столче/кошница за кола

  • 1 117
  • 25
здравейте!правим вече покупки за бебо и се чудим дали е задължително това столче за кола или и то е като светлоотразителните жилетки-казаха,че било задължително и че който няма-глоба,а после се оказа,че не е така и само дето циганите,които ги продават намазаха от цялата работа Crossing Arms столчето за кола е в пъти по-скъпо,обаче.....не искам да купувам копшница сега,пъкпосле като не се събира в нея-столче.не че няма да купим столче,но това ще стане като поотрасне бебо.дотогава ще си го държа на ръце или в шезлонг,който ще използвам и вкъщи.на някой случвало ли му се е да го спират от КАТ и да го питат за столче/кошница?и какво,ако нямаш? newsm78
Виж целия пост
# 1
ами аз си взех защото според мен е необходимо за сигурността на бебето - не от задължение
според мен е по добре да си купиш такова - вижв продавалника или някаде другаде втора ръка ако нямаш средства ,
дефакто стола се ползва от половината годинка на бебето а кошницата може да се ползва до една - до две години максимум - според самото детенце как наддава , но тази половин година не е малко време и ако мислиш че ще го ползвате често по добре да вложиш 40 лева и да си купите - за сигурността на бебчо
дори и по евтино може да намериш - сега иам добри кошнички на добри цени , аз лично си купих макси кози но мога да си го позволя иначе която и да е ще е по добра от нищо  Peace
Виж целия пост
# 2
Според мен е задължително, но не по закон, а за сигурността на детето!  Peace
Ако не ти се дават много парички за скъпа кошница - има евтини в продавалника ето тук: http://www.prodavalnik.com/ppc/index.php, ние вече сме си запазили оттам  Peace
Не е безопасно да се държи на ръце новородено в колата.
Ти си решаваш, закона не те задължава.  bouquet
Виж целия пост
# 3
На скоро имаше същата тема, жалко че не и помня заглавието.

Ако искаш да вземеш столче само за да не си против закона наместо за сигурноста на детето си явно разсъждаваме по друг начин. Защо трябва да подсигуриш детето си само защото така е казано? Не мислиш ли че е по-разумно да си спокойна когато возиш бебето в кола и да му осигуриш максимум защита. Незнам колко струва столче за кола в БГ, но за мен това е нещо, което е от голяма необходимост. Ако ти сама не се погрижиш да обезопасиш детето си по време на път, никой закон или глоба няма да го направи по-добре от теб. Тук столчетата са задължителни от изписването от болницата и трябва да ти кажа че се следи много строго дали се спазва. Все пак го правиш за собственото си дете.
Криси ти е казала, че се намират и втора ръка столчета, разтърси се и не оставяй нещата на съдбата Peace.
Виж целия пост
# 4
Тъй като се налага да пътуваме почти веднага след раждането, кошницата за кола беше едното първите неща, които купихме. Не заради нови наредби на КАТ  Peace Просто като си представя как се тресе колата по нашите "пътища", че то на бебо ще му се разклюмчи главата  ooooh!  Tired
Виж целия пост
# 5
Вземи си седалка, подходяща от 0 до 18 кг. и си решаваш проблема до 2г. ЕТО!
Виж целия пост
# 6
Не,все още не са задължителни.Но като чета теми като тази,ми се иска да станат час по-скоро.Явно това е единственият начин някои хора да осигурят безопасността на децата си Confused
Виж целия пост
# 7
Ами, ако ако катастрофирате, преди се наканиш да купиш столче  newsm78

Дъщеря ми се возеше в кошница от 0 до 1 г. и 2 месеца за 64 лв. (2 употреба същите са по 30 лв.) , след това мина на столче (9-36 кг.).

П.П. Светлоотразителните жилетки вече минаха на второ четене, скоро ще са факт и в закона  Peace

Не,все още не са задължителни.Но като чета теми като тази,ми се иска да станат час по-скоро.Явно това е единственият начин някои хора да осигурят безопасността на децата си Confused

Явно ... за съжаление  Confused
Виж целия пост
# 8
Задължителни или не по закон, аз не си представям, че като ме изпишат от родилния дом бебето ще стои в ръцете ми Stop. през акъла не ми е и минавало да пестя точно от това.
още повече нашата кошница си я ползвах и до втората година и вместо столче за хранене - беше ми много удобно.

вземи втора употреба, но не прави компромиси с безопасността на най-крехкото и скъпо нещо, което ще имаш Peace
Виж целия пост
# 9
Никога не съм се чудила дали да си купувам кошница за кола! Това е една от първите покупки, които направих за бебето. Не виждам как бих се придвижвала с кола без такава.
Виж целия пост
# 10
Не,все още не са задължителни.Но като чета теми като тази,ми се иска да станат час по-скоро.Явно това е единственият начин някои хора да осигурят безопасността на децата си Confused

Абсолютно.....за съжаление  ooooh! Sad
Виж целия пост
# 11
По-удобно и безопасно е със столче  Peace
Аз без столче не мога. Често съм сама с децата, няма кой да придържа малката на задната седалка.
Скоро имах инцидент на магистралата. Предполагам, ако децата не бяха с колани, а щерката и в столче, щяха да се разлетят като свободни електрони из колата  Rolling Eyes Слава Богу, само с уплаха се разминахме  Praynig
Виж целия пост
# 12
Извинявай, но за тебе кое е по-важно: глобата или сигурността на детето ти. Трябва ли с глоба да те накарат да мислиш за сигурността? Столчето за кола не е някаква законодателна недомислица, а необходимост за детето ти.
Виж целия пост
# 13
Виждам, че си от В. Търново. Ние си купихме при една разходка до там миналата година много хубаво столче на Чико, три позиционно и сме много доволни. До тогава ползвахме кошче, бебето беше малко.
За мен е задължително ползването на такова обезопасяващо средство. Жилетка също имаме в колата, пак е за наша безопасност. Имаме си и аптечка, която е пълна с необходимото и чието съдържание периодично подменяме- пак заради нас самите, а не заради бъдещи глоби от ПП.
Ранното приучване на детето към ползването на столче, още преди да е разбрало какво е да не го ползва, е за препоръчване. Сега при нас няма скандали и викове, пътуваме си свободно и спокойно в придобивката и ще сме така поне до първи клас.
Баткото го "изтървахме" преди 7 години, като взехме столче късно, след навършени 9 месеца и вече не можех да го накарам да седне в него. Добре поне, че се съгласи да го връзваме с колана на задната седалка. И сега пътува така. За неговия ръст столчета и без друго не се продават, но поне ползваме нещо за безопасност.
Виж целия пост
# 14
Задължително е, не само заради Кат, но най-вече заради сигурността и безопасността на детето Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия