Защо не слушат лелките в яслата?

  • 7 068
  • 176
Моника ходи на ясла от 1 месец. Сутрин все още закусва с АМ към 8.00 часа. След това я водя в яслата като изрично подчертавам, че е добре закусила. Въпреки всичко в 8.45 лелките в яслата й дават закуска, която е или макарони или филии или други тестени изделия. Коремчето й се претоварва, надува се излишно и вечер понякога дори повръща. Всеки път казвам да не й се дава закуска, но като си тръгна те пак дават под предлог, че искала. Вече не знам какво да правя...
Виж целия пост
# 1
Спри да и даваш закуска.Нека се храни само в яслата.Много вероятно е наистина да и се иска-не толкова от глад,а гледайки останалите деца.
Виж целия пост
# 2
И аз съм си го мислила това, обаче ми се искаше по-дълго време да е на АМ и сутрин. Освен това не знам как ще издържи до 8.45 при положение, че става в 7.30... ooooh!
Виж целия пост
# 3
Давай й млякото следобяд или вечер, не е ли вариант?
Виж целия пост
# 4
Ами следобед тя е пак в яслата, а там не искат да й правят млякото. Затова съм решила проблема като за следобед й нося млечни каши или плодови от тези на Хип готовите в бурканче, защото лелките преди това й даваха филии със сладко. Close
Абе най-гадното е, че не знам с какво я хранят, иначе се справя много добре в яслата и й харесва там.
А иначе вечер си е на АМ задължително.
Виж целия пост
# 5
Не разбирам защо детето трябва да се отказва от млякото си , защото лелките настояват на тяхното ...
А и не мисля , че те трябва да правят обратното на това , което майката е казала  Confused
Говори с тях сериозно , дано се разберете .
Виж целия пост
# 6
Абе най-гадното е, че не знам с какво я хранят, иначе се справя много добре в яслата и й харесва там.

Как така не знаеш  newsm78 Не четеш ли седмичното им меню. Те трябва да го закачат на видно място. Мисля си, че нищо няма да и стане, ако я оставиш да яде чак в яслата. За нула време ще свикне да не търси ядене рано сутрин. Заради алергията на Сашо, той понякога се храни сутрин в къщи, но това са изключения. За носене на каши - също се учудвам, защото мисля, че РИОКОЗ не разрешават внасянето на външна храна. Надявам се да не греша.
Виж целия пост
# 7
Спри да и даваш закуска.Нека се храни само в яслата.Много вероятно е наистина да и се иска-не толкова от глад,а гледайки останалите деца.
Така е. Peace

Не разбирам защо детето трябва да се отказва от млякото си , защото лелките настояват на тяхното ...
А и не мисля , че те трябва да правят обратното на това , което майката е казала  Confused
Говори с тях сериозно , дано се разберете .
Представяш ли си всяка майка да си занесе храна и мляко за детето?!?....
И какво ще стане тогава...?Кой по-напред ще гледат тези лелки-за едно ще друсат мляко,за друго ще бъркат каша.
Аз смятам,че щом детето е на ясла трябва да яде това,което ядат и останалите деца!
Виж целия пост
# 8
Представяш ли си всяка майка да си занесе храна и мляко за детето?!?....
И какво ще стане тогава...?Кой по-напред ще гледат тези лелки-за едно ще друсат мляко,за друго ще бъркат каша.
Аз смятам,че щом детето е на ясла трябва да яде това,което ядат и останалите деца!

   202uu
Освен това внасянето на каквато и да е храна отвън е категорично забранена в общинските детски заведения, което аз поне го намирам за правилно.
Виж целия пост
# 9
дай и по малко мляко тогава в 7 и 30 , zа да не е гладна до 8 и 45, когато ще си хапне с другите деца  newsm78
Виж целия пост
# 10
Освен това внасянето на каквато и да е храна отвън е категорично забранена в общинските детски заведения, което аз поне го намирам за правилно.
Абсолютно вярно...и правилно. Peace
Виж целия пост
# 11
Колко дечица са в яслената група? Честно казано се съмнявам, че могат да осигурят на всяко дете индивидуален режим, ако става дума за държавна ясла, дори и да имат добро желание.
Виж целия пост
# 12
Разбирам реакциите ви, но в мен е вината, защото не съм обяснила подробно. В яслата, където е Моника в момента /ние живеем временно във Видин/ са около 15 деца. Всичките са на над 2 години и половина. Моника е единственото дете на 11 месеца /тя тръгна на ясла от 10-месечна/. Не мисля, че тя трябва да яде каквото и другите деца, защото те ядат например риба, филии със сладко от ягоди или филии със мед, мляко с ориз и манджи, които не са подходящи за нейната възраст. Например тя е все още малка за мед. Така, че не ме разбирайте погрешно, но просто не искам да й се дават храни, за които е прекалено рано.Нося й каши и то готови - в бурканче, от тези на Хип.Не мисля, че има нещо лошо и се радвам, че поне за това се съобразяват с мен. Нямам нищо против сутрешната закуска в яслата, но не ми се иска да я претъпкват с храна. При положение, че е закусила в къщи след половин час да я тъпчат с макарони ми се вижда безотговорно и при положение, че ги предупреждавам.
Виж целия пост
# 13
...тогава я храни по-рано с мляко, както са ти предложили Simple Smile
Макар да е на 11 месеца, нищо чудно да иска и тя да яде като другите.
Виж целия пост
# 14
Наистина, на тази възраст не трябва ли, да се храни с мляко в 6 и след това в 9 с попара или там какво беше... newsm78
И според мен варианта е даване на мляко по-рано  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия