за въвеждане на оризова каша?

  • 3 901
  • 6
Вече цял месец ядем зеленчукови и плодови пюрета. Смятам да започваме с кашите и избрах оризовата на Нестле. Видях, че в някои плодови пюрета, които сме яли има оризово нишесте. Мога ли да приема, че вече съм захранила с ориз. Или трябва да започна с 1-2 лъжички каша.
Гледам също, че повечето каши са смесени два вида зърнени или зърнени с плодове. Ако не съм давала до момента някои от съставките пак ли се почва с малка доза.
Също мога ли да продължа да въвеждам нови зеленчуци през това време?
Дано сте ме разбрали, трябваше май да дам някакъв пример  Blush
Благодаря  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Според мен да, можеш да считаш, че си въвела ориз.Но въпреки това въведи постепенно кашичката, защото все пак е нова като вид храна, субстанция и т.н.Е, не по 1-2 лъжички, но примерно днес 1/3 от порциона, утре 1/2 и така.На втория въпрос - да, всяка нова съставка си иска отделно захранване, поради което за мен смесените каши и пюрета не са удачни за захранване.По-добре е еднородна храна, която да се въвежда постепенно като добавка към вече въведената.И не, не е добре да въвеждаш нови зеленчуци, докато въвеждаш нова каша или плод в кашата.За всяка нова храна аз изчаквам поне три дни за реакция.Значи няколко дни след като си хранила с оризовата каша, вече може да въведеш нов зеленчук, но не и едновременно.В смисъл - то че може, може, но ако детето реагира, няма да разбереш на какво, а това не е добре.Та поне така процедирам аз, колко е правилно Thinking .....за нас си е добре, засега.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти Белинда  Simple Smile
Въпросът ми за кашите и пюретата беше дали трябва пак цял месец да давам каши и тогава да почна пак да давам нови зеленчуци. Аз май не съм се изразила коректно sorry Blush
Сигурно може като захраня с един вид каша да започна захранване нов зеленчук и т.н.
Виж целия пост
# 3
Ориза в пюретата не е в такова количество, както е в самата оризова каша => моят съвет е да захраниш постепенно.

П.С. Оризовата каша е много по-вкусна, ако към нея добавиш плод/плодово пюре. Wink
Е, все пак всичко зависи от вкуса на детенце.

Ако не си давала някои от съставките - да, пак почваш с малка доза - един вид захранване.
Всяка нова храна - за не по-малко от седмица.

И не е препочъчително да въвеждаш повече от едно ново нещо наведнъж, защото, ако евентуално се получи някаква реакция от страна на Бебо, няма да знаеш от какво е и... почваш пак наново със захранването, със всичко поотделно.
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Bobolina
Благодаря ти Белинда  Simple Smile
Въпросът ми за кашите и пюретата беше дали трябва пак цял месец да давам каши и тогава да почна пак да давам нови зеленчуци. Аз май не съм се изразила коректно sorry Blush
Сигурно може като захраня с един вид каша да започна захранване нов зеленчук и т.н.


ооо, да, така може.Принципът за мене е - винаги само по една нова храна за няколко дни, независимо дали говорим за каша или пюре.Можеш да редуваш - оризова каша/3-4 дни нищо ново/, нов зеленчук/пак нищо друго ново 3-4 дни/, после нова каша - например елда и т.н.И наистина кашите стават супер ако ги забъркаш с плодче.Аз винаги така ги давам, като при нас плодът преобладава, щото сме шишкави Embarassed
Виж целия пост
# 5
Belinda, Maminka, благодаря ви Grinning
Виж целия пост
# 6
тук с оризова каша се захранва Stuck Out Tongue
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия