разликата в годините

  • 3 365
  • 60

Анкета

пречи ли голямата разлика в годините на брака

Опции:

Мислите ли,че голямата разлика в годините (над 15 години)  създава пречки в семейните отношения?Ако "да" кога се проявяват проблемите и в какво се изразяват?(ако желаете споделете ако сте имали проблеми от такова естество)
Задавам този въпрос,защото съм чувала  от  познати,че понякога голямата разлика се отразява зле на брака
Виж целия пост
# 1
какво разбираш под "голяма разлика"? ние имаме разлика 7 години. досега не сме имали проблеми. зависи си от хората според мен най-вече. един по-възрастен човек не означава непременно, че е задръстен и пасивен и не може да разбира и ад отговаря на потребностите на половинката си /емоционални, социални, сексуални - виж за последното, ако е много голяма разликата /примерно 15-20 години според моите критерии/ може да се появи проблем на по-късен етап/
Виж целия пост
# 2
Зависи изцяло от партньорите.И без разлика в годините, в брака може да се появят проблеми.
Виж целия пост
# 3
Различията от всякакво естество на даден етап от връзката оказват негативно влияние, колкото и отстъпчиви и толерантни да са хората.
Разлика в годините повече от 5-6 води след себе си разлики на социално, материално, емоционално, хормонално, физическо ниво и колкото и да тръбим, че това не е важно - в един момент се оказва, че е. Може да звучи крайно, даже грозно, но си е така.
Виж целия пост
# 4
Зависи изцяло от партньорите.И без разлика в годините, в брака може да се появят проблеми.
това е и моето мнение
Виж целия пост
# 5
не ,не пре4и ! на6ата разлика е 10 години /той е по-голям/ .  има ли любов, винаги може да се преодолеят всякакви пре4ки...
Виж целия пост
# 6
Нашата разлика е само 2 години. Смятам обаче, че в един момент голямата разлика предизвиква определени разногласия и конфликти.
Виж целия пост
# 7
Нашата разлика е 10 години и не създава пречки. Разбираме се чудесно и мисленето ни не се различава много. А и не смятам, че хра които нямат голяма разика и не са го изпитали лично могат да дават такива крайни изказвания. Някои смятат, че голямата разлика била проблем, защото хората нямали какво да си кажат, нямали допирни точки. Е, слава богу пли нас не е така. Проблемите, които имаме понякога са тези съществуващи във всяко едно семейство. Важното е, че се обичаме и уважаваме.
Виж целия пост
# 8
Нашата разлика е 6г. и досега не ни е създавала пречки.Щом се обичаме мисля,че нищо друго няма значение. Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
Нашата разлика е 6г. и досега не ни е създавала пречки.Щом се обичаме мисля,че нищо друго няма значение. Heart Eyes

Абсолютно! Нашата разлика е 8 години  Peace
Виж целия пост
# 10
не ,не пре4и ! на6ата разлика е 10 години /той е по-голям/ .  има ли любов, винаги може да се преодолеят всякакви пре4ки...

По принцип 9 години ни е разликата,само че аз съм октомври месец,а той януари и се получава малко като 10 години разлика.

Руми и аз съм на 17 и моят приятел е на 27  Peace Hug
Виж целия пост
# 11
Може да пречи, може и да не пречи, зависи от хората. Обаче разлика повече от 15-20 години ми се вижда много, като стана на 50г него вече може да го няма и я види внуци,я не Tired
Виж целия пост
# 12
Да се запиша и аз  Wink Собствен опит нямам в тази област, но пък за това мога да спомена дядо си, баща си и чичо си  newsm78 дядо ми(лека му пръст) беше на втори брак с баба(лека й пръст и на нея). Той е бил на 50г когато се е оженил за нея(тя е била на около 20г) и е създал две деца след като е имал вече две... та предполагам, че въпросните му две деца(баща ми и чичо ми) са имали смелост също да го направят вглеждайки се в опита на баща си  newsm78 и двамата са щастливи с новите си семейства и деца... все едно са се занулили и живеят втори живот...  Wink
Виж целия пост
# 13
Зависи изцяло от партньорите.И без разлика в годините, в брака може да се появят проблеми.
Нашата разлика е почти 10 години. Това никога не е пораждало проблеми.  И изобщо смятам, че това че съпругът ми е доста по-голям от мен, а ме взе на 19..., му даде търпението да ме изчака да порасна заедно със семейството ни.
Виж целия пост
# 14
Нашата разлика е 10 години и досега не ни е създавала никакви проблеми.
Зависи изцяло от хората, не мисля, че разликата в годините е основен фактор Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия