Той не иска да се жени за мен

  • 14 565
  • 106
Може би се повтаря темата, сигурно са дискутирани подобни неща и преди.

Обаче не издържам вече, трябва да споделя с някого.

Имам връзка с мъж, който тази година ще навърши 31. От близо 2 години сме заедно, преди него бях 6 години с друго момче.

Имам огромна нужда да изградя дом и семейство, родителите ми са разведени, живея само с майка си, която е много властна, искам да се отделя от опеката й.

Той няма против да живеем заедно, не настоява, ок е с настоящето положение, в което аз съм при него на тавана над родителите му 3-4 вечери седмично. Не настоява за нищо, между впрочем. Обаче опонира на идеята за брак с неподозирана енергия. Миналата есен говорихме, не беше готов. Наскоро пак, при предходна презумпция да мислим за този септември, отново не е готов и нещата се отлагат.

Не знам какво да правя. Обидно ми е безкрай. Аз ли съм най-смотана и никаква, че толкова да не  ме иска?!? "Толкова ли е важен този пръстен", пита той. Ами ако не е, какъв е проблемът да го сложи, отговарям.

На близо 27 съм, объркана, обидно ми е, колкото повече се старая да не мисля, толкова повече се фиксирам върху това и не знам какво да правя.....Ще кажете, бракът не е всичко. За мен обаче е важна основа. Ще се побъркам просто...Моля помогнете със съвети  bouquet
Виж целия пост
# 1
Бракът не решава проблеми. Дори често създава нови. Но ти си прецени кое ти е по-важно - здрава връзка и добри отношения или някакъв подпис на хартийка. Аз съм ЗА брака, но насила не става.
Виж целия пост
# 2
Ще трябва да се примириш със ситуацията или да се разделите.
Моят мъж /не сме женени, живеем на семейни начала/ се побърква от всякакъв вид официални събития. Мрази да ходи на сватби, мрази въобще всякакъв допир с бюрокрация и администрация. По този повод твърдо отказва да се оженим. Аз обаче и не настоявам. Аз също съм за брака, но какво ще постигна с постоянно мрънкане? Само ще го прогоня. Е, не благодаря.
Не виждам никаква разлика в момента - живеем от 3 години заедно. Синът ни ще навърши 1 година на 25 юли. По нищо не се различаваме от семействата, сключили брак.

Виж целия пост
# 3
Хей, и през ум да не ти минават такива мисли, че си смотана, недостойна и пр.  Ти нямаш проблем. Повечето мъже са смотаняци и изпитват неистов страх от брака (т.е. от отговорността). Ще му дойде акъла на твоя, а ако не му дойде поогледай се наоколо. Млада си още, знаеш ли колко потенциални подходящи крачат по света.  А на твоя можеш малко да му помогнеш, спри да го закачаш на тема брак и му дай да разбере, че не си му в кърпа вързана, промени малко рутината, разреди срещите и т.н.  
Виж целия пост
# 4
Ако причината да искаш брак е да се оттървеш от опеката на властна майка,той може би усеща това и се чувства объркан,защото това не може да е причина да се омъжиш.Помисли какво точно искаш и чувстваш преди да се фиксираш върху идеята за брак-ако се обичате и сте щастливи нещата ще дойдат от самосебе си.Успех!
Виж целия пост
# 5
защо просто не заживеете заедно,щом няма против това,пък нещата може от само себе си да се наредят в един момент.пък и отношенията са по-важни от подпис на хартия.също съм за брака,но не винаги става просто ей така.и ние живяхме една година и половина заедно и тогава скл.брак.то беше като тест на характерите.след като разбрахме че сме си един за друг и се оженихме.не се отчайвай.
Виж целия пост
# 6
защо просто не заживеете заедно,щом няма против това,пък нещата може от само себе си да се наредят в един момент.пък и отношенията са по-важни от подпис на хартия.също съм за брака,но не винаги става просто ей така.и ние живяхме една година и половина заедно и тогава скл.брак.то беше като тест на характерите.след като разбрахме че сме си един за друг и се оженихме.не се отчайвай.
и аз така мисля. по-притеснително ми се струва не че не иска брак, е че го устройва да си при него няколко вечери в седмицата.  Thinking
Виж целия пост
# 7
Първо поживейте заедно, тогава мислете за брак. Едно е да оставаш няколко нощи в седмицата с някой, друго е да живеете заедно и да си поделяте ежедневните проблеми.

На негово място и аз не бих искала да се оженя за жена, с която като първо не съм живял и като второ настоява да се жени за мен, за да избяга от майка си и едва ли не за да има осигурена квартира далеч от родителката.
Виж целия пост
# 8
не искам да съм лоша, но това, 4е не търси пове4е от  редки срещи по нощите, не ми прили4а на задълбо4ена връзка , пък и 2 г. ?мисля, 4е много по-малко време трябва за някой да разбере, 4е има връзка и най-малкото, 4е иска да живее с другия!няма нужда брак,ако е против по принцип ,но връзка е доста пове4е за мене!
Виж целия пост
# 9
Хм...
Ситуацията може да и такава и онаква. Може да не гледа на теб сериозно, може пък и още да се бори типично по мъжки за ергенската си свобода и скоро да му щукне, че вече е време за сватба. Тка отстрани е трудно да се разбере. Зависи как се държи с теб, правите ли въобще общи планове за бъдещето или...просто си прекарвате хубаво заедно и плановете стигат най-много до следващата почивка. Или даже за нея не се говори като за "когато ние...". Дай повече подробности.
Виж целия пост
# 10
Лизбет, тогава може би имам късмет, че той не си ти.

В тая връзка, когато пожелах да се отделя на квартира сама "далеч от родителката", той се възпротиви, тъй като предпочитал да живея при него на тавана.
Може би необходимо уточнение, за да си спестя ремарки като твоята.
Виж целия пост
# 11
Много мъже в днешно време ги е страх от брак-а.  Около мен приятелките ми масово се оплакват от това.
Незнам, опитай наистина да му покажеш ,че не си му толкова сигурна...
Успех Peace
Виж целия пост
# 12
Мисля си, че наистина не е добре да настояваш. Един подпис няма да ти реши проблема, а най - много да го усложни. По-добрата идея е да заживеете заедно, за да се убедиш, че това е твоят човек. И още нещо, дано не те засегна!  Embarassed  : Помисли си дали желанието ти да сключиш брак не е твоят начин да избягаш от властната си майка. Да не се окаже: от трън, та на глог!
Виж целия пост
# 13
Лизбет, тогава може би имам късмет, че той не си ти.

В тая връзка, когато пожелах да се отделя на квартира сама "далеч от родителката", той се възпротиви, тъй като предпочитал да живея при него на тавана.
Може би необходимо уточнение, за да си спестя ремарки като твоята.
аз не разбрах - живеете ли заедно или не?
Виж целия пост
# 14
Не само мъжете не искат да се женят. И аз не го разбирам това с брака на всяка цена... Страх да не останете моми ли, какво?!... Виж първо как ще потръгне съвместното съжителство, после натискай за брак щом е толкова важен за теб.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия