Днес водих дъщеря си на алерголог. Досега съм я водила при такъв специалист във Варна и бях много доволна, но разстоянието е доста голямо и затова реших да пробваме при друг лекар, който е по-близо до нас.
Причината да отидем е, че преди месец и нещо започна да кашля леко и имаше бистра хрема. След лечение от личния лекар кашлицата намаля, но не спря, хремата също понамаля, но и тя все още е факт. Тъй като Лилия си я дразнят цъфтящите дървета, реших да я заведа на алерголог. При прегледа се установи, че има алергичен ринит (това го знаех) и й предписаха Сингулар, Ериус (за 10-тина дни) и Кусихром (капки за нос). Този Сингулар, обаче, ме притеснява - тя астма няма (дори когато й изследваха дишането, не знам как точно се казва това изследване, излезе доста над нормата й за възрастта), кашлицата й е най-много два-три пъти на деня, а в ДКК-то Ео - 0,01. Сега се чудя да го вземам ли въобще Сингулара. Струва ми се, че прекалено рано вкарваме "тежката артилерия". От друга страна се притеснявам да не й навредя повече ако не и го дам. Това ми е питанката - има ли деца, които приемат Сингулар без да са астматици? И за какво го приемат, ако има такива?
Виж целия пост