Въпрос за смесеното хранене

  • 347
  • 5
Здравейте, синът ми е на смесено хранене и се чудя трябва ли да му давам вода? Зная, че кърмените деца нямат нужда от вода, но затова пък съм чувала, че децата, които са на АМ имат нужда от вода за да смилат Ам по-лесно. Моя дребосък ака много рядко - веднъж на 3-4 дни и то с наша помощ - мисля, че това се дължи на адаптето, та питам, според вас трябва ли да му давам вода за да смила по-лесно и да ака по-нормално?
Виж целия пост
# 1
Мама Ежка, кажи примерното съотношение АМ:кърма, което приема бебето Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Ами незнам!
Дадоха ми една везна, за да разбера колко кърма изсуква, но той много мърда и почти никога не се получава!
Иначе яде 8-9 пъти на ден, след всяко кърмене изяжда около 60 мл. В повечето случаи вечер в 21ч, после в 00ч, в 3ч,( а понякога и в 4:30 се буди да яде) е само на кърма. В 6ч се налага да дохранвам и така цял ден. Давам му да суче всеки път като поиска, но това общо взето е на 3 часа.
Виж целия пост
# 3
Адаптираното мляко е вода в по-голямата си част, както и кърмата. Може би можеш да го пробваш с чиста, неподсладена, преварена вода  - ако иска, добре, ако не - пак добре Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Аз предлагам вода. Пие но не винаги- и ние сме на смесено хранене. неподсладена-поради това че захарта не е много полезна.
Виж целия пост
# 5
Разбира се, че без захар!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия