По колко фолиева киселина трябва да приемат бременните

  • 13 433
  • 31
По колко фолиева киселина трябва да приемат бременните?
Аз съм в 6 г.с. и приемам по 0,4мг на ден.Това достатъчно ли е ?
Виж целия пост
# 1
Аз пиех по една таблетка дневно.
Виж целия пост
# 2
Не ти ли ги изписа лекар?
Виж целия пост
# 3
На моите витамини пише, че съдържат 1 мг  newsm78
Виж целия пост
# 4
Ами аз ако чаках лекар да ми ги изпише.Досега нямаше да съм изпила нито една таблетка.
Джипито ми излиза с номера,че е рано още за консултаций.При прегледа на гинеколог никой не ми каза да пия фолиева киселина,ама аз си знам от предишната си бременност.Тогава ми предписаха фолиевата киселина,но бях прехвърлила втория месец.
И сега вече си знам,но не съм се замисляла по колко трябва да приемам.И на опаковката си пише,че една таблетка дневно е достатъчна.Но дали е достатъчна за двама ни с бебо.
Виж целия пост
# 5
По колко фолиева киселина трябва да приемат бременните?
Аз съм в 6 г.с. и приемам по 0,4мг на ден.Това достатъчно ли е ?
И аз пия по толкова, напълно достатъчно е Peace
Виж целия пост
# 6
Толкова - 0,4мг е дозата дневно Peace
Виж целия пост
# 7
Аз пиех по една таблетка дневно.
Аз също.
Виж целия пост
# 8
1 таблетка Naughty
Виж целия пост
# 9
Аз пиех Неофолик, по една таблетка на ден
Виж целия пост
# 10
Толкова - 0,4мг е дозата дневно Peace
Виж целия пост
# 11
Я да ви питам нещо, щом така и така е отворена тема за фолиевата киселина.

Бихте ли ми казали дали има проблем, ако не почна да я пия преди да съм забременяла? Защото може да забременея примерно половин година след почване на опитите и не знам дали да почвам да я пия или да изчакам докато разбера, че съм бременна.
С първата си бременност не съм пила, защото тогава никой не е споменавал за опасността от спина бифида, но сега съм решила да пия.
Виж целия пост
# 12
Бихте ли ми казали дали има проблем, ако не почна да я пия преди да съм забременяла?

Не само може,а дори е препоръчително да се приема поне 3 месеца преди забременяване.
Виж целия пост
# 13
Летисия,ще ти кажа аз как постъпих ,когато планирахме бебока преди една и пове4е години Simple SmileЗапо4нах да пия веднага профилакти4но фолиева киселина в продължение на седем месеца и след като разбрах ,4е съм бременна о6те 3 месеца.Моят съвет е,да запо4неш да пие6 предварително фолиева,защото тя е по-полезна натрупана в организма и върши прекрасна работа навреме-когато се оформя бебето,а не по-късно/първите 28 дена ли бяха,провери изто4ници/Успех! newsm10
Виж целия пост
# 14
На мен от въпросния Неофолик, лекаря ми предписа по 2 на ден.
Започнах да го пия след като разбрахме, че съм бременна...  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия