Как да направя хубава тревна градинка?

  • 3 378
  • 4
Здравейте.

Наскоро се сдобихме с една малка селска къщичка и ми се иска освен ремонт на къщата да разхубавя и градината, която беше обрасла с бурени. Идеята ми е да посадя трева, да направим една беседка или някакъв навес  , да сложим пясъчник и люлка за детето и т.н. Но не знам как се сади тревата. Вече сме окопали и изравнили двора. Като се посее тревата покрива ли се с пръст ( или с пясък), и ако да - с какво количество? Какви тревни смески трябва да купя - видях в магазините, че имаше няколко вида? Ще съм ви благодарна, ако ми дадете съвет как да се справя с тази задача. Приемам всякакви идеи за разхубавяване на двора.
Благодаря ви предварително!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Таня, тревната смеска избираш според мястото, на което ще я сееш - слънчево, сенчесто, дали ще е за терен с по-интензивно натоварване и т.н.
Семената се покриват с тънък слой пръст, за да не ги отнесат врабците и мравките. Отгоре може да се посипе и пясък.
Хубаво е да се валира след процедурата.
Полива се усърдно. Пригответе и косачка.
Виж целия пост
# 2
Най-общо казано нещата стоят точно така, както ти е писала Verdad. Райграса иска редовно да се полива и коси, защото иначе ще стане на жълти петна.Най-добре се консултирай с човек, който се занимава с такива работи. Като за начало можеш да му занесеш една шепа пръст от мястото, на което ще сееш трева.Трябва обаче да си наясно дали мястото е слънчево, сенчесто и т.н., защото за различните условия и начини на експлоатация тревите са различни. Виж в този сайт дали няма да намериш нещо, което да ти е от полза
Успех! И после да докладваш в снимков материал. Grinning
Виж целия пост
# 3
Ето още едно описание:
Зелен килим
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви много момичета. Страхотни сте.   bouquet

Още утре започвам обиколката на магазините, за да купя необходимите неща. Като ( и ако) стане готово  непременно ще пусна снимки, само че като прочетох всички съвети май няма да е много скоро.  Но... хубавите работи стават бавно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия