Бебка не ще пюрета и каши?

  • 501
  • 9
Всъщност хапва, но малко. Има дни, в които изяжда почти всичко, но от няколко дена хапва 4-5 лъжички и почва да реве. Независимо дали е пюре или каша, дали е домашно или готово. Тогава давам да посуче, но не знам дали това е достатъчно? Ето, днес сутринта й направих овесени ядки с масло и сирене, хапна няколко лъжички и рев! Накърмих я. На обед реших да дам купешко пюре. Хапна дори по-малко и пак почна да се тръшка и да реве. Пак кърма и няколко корички хляб й дадох. Кърма приема охотно, хляб, сухари и бисквити - също. Но може ли само това да яде? Следобед й правя много вкусни каши с плодово пюре вътре, а тя ме оставя да си ги ям сама (почти). Confused Притеснявам се, че на нейната възраст трябва да хапва повече твърда храна. Не знам какво да я правя? Имали ли сте подобен случай? Може и да е само временно, де.  Confused
Виж целия пост
# 1
да не би да ви никнат зъбки?
и Ния има дни, когато не й се яде твърда храна и кара само на кърма почти...според мен не е притеснително...аз казвам, че има "разтоварващ ден" Wink
Виж целия пост
# 2
Ако наддава добре, мисля че няма от какво да се притесняваш! Давай си и да суче колкото иска... завиждам ти, аз тръгвам на работа и махнах дневните кърмения.... с времето ще свикне с твърдите храни. Само не я насилвай  Wink
Виж целия пост
# 3
За зъбите не знам - нищо ново не се вижда още.  Confused
А за дневните кърмения аз пък се притеснявам - вече е почти на 11 месеца, а още яде предимно кърма - как ще я отказвам от нея? Ще става все по-трудно и по-трудно... уф, не знам вече. И нощем се буди по 2 пъти, докато преди спеше по цяла нощ - пак го отдавам на това, че денем не се нахранва добре.
Тя си беше хубаво свикнала с твърдите храни, но сега явно нещо "стачкува" или пък не им харесва вкуса.... Иначе, както писах, бисквити може да изяде един пакет (като й ги дам в ръката), сухари - също. Но с лъжичката нещо не ще да яде.  Neutral Face
Виж целия пост
# 4
Петя, имате ли други зъби? Ти познаваш ли кога са зъби?
Защото Спасчо още няма нито един зъб, но преди два три дни ми вдигна температура, кисел, и не искаше да яде кашата също. Кърменето го успокои. На другия ден беше ОК. Понеже не знам как е положението с тези зъби, го отдадох на тях. Понеже ми върти номера поне от месец, два три дни добре, два три дни кисела краставица.
Ти имаш ли опит със зъбите?
Виж целия пост
# 5
Твоето бебче е по-голямо от моето, но скоро имахме същия проблем. Мамите тук преположиха, че е от зъби и ме посъветваха да давам мляко щом го предпочита. Сега пак прояде пюретата, а през венеца прозират 2 долни зъбчета Grinning  Още не са избили, но се виждат Grinning
Можеи при вас да идва ново, остави бебчето да си посъче няколко дни и пак опитай с пюренце Grinning
Виж целия пост
# 6
И аз мисля, че ще да е от зъбите, щот при нас симптомите са същите. В момента горните два почти се показват и минахме през същата криза.
Виж целия пост
# 7
Моят син също отказа да се храни за около месец.
Много се бях притеснила,защото липсваха обичайните симптоми за зъбче,но се оказа точно това.
Броила съм му хапките за деня,толкова малко ядеше,но пък си беше в кондиция.
Аз му давах глюкоза да пие,поне нещо да го храни.
Ако поведението на детето е непроменено,не се тревожи излишно.

Можеш да даваш Мултисаностол витамини,те подсилват апетита.

Успех!
Виж целия пост
# 8
Мая имаше много дълги периоди, подобни на вашите. Отказваше почти всякаква храна, основно на Трохо и бисквити караше. Всичко друго - не щеше, само кърма. Не съм се притеснявала, защото виждах, че расте добре. Други дни ядеше нормално почти всичко, което предлагах. Прояде по-големи количества твърда храна към 13 месеца.
И сега има дни, в които отказва 3 от 4 яденета, примерно. Но като помислиш, че до 2 годинки трябва да порастнат 20 зъба... не е лека работа Wink
Виж целия пост
# 9
Цитат на: PoliaSp
Петя, имате ли други зъби? Ти познаваш ли кога са зъби?
Защото Спасчо още няма нито един зъб, но преди два три дни ми вдигна температура, кисел, и не искаше да яде кашата също. Кърменето го успокои. На другия ден беше ОК. Понеже не знам как е положението с тези зъби, го отдадох на тях. Понеже ми върти номера поне от месец, два три дни добре, два три дни кисела краставица.
Ти имаш ли опит със зъбите?

Засега имаме само 2 зъбчета отдолу. Нови не щат да растат. От доста време ми се привиждат, но не. А първите поникнаха без никакви симптоми, въобще не усетих как - просто един ден реших да проверя и какво да видя - показват се отдолу!  Grinning
А вашето може да е наистина зъби. Чувала съм за такива симптоми от други мами, но при нас не е имало.  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия