на: Ellypr
Освен всичко са и доста сладки.

Според мен пък въобще не са сладки.  Rolling Eyes Леко сладникави просто. А зеленчуковите пък изобщо. Не знам вносните как са, почти не сме купували.


Права си на Фризо са по-сладки  Wink .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия