Кърмене и дохранване???

  • 1 497
  • 5
Вече сме на 27 дни. В петък бяхме на консултация и се оказа, че бебка е наддала само 250 гр. Кърмим се, но в последните дни, тъй като много плачеше и беше неспокойна, аз си имах съмнения, че кърмата не и стига. Доки каза след кърмене да почна да и давам по 30 мл. АМ. Така правя вече 2 дни и тя е значително по-спокойно. Притеснявам се да не се отбие така, искам да я кърмя по-дълго. как да процедирам??? Дайте съвет. Досега се опитвахме да следваме 3 часов режим, но когато много плачеше съм и давала независимо колко време е минало. Сега кърмя по 30-40 мин. от двете гърди. Тя суче, но не много активно, понякога сама се отказва. какво да направя, за да имам повече кърма и да спра добавката? как да разбера дали само кърмата и е достатъчна???
Виж целия пост
# 1
 Здравей. Честито бебе, да ти е живо и здраво.
 Аз нямам много опит с кърменето, все още ( както се вижда от подписа ми), но ще ти кажа какво правя аз и как ме учиха тука  в лактационния център (раждах и живея в САЩ).
 Първо никакъв режим - даваш да суче винаги, когато бебето поиска. Терминът е кърмене на поискване, сигурно го знаеш. Никакви нощни паузи, като се събуди нека яде, ама да не чакаш да заплаче, а да се следят първите признаци на глад например лапа си юмручето, върти си главичката и така, мрънка тихичко...
 Аз  моя го храних първия месец по три пъти на нощ, в края на първия месец се хранеше по два пъти на нощ, а сега вече само по веднъж. А през деня не съм броила, като се събуди давах, ако не е гладен не сучеше и  заспиваше на гърдата.  Grinning Нека бебето си определи режима само.
 Най-важното е да даваш често гърдата, а не да мъчиш бебето на режим. Ти не знаеш колко е сукало предния път, няма нужда да чакаш три часа. А колкото повече чакаш, толкова по-малко кърма.
 Не давш никаква вода и никакви чайчета. И така - по-често на гърда, повече кърма.  Успех, ще видиш, че всичко ще е наред Hug
Виж целия пост
# 2
Първо Честито бебче   bouquet

Сега, ти не ядеш през определени часове, а когато си гладна. И не точно по 10 минути, а колкото ти се яде и обикновено различно количество всеки път.

Та, махни 3 часовата пауза между кърменето. Разкарай всякакви часовници и схеми. Кърми ако трябва през половин час. Не кърмата не и стига, а броя кърменета. Как да наддаде така. Това първо.
Второ - кърми колкото иска бебето, а не колкото доки казва. Някои бебчета се нахранват за 5 минути, други за 50 мин. Отначало ако е по-слабичко, ще му трябва повечко време за хранене. Като усвои занаята, ще е готово за 5  Laughing
Трето - Ако се притесняваш , че ти е малко кърмата, има начини да се вдигне. Първия и най-лесен и ефикасен начин е да слагаш често бебето на гърдата. Колкото повече то цока, толкова повече кърма ти произвеждаш. В сила обаче е и обратния процес - колкото по-малко цока - по лако кърма произвеждаш - затова постепенно махай добавката от АМ.

Виж целия пост
# 3
Честито бебе и от мен Hug. Нашият случай беше идентичен. Когато започнах да дохранвам, нещата се наредиха. От края на 1 месец дохранвах като дневната доза АМ в началото ни стигаше около 200 мл. Постепенно започнах да намалявам дозите АМ, като междувременно пиех лактогонен чай, много течности и взимах хомеопатични лекарства на Боарон за стимулиране на лактацията. Добавка давах в продължение на 2 месеца, след което постепенно минахме само на кърма и до момента се кърмим.
Искам да ти кажа, че психологически беше много натоварващо за мен, това че ще давам АМ, бебка не искаше да суче в началото, беше мързелива, като сложим и депресията след раждането и проблемите ми с щитовидната жлеза и нямаше начин да не дохранвам. Но когато приех факта, че има бебета, които отрастват и на АМ и че моето бебе не е извънземно щом пие АМ, когато се успокоих и приех кърменето като нещо приятно, а не омразно (така беше в началото), тогава успях да мина само на кърма.
Стискам ти палци да се наредят и при теб нещата, не се притеснявай, отпусни се и вярвай, че нещата ще се получат.
Мога да ти кажа, че бебка си имаше от самото начало режим на 3 часа, не съм й го налагала, нощем също никога не се е будила да яде.
Виж целия пост
# 4
Мамите са ти казали вече махни 3 часовия режим, нека бебето си създаде негов режим. Моето например ядеше на около 2 часа, после на около 2 и половина.
Пий повече течности и лактогонни чайчета, но най-важното слагай на гърда.
 Не каза тези 250 грама за колко време са?
започни да махаш добавката едно по едно от храненията и ще видиш, че всичко ще се оправи  Hug
Виж целия пост
# 5
Моят случай беше абсолютно същия. Дохранвах от 20 ден, въпреки че преди това кърмех на поискване. Постоянно сучеше и беше постоянно гладен. Въпреки че не беше лесно успях да кърмя с дохранване до 7 месец. Сутрин кърмата ми стигаше дохранвах само следобед и вечер.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия