Защо плаче на гърдата?

  • 926
  • 16
Ох, мами, не знам какво да правя!
След като сучем 10-ина минути активно изведнъж почваме да се мръщим, да се дърпаме от гърдата и да ревем (и аз си поревавам понякога). Като се опитам пак да му предложа захапва лакомо след бясно търсене на цицата и цоква няколко пъти и пак започваме същата история. Предлагам другата цица - същото. Като стисна гърдата - излиза на струйка.
Направо не знам какво да мисля?!???
Изцяло на кърма сме, не давам вода, чайчета и т.н. Храним се на поискване, просто няма друг начин. Хапваме относително често - на около 2 часа. Мисля си, че имам кърма, но вече направо не знам. Не се изцеждам, сутрин ми се нарягат леко гърдите, но иначе през деня са ми относително меки, втвърдяват се само като се задейства рефлексът за потичане на млякото.
Ако някой има идея на какво се дължи този рев, моля да помага!
Иначе се родихме малки - 2650гр., но първия месец наддадохме кило и половина...А гърдите ми не са били по-напрегнати тогава...???...И колики ни мъчат, но този рев сякаш не е от колики...???
Виж целия пост
# 1
Виж да няма млечница и да го боли миличкото като суче
А може и стачка да е - прочети съответните теми в библиотеката
Не се шашкай, с малко упоритост всичко ще се оправи.
Виж целия пост
# 2
Ами няма бели налепи в устичката. А за кърмаческа стачка си мислех, че сме още малки. Ще изчета статиите в библиотеката.
Виж целия пост
# 3
Наскоро имах подобно питане на твоето. Виж тук какво са ми отговорили мамите.
Бъди спокойна , всичко ще се оправи.
Виж целия пост
# 4
И ние правим същото,горе-долу откакто сме станали на 1 месец.Нямам обяснение - освен че бебче се е нахранило и не иска повече.Аз предлагам няколко пъти,след като е почнала да се дърпа и спирам,защото установих,че ако настоявам,наистина започва страшен рев - особено вечер беше голяма мъка - хапва 2-3 минути жадно и се почва,дърпане,пищене,все едно отрова й давах - от което аз се чувствах адски зле(а колики нямаме и не сме имали изобщо).Но нещата се оправят - просто не настоявай,приеми,че се е нахранило детето и след 1-2 опита да предложиш престани,успокой го и се опитай да го приспиш.На мен докато премине тази фаза ми помагаше да я кърмя само полузаспала - дебнех я кога ще се размърда,събуждайки се и веднага я слагах на гърдата - така сучеше по-дълго.И аз се притеснявах дали успява да изсуче достатъчно за тези 2-3-4 минути,когато суче като хората,но памперсите си бяха ок и затова реших,че няма какво да го мисля.Просто предлагай често и остави детенце само да определя колко да суче - а правилата,че трябвало да суче еди колко си минути,ги забрави и всичко ще е много по-просто Simple Smile
Да те успокоя,че трае няколко седмици,може и малко повече от месец периода - но нещата постепенно се оправят.Ние сме на 2м и половина и вече е много по-добре Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Цитат на: silvi_mar
Наскоро имах подобно питане на твоето. Виж тук какво са ми отговорили мамите.
Бъди спокойна , всичко ще се оправи.


silvi_mar, при вас как са нещата сега, реши ли се проблема?

Venda, десетина минути сукане, може да са напълно достатъчни за бебо да напълни коремчето.Щом първият месец е наддал кило и половина, няма какво да се безпокоиш за количеството кърма, просто продължавай в същият дух.hedra ти е дала много добри съвети.При нас също е имало такива моменти, кърмили сме се полузаспали, на тъмно в банята и изобщо всякакви трикове сме прилагали.Меките гърди не значат липса на мляко. Доброто наддаване ти го е показало ясно.
Виж целия пост
# 6
Благодаря за успокоителните думи, мамички! Дано скоро мине този период!
Виж целия пост
# 7
Погледни и тази тема, май е сходен случаят.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=17746
Виж целия пост
# 8
Абсолютно съм сигурна,че това са колики.Мирела правеше същото.Давах капките и след3-4 минути продължаваше да суче без никакъв проблем.Само така и действаха.Ако ги дадях преди храненето не действаха.Изключи от менюто си всякакви храни,които биха могли да образуват газове. newsm10
Виж целия пост
# 9
Аз също днес имах същия проблем и тъкмо се бях притеснила какво да правя когато ,за мое успокоение има пусната такава тема.Моето бебенце е на 50 дни и днес за първи път беше на гости на баба и дядо,чичо и стринка,брадовчедчетата...Всеки му се радва и го гушка ,тя милата спокойна и усмихната.Но като дойде време за кърмене сукна 10 мин. и като почна един рев  Cry ,нерви ,ритане и отказване на каквото и било кърмене/по принцип си суче блаженно 30 мин./след това заспа.Та въпросът ми е :Възможно ли е това да е  от новите емоции или да търся друга причина?
Виж целия пост
# 10
И аз пусках подобна тема преди време:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13555&highlight=%EF%E8%F1%FA%EA
Виж целия пост
# 11
Ами и аз се чудех дали не са колики, щото си ги имаме и то напоследък в повече...много прилича, но плачът е сякаш по-различен, по-мрънкащ, а и нали коликите почвали около половин час след ядене...не че понякога не ядем на половин час...
Хммм...абе не мога да разбера каква е причината и това е  Rolling Eyes  #Puppy dog  Rolling Eyes , ама дано да минава по-скоро!
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Shali


silvi_mar, при вас как са нещата сега, реши ли се проблема?



Не че се реши, по скоро аз свикнах с положението. Твоят постинг тогава много ми помогна. Благодаря ти. Оставям Марти  да яде колкото иска, просто предлагам по често. Върнахме и нощното хранене. След 2 дни сме на консултация и тогава ще разбера как сме с килограмите.
Виж целия пост
# 13
Ради правеше абсолютно същото-гърчеше се, сумтеше, голяма мъка. Нашия педиатър-много начетен доктор- ми обясни за така наречения "сукателен рефлекс"....Препоръча ни по 3 капки Babynos преди кърмене разтворени в малко кърма-аз ги давах с малка лъжичка.Невероятно го успокояваха.Също много важно-след като суче 4-5 мин. изправяй за уригване и после пак цокане.
Беззъби целувки
Виж целия пост
# 14
целувките са от нас
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия