сладкиши с извара

  • 4 229
  • 13
Нищо не мога да открия за сладкишите от извара,за салатите ми стана ясно,но искамда направя сладкиш! Моля,ако някой има под ръка такава рецепта ,нека ми пише Hug
Виж целия пост
# 1
Продукти:
200 гр.бисквити "Еверест" с шоколад
400-500 гр. безсолна извара /от опаковките като колбас/
3 бр. яйца + 100 гр. захар
ванилия и канела /по желание/
орехи едро счукани
сокът от 1 бр. лимон
100 гр. краве масло
плодов конфитюр от: малини, ягоди, капини или боровинки

Приготвяне:
Бисквитите се натрошават на ситно и се омесват с предварително разтопеното кр. масло, прибавя се 1/2 от лимоновия сок, орехите, канела

Сместта се разтила на дъното на тортена форма и се притиска плътно по дъното. Яйцата + захарта се разбиват на пухкава хомогенна смес, постепенно към тях се прибавя изварата, останалата 1/2 лимонов сок, ванилията. Всичко се разбива много добре и се излива върху блата. В предварително загрята ел. фурна на 200 гр. или микровълнова на максимална мощност се поставя сладкиша за 8-10 мин. Проверява се с клечка дали се е стегнала сместта. Изважда се, охлажда се. Преди сервиране се покрива по желание с конфитюра.
Това е чийз кеик. Може с друг вид бисквити .
Виж целия пост
# 2
Забравих да кажа ,че аз го правих с 2пакета бисквити и около700гр. извара.Отгоре вместо конфитюр подредих плодове.
Виж целия пост
# 3
Аз правя това, става и пържено и печено в тава http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=143966.msg2749803#msg2749803

Виж целия пост
# 4
Заповядай.

Бял шоколадов чийзкейк

Списък на необходимите продукти:

200-300 г шоколадови бисквити
50 г масло

за пълнежа:
100-120 г бял шоколад
3 яйца
300 г извара
3 с. л. прясно мляко
1/2 с. л. кисело мляко
1 пакетче суха сметана
1 пакетче ванилия


Начин на приготвяне:


       

1. Бисквитите се натрошават, поставят се в кухненски робот заедно с разтопеното масло и се смилат. Сместа се разпределя в кръгла форма за торта (18-20 см), като се покрива долната част на стените и се натиска с шпатула, за да излезе въздухът.
 

2. Изварата, сухата сметана, киселото мляко, яйцата, ванилията и 2 с. л. прясно мляко се разбиват с миксер.
       

3. Шоколадът се разтопява с 1 с. л. прясно мляко и се добавя към изварата.
       

4. Бисквитеният блат се покрива с получената смес. Кейкът се поставя в предварително загрята на 180 градуса фурна и се пече 30-40 минути.
       

5. Готовият десерт се охлажда добре, нарязва се на триъгълни парчета и се сервира.

Виж целия пост
# 5
Ето един страхотен тук:

http://nojivilichka.wordpress.com/2007/05/03/%d0%a9%d1%80%d1%83% … 0%be%d1%86%d0%b8/
Виж целия пост
# 6
Аз правя този чийзкейк и става страхотен

Бананов чийзкейк
Состав
200 г обикновени бисквити
100 г маргарин
300 г пудра захар
250 г извара
1 к. ч. кисело мляко
200 г ананас
2 банана

За сметанов топинг:

300 г течна сметана
2 с. л. ликьор
пакетче ванилия
120 г смлени орехи

Приготовление

Бисквитите се мелят докато станат на трохи. Размесват се с разтопен маргарин и с тях се покрива форма за торта.
Изварата се размесва с кисело мляко и пудра захар. Изсиспва се върху блата.
Върху изварата се подрежда нарязан ананас и банан.
Сметаната се разбива на сняг, размесена с ликьор по избор и ванилия, разпределя се върху плодовете и се поръсва с ореховите ядки.
 Кейкът трябва да отлежи няколко часа преди консумация
Виж целия пост
# 7
Аз правих тирамису с извара
Виж целия пост
# 8
Zen,каква е рецептата за тирамисуто?Изглежда много апетитно.
Виж целия пост
# 9
Тук преди време прочетох един супер лесен сладкиш с извара и от тогава ни стана един от любимите. Съжалявам, че не помня кой го е пуснал, но му благодаря.
Ето го и него:
500 гр. бутертесто
250 гр. извара
сокът и кората на 1 лимон
плодовете от 1 компот праскови
захар на вкус (мисля, че беше около 200 гр.)
Изварата се разбърква със захарта и сокът и кората на лимона. По дългата страна на тестото, малко по-встрани от средата, се разпределя изварената смес, отгоре се подреждат половинките праскови и 2та края на тестото (дългите краища) се прихлупват един върху друг, така че да стане руло.
Пече се до готовност.
Много е лесно и вкусно.
Виж целия пост
# 10
nadi-jo,

Аз правих Сладоледеден терин с портокал и шоколад  /стр.5/, в който с извара може да се замени сиренето "крема" и плодове по твой вкус.
Хубав е Laughing

Виж целия пост
# 11
И аз използвам изварата , за да приготвям Тирамису по ето тази рецепта http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=307.msg17451#msg17451/
Заменям сиренето филаделфия от рецептата с извара. Става много вкусно Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Zen,каква е рецептата за тирамисуто?Изглежда много апетитно.
,Danatea рецептата bopsi е почти като моята с тази разлика ,че поспестих сметаната  Laughing и сложих по гъсто кис.мляко с 1 желатин ,а отгоре вместо много какао сложих 1 пак .капучино ванилия на якобс .Така имаше по-силен вкус на кафе ,а аз съм му голям фен Joy   
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви момичета,страхотни сте  bouquet Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия