И пак тази кашлица...

  • 885
  • 4
Включвам се и аз с въпросче. Малката ми дъщеря (4г.) откакто есента тръгна на детска градина кажи-речи всеки месец прави зачервено гърло+лека температура+хрема+кашлица, която имам чувството, че така и не отшумява съвсем. До антибиотици не стигаме - таблетки или спрей за гърлото, физиологичен разтвор и т.н. Преди два месеца направи ларингиален пристъп, който отмина само с КЛАРИТИН. Миналият месец след като пак се разкашля лекарката, която я прегледа (ДжиПи-то отсъстваше) каза да пие поне един месец Кларитин  Thinking защото тези пристъпи били много зачестили... Е, пи... Преди десет дни спряхме КЛАРИТИН-а и от понеделник сме пак с червено гърло... Sad Пак няма нужда от АБ, но снощи кашлицата й стана лаеща и й дадох пак КЛАРИТИН, за да не направи случайно пристъп... Притеснява ме обаче това продължително пиене на тоя КЛАРИТИН... Дайте някакви идеи Praynig Приемам също и препоръки за добър детски УНГ...
Виж целия пост
# 1
Изненадвам се, че не са ти казали алергична кашлица- с тези алергии не спират да плашат хората.Моят син е по същия начин, но му казаха, че прави алергия, та затова кашля.Но той кашля, откакто ходи на дет. градина.Когато си стои у дома не боледува.
Виж целия пост
# 2
не съм много компетентна но имам приятелка чието дете пие Кларитин и знам от нея  че трябва да го пие поне 3 мес. и после да има почивка,след това пак.Но при тях нещата са сериозни ,стигат и до Урбазон защото детенцето се задушава .Сиропа го комбинират с Нофелин+Вентолин и това е всяка сутрин.Но всичко е изписано от педиатър.
Виж целия пост
# 3
Правили ли сте гърлен секрет на детето? Честно да ти кажа според мен, лекарите започнаха много да злоупотребяват с  "диагнозата" - Алергия, щом не е ясно какво е и не ни се занимава да пуснем изследвания, детето е алергично (при възрастните има и алтернатива - "Стрес"), ще го лекуваме от нещо си...там. Изисквай секрет и посявка и от резултатите ще се насочите към методите за лечение. Успех!
P.S. Синът ми кашляше - пи Зиртек, Аериус и т.н. химии (след 4месеца лечение от алергия - неизвестно към какво), взеха му секрет и се оказа, че има стафилококи в гърлото.
Виж целия пост
# 4
Търси д-р Кънчева, ИСУЛ (УНГ), страхотен лекар е  Peace

И според мен се прекалява с тази диагноза "алергична кашлица"  Thinking Покрай тез дечурлига с "алергични кашлици" от яслата, малката все си беше болна и накрая я спрях  Sick
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия