Почистване на бяла мозайка?

  • 6 164
  • 4
Здравейте, стълбището ни е на бяла мозайка, която естествено не е идеално гладка и в шуплите с времето се е натрупала мръсотия, която седи като мръсно на белия фон както и да я търкам.

Имате ли идея какво мога да направя? Да пробвам с белина примерно?
Виж целия пост
# 1
Мисля че се казваше КИСЛОЛ или нещо подобно... разрежда се 1/1 с вода /не се сипва директно концентрат защото е много силно/ - задължително с маска/марля на носа и ръкавици, нанася се с фина тел като леко се търка.... чакаш 10-15 мин. и плакнеш. Нещото не е съпо, но не навсякъде го има. Пробвала съм го, но преди 3-4 г. Помня обаче, че е много голяма гадост и смрад, чисти обаче перфектно.
Друг вариант: по-лесно и по-скъпо - много от фирмите за почистване полират мозайка, мрамор и разни такива с машини, но то  пък за стълбище  newsm78.
Виж целия пост
# 2
С Доместос, Мр Пропър или Белина. Сипваш и търкаш с четка. Не мисля, че е замърсено до такава степен, че да трябва Кислол  Peace
Виж целия пост
# 3
С Доместос, Мр Пропър или Белина. Сипваш и търкаш с четка. Не мисля, че е замърсено до такава степен, че да трябва Кислол  Peace

Абе стълби са - МНОГО е набита тая мръсотия. И аз си мислех за фирмите за почистване, ама то са си доста пари и то за стълби.....

Кислола го знам, АДСКА смрад е верно.  Ще пробвам първо с някаква ароматизирана белина, че после мирише като в тоалетна като си мил с белина.
Виж целия пост
# 4
Специално за бяла мозайка (имам такава на терасата) ползвам PULIRAPID - оставя се за малко да подейства и после се изплаква без много търкане. Мозайката видимо изсветлява и се освежава!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия